Op. Dr. Güncel Öztürk denetimindeki Hairneva Saç Ekim Merkezi Uzmanları; saç ekimi kişiyi her açıdan olumlu bir şekilde etkileyecek çok önemli bir operasyondur. Saçlarının seyrelmesi ya da tamamen dökülmesi birçok kişinin en büyük kâbusudur. Öyle ki saçları seyrekleşen ya da tamamen dökülen insanlar çok büyük travma bile yaşayabilir. Özellikle kadınlardaki saç dökülmesi, erkeklerdeki saç dökülmesinden çok daha büyük travmaya yol açar.

Çünkü erkekler saçlarının dökülmesine hatta saçı tamamen kaybetme durumuna biraz daha alışıktır. Fakat kadınların büyük çoğunluğu saçlarının dökülmesinin ardından çok büyük üzüntü yaşayabilirler. Toplum kadında saçsızlığa alışık değildir ve kadının üzerinde bakışlıyla bir baskı oluştururlar. Yine toplumsal öğretiler nedeniyle kadınlar dış görünüşlerine erkeklerden çok daha fazla önem verirler. Kadınlarda, saç dökülmesi aşamalı olarak yaşanır. Hamilelik, doğum sonrası dönem, yaşlanma ve menopoz döneminde kadınların saç dökülmesinde atış yaşanır. Yine mevsim geçişlerinde, tiroit gibi bazı hastalık türlerinde ve dış etkenlerin kadınlardaki saç dökülmesinin nedenleri arasındadır. Saç dökülmesi yaşayan kadınla öncelikle bir dermatolog uzman tarafından muayene edilmelidir.

Önce saç dökülmesinin sebepleri giderilmelidir

Saç dökülmesine neden olan sebepler bulunmalı, eğer bir rahatsızlıktan kaynaklanıyorsa önce bu rahatsızlık tedavi edilmelidir. Kadınlarda saç dökülmesi, öncelikle saçta incelme ve azalmayla kendisini belli eder. Saç ekim işlemlerinin artık çok gelişmiş olması, erkeklerde olduğu gibi kadınlarda da en önemli tedavi seçeneklerinden birisidir. Kadınlardaki saç ektirme operasyonları da kişiye özel olarak tasarlanıp uzman doktorlar tarafından ameliyat edilmelidir.

Saç dökülmesi genetik sebepler, hormon dengesinin bozulması, saça uygun olmayan kozmetik ürünlerin kullanılması, stres gibi etkenlerle de yaşanabilir. Genetik saç dökülmelerinde saçlar daha seyrektir ve saçın yoğunluğunda bariz azalma görülür. Kadınlardaki saç dökülmeleri çeşitli şekillerde olsa da genellikle ön saç çizgisi sabit kalır, çok nadir durumlarda erkek tipi saç dökülmesi gibi ön saç çizgisi geriye kayabilir. Saç ekimi yaptırmak isteyen kadınlarda saç ektirmeden önce saç dökülme tipi incelenip dökülmenin sebebi araştırılır. Saç kaybı yaşayan kişi saç ekiminden ne beklediğini doktoruna açık bir şekilde açıklamalıdır. Bunun üzerine uzman doktor hangi tekniği uygulayacağın karar verir ve operasyona başlar. Saç ekiminde uygulanan tüm teknikleri kadınlar için de uygundur.

Saç ekimi en kalıcı çözümdür

Gelişen teknoloji sayesinde dökülen saçlar geri getirilebiliyor. Özellikle DHI saç ekimi tekniği saçlarınızın tıraş edilmesine gerek kalmadan saç kökleri tek tek alınarak dökülen bölgelere transfer edilebilir. Direk saç ekimi tekniği yani DHI ile ekilen saç doğal görünümlü ve kalıcı olmaktadır. DHI ile ekim yapılan saçlar normal saçlardan ayırt edilememektedir. En iyi yanı ise saç ekimi yapılan bölgede tekrar saç kaybı görülmemesidir.

DHI saç ekimi tekniğinin avantajları çok!

Op. Dr. Güncel Öztürk denetimindeki Hairneva Saç Ekim Merkezi Uzmanları; DHI saç ekimi ense bölgenizdeki ya da vücudunuzun uygun donör bölgesinden salınan sağlıklı saç kökleri kafa derisindeki dökülen bölgelere teker teker alınarak transfer edilirler. Bu işlem sırasında saçın tıraş edilmesine gerek olmaz. Saçın doğal görünmesi için ön saç çizgisi ile saçın doğal çıkış yönü 3D tasarım cihazlarıyla hesaplanır. Operasyondan önce saçın nasıl görüneceği yapılan tasarım üzerinden hastaya gösterilir. Böylece hasta saç ekimi işleminden sonra istemediği bir sonuçla karşılaşmaz. Ön saç çizgisini ve olası saç yoğunluğunu görebilir. Kısmi saç dökülmesi ile görülen kişide de aynı cerrahi yöntem tercih edilmektedir. Kadınlarda DHI saç ekimi tekniği ile kirpik ve kaş ekimi de başarılı bir şekilde yapılabilmektedir.

9 YORUMLAR

  1. kadınlarda saç ekimi konusunda faydalı bir yazı olmuş. fakat ben emin olamıyorum. saç tellerim çok ince bu sebeple saç ekmi yaptırma konusunda kararsızım. bu konuda ne yapabilirim. önlerde çok açılma var.

  2. Saç ekimi yaptırmak için illa kellik mi olması gerekiyor. Saçlarım çok seyrek. 39 yaşındayım. Ameliyat ne kadar sürüyor ve acı oluyor mu en merak ettiğim sorular bunlar. Cevaplarsanız çok mutlu olurum. Teşekkürler iyi günler

  3. Saç ekimi ile ilgili önemli bir nokta var. Belli sağlık koşulları sağlanmalı diye biliyorum. bence bunun için uzmanınızı araştırın.

  4. Saç ekimi yaptıran bir birey olarak burada bir husustan bahsetmek isterim; 2 yıl kadar önce Ankara’da adını vermeyeceğim bir merkezde saç ekimi yaptırdık eşim ile birlikte. Eşim ile ilgili bir problem yok ama benim saçlarım yamuk gibi. Saçlarımı kısa kullandığım için çok göze batıyor. Tekrar yaptırırken başıma böyle bir şey gelmesinden çok korkuyorum. Malum kadınlarda saç ekimi çok yaygın değil o sebeple merkezler av gibi bakabiliyor. Yardımcı olursanız makbule geçer. Sevgiler

  5. Kadınlar bence peruk taksın. Bi kocaları görecektir onları. Zaten makyajsız görmeyi alıştıkları için bence dışarıya karşı peruk

  6. kadinlarda sac ekimi yaptirmak icin yas siniri varmi?cünkü ben 48 yasindayim. ve sacim cok az. bi tutam. at kuyrugu gibi saclarim vardi. stresten gitti saclarim. cocugumun sacindan falan ek yapilir mi? acil cevaplarsiniz cok sevinirim.

  7. kadınlarda saç ekimi erkeklerdekinden daha mı pahalı. kaç tl ortalama fiyatları. internette fiyat bulamıyorum. yardımcı olursanız sevinirm

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here