Kadınların çantası ayrı bir dünya gibidir. Aynı Alice’in kaçtığı harikalar diyarı gibi kadınların da çantanın içindekiler diyarı vardır. Bazı kadınlar bir çantaya 1 ay boyunca yaşamını sürdürebileceği kadar eşya doldururken bazıları yanına az eşya alır ama yine de bu çantaların ortak özelliği hepsinin ayrı, bambaşka bir dünya olmasıdır.

kadinlarin cantasinda neler var diye merak edenlere 20 cevap 14

Erkeklere bir kadının çantasını karıştırması tavsiye edilmez. Çünkü öncelikle bu hoş bir davranış değildir, ama diğer yandan kendinizi kaybetme ihtimaliniz çok fazladır. Sizin için anlamsız olan bir şey bir kadının çantasında yerini almış olabilir ve siz buna bir anlam yüklemeye çalışırken kafayı yiyebilirsiniz.

kadinlarin cantasinda neler var diye merak edenlere 20 cevap 25

 

Neyse. Şimdi birçok kadının çantasında bulunması muhtemel şeylerden bahsedelim. Burada yazılanlar size çok garip gelmeyecek ama yine de her çantanın içindekilerin, kadınların özgün dünyasında yaratılmış olduğunu unutmayın ve kadınların çantalarından uzak durun!

kadinlarin cantasinda neler var diye merak edenlere 20 cevap 01

 

20.Cüzdan

Eh, kadınlar parasız mı gezsin değil mi ama? Bir kadın çantasının demirbaşı elbette ki cüzdandır. Bu her kadında ortaktır. Amma ve lakin bir de cüzdanın içinde olanlar var ki o konuya şimdilik hiç girmeyelim.

kadinlarin cantasinda neler var diye merak edenlere 20 cevap 10

19.Tarak

Gün içerisinde saçları olduğu gibi bırakmak çoğu kadın için bir kabustur! Bu nedenle küçük, kullanışlı bir tarak çanta içerisinde yerini alır. Ani bir toplantı, randevu çıkar, belli mi olurmuş hiç ?!

kadinlarin cantasinda neler var diye merak edenlere 20 cevap 21

18.Ayna

Elbette! Bir kadın gün içerisinde defalarca aynaya bakar. Bulunduğu yerde ayna olup olmaması düşüncesini kafasına takmak istemez, bu onun için önemsiz bir ayrıntıdır. Bu nedenle çantasında her daim kendisini güzel gösteren bir ayna taşıyacaktır. Gerek rujunu sürecek, gerekse sivilcesinin son durumuna bakacaktır. Ama o ayna, orada olacaktır.

kadinlarin cantasinda neler var diye merak edenlere 20 cevap 27

17.Yarabandı

Babetleri bildiniz mi? Bildiniz demek, güzel. Babetleri bilen ve seven her kadının aynı zamanda yanında birkaç tane yarabandı taşıdığını biliyor muydunuz? Babetler genelde ilk birkaç giyişte ayakları resmen bitirir, o arka kısımları yaralar, yeni ayakkabının tüm zevkini alır götürür, olmaz olsun dedirtir. Ama elbette ki yarabandıyla her şey çözülür. Bu nedenle özellikle yeni babet –bazen diğer ayakkabılarda da olur ama asla babetin yerini kapamazlar- alındığında kadınların en az ekmek-su kadar ihtiyaç duyduğu şey bir kutu yarabandıdır.

kadinlarin cantasinda neler var diye merak edenlere 20 cevap 03

16.Makyaj Çantası

Makyaj tazelemek bahane, makyaj yapmak şahane! Makyaj yapmak çoğu kadın için bir terapidir. Kadınlar gün içerisinde bu ucuz (kişiden kişiye değişir) psikologlarını yanında tutmak, gerektiğinde kendisine danışmak ister.

kadinlarin cantasinda neler var diye merak edenlere 20 cevap 02

Tabi her kadın makyaja bir terapi olarak bakmıyor. Bazı kadınların yanlarına makyaj çantası almaktaki  tek düşüncesi gün içerisinde güzel görünmeye devam edebilmek.

15.İlaç

Kadınların ağrı eşikleri düşüktür. Migren riskinin de daha fazla olduğu kadınlar aynı zamanda ayda bir gelen regl sancılarıyla boğuşmaktadır. Bu nedenle çantanın değişmez üyelerinden biri ağrı kesicidir.

kadinlarin cantasinda neler var diye merak edenlere 20 cevap 07

14.Telefon

Sevdikleriyle her an haberleşebilmek isteyen kadın, zaman içerisinde aynı zamanda hiçbir ortamdan uzak kalmamak adına akıllı telefonlarla tanışmıştır. Hal böyle olunca telefon birçok şey gibi elzem haline gelmiştir. Sosyal medyanın, ortamının, arkadaşlarının her anını bilmek isteyen kadının telefonu en yakın arkadaşlarından biridir ve çantanın en özel yerinde tutulur.

kadinlarin cantasinda neler var diye merak edenlere 20 cevap 26

13. Şarj Aleti

Telefonunu bu kadar aktif olarak kullanan kadınların telefon şarjının gün boyunca dayanmasını beklemiyorsunuzdur herhalde?

kadinlarin cantasinda neler var diye merak edenlere 20 cevap 06

12.Tel Toka

Evimizde bulunan kara deliğin bütün siyah tokalarımızı yuttuğu bir gerçek. Ama neyse ki akıllı varlıklarız ki bunlardan birkaç tanesini kara delik yutmadan çantamıza atmayı başarıyoruz. Böylece gün içerisinde saçlarımızın bize sunacağı sürprizlere hazırlıklı oluyoruz. Tel toka deyip geçmeyin. İnanın, birkaç tel tokanın başaramayacağı şey yok!

kadinlarin cantasinda neler var diye merak edenlere 20 cevap 08

11.El Kremi

Gerek tırnak bakımı, gerekse ellerin yumuşaklığı için gün içerisinde devamlı ihtiyaç duyulan el kremleri de çantaların bir numaralı parçalarından. Gün içerisinde rutin bir şekilde el kremini çıkarıp ellerine yediren ve bunu biyolojik saatine katmış kadınları görebilirsiniz.

soft hands

10.Cımbız

İstenmeyen tüylerle savaş evde bitmez. İstenmeyen tüylerle savaş kuaförde de bitmez. Çoğunlukla istenmeyen tüylerle savaş bitmez. Bu nedenle kadınların çantasında muhakkak bir cımbız bulunur. Mükemmel bir şekilde alınmış kaşların altından fırlamış ya da dudağın üzerinde fazla göze çarpan bir tüy itinayla yerinden alınır!

kadinlarin cantasinda neler var diye merak edenlere 20 cevap 16

9.Islak Mendil

Günümüzün değişen şartları temizliğin birinci öğesini ıslak mendiller yaptı. Oldukça pratik olan ıslak mendillerin en büyük artısı küçük paketlerde satılıyor olması ve kadın çantalarında fazla yer kaplamaması. Ellerini temizlemek ya da ayakkabılarını silmek için ıslak mendilden başkasına ihtiyaç duymamak bir kadın için en büyük nimetlerden biri.

kadinlarin cantasinda neler var diye merak edenlere 20 cevap 13

8.Anahtar

Anahtarlar genelde evimizin kapısını açmak için kullanılır, biliyorsunuz. Ama aynı zamanda kadın çantalarında bulunamamak, kadınları evin kapısında en az beş dakika bekletmek gibi işlevleri de vardır. Yine de eve girmek için vazgeçilemeyen bir öğe olan anahtar, kadın çantaları içerisindeki sarsılmaz yerini her geçen gün korumaktadır.

kadinlarin cantasinda neler var diye merak edenlere 20 cevap 18

7.Törpü

Bir kadını gün içerisinde kahredebilecek en etkili şeylerden biri tırnağının kırılmasıdır. Bir tırnağın kırılması zaten yeterinde kötü bir olayken bir de tırnakların simetrisini kaybetmezi katlanacak bir olay değildir. İşte bu nedenle törpü yardıma koşacak ve kadınların bu kanayan yarasını saracaktır. Olaya el atan çanta törpüsü sayesinde simetrisi bozulan tırnaklar itinayla tırnak hizaya sokulacaktır.

kadinlarin cantasinda neler var diye merak edenlere 20 cevap 04

6.Peçete

Islak mendiller üretildiğinden beri birinciliği ne yazık ki ıslak mendillere kaptıran peçete yine de kadınların çantasında bulunmaya devam ediyor.

kadinlarin cantasinda neler var diye merak edenlere 20 cevap 24

5.Şeffaf Oje/Yedek İnce Çorap

Bu ikisini neden aynı başlık içerisinde yazmış olabilirim? Hileyi bilenler çoktan anladı bile. Ama bilmeyenler için bir açıklayalım.

Lindsay Lohan at a holiday party for her new line of leggings named 6216 at E Baldi restaurant in Beverly Hills, Ca

Bilirsiniz ince çoraplar dünya üzerindeki EN dayanıksız çoraplardır. Evet, her çorap delinir, her çorap kullanılmayacak hale gelir ama bunlar gün içerisinde kaçmayı, sahibini rezil etmeyi resmen alışkanlık haline getirmişlerdir. Bu nedenle o gün ince çorap kullanmak isteyen kadınların aynı zamanda yanında bir çift daha ince çorap taşıması gerekmektedir.

Peki şeffaf oje niye?

Şeffaf ojeyi çorabınızın kaçık noktasının başlangıcına ve sonuna sürdüğünüzde o kaçığın uzama ihtimali yok olur. Yani ayak altınızda başlayan bir kaçığı bu yöntemle durdurabilir ve dizinize kadar çıkmasını önleyebilirsiniz.

kadinlarin cantasinda neler var diye merak edenlere 20 cevap 15

Bu mükemmel icadın sahibi kadınlar da elbette şeffaf ojenin gerekliliğini bilirler.

4.Su

Herkes su içer, evet ama suyun yanında taşınması gerekliliğine inanan kişiler kadınlardır. İşte bu nedenle birçok kadının çantasında yarım litrelik ya da 330 ml’lik minik pet şişeler bulunur.

Woman Drinking Water

Ama tabi en güzeli son zamanlarda popülerleşen Tupper su şişeleridir.

3.Not Defteri

Gün içerisinde ona lazım olanları hatırlayamayacağından değil, ama hatırlayabileceğinden emin olmak için not defterleri de bir kadının çantasının demirbaşlarındandır.

Open blank lined notebook

2.Kalem

Not defterine not almak için rujumuzu kullanacak değiliz ya?

kadinlarin cantasinda neler var diye merak edenlere 20 cevap 23

1.Ped

Eh… Kadınların özel dönemleri vardır bilirsiniz. Her şeyi ifşa eden reklamlar sayesinde bilmeyen kalmadı. Bu özel dönemlerde ped nefes almak kadar ihtiyaç. Ama bunun haricinde özel günlere hazırlıklı olmak, özel günler uzakta kalmış olsa da isteyen birine yardım etmek amaçlı ped kadınların çantalarının en önemli öğelerinden biridir. Yaz kış fark etmez, büyük çanta küçük çanta da fark etmez. O ped oradadır, orada olacaktır.

kadinlarin cantasinda neler var diye merak edenlere 20 cevap 09

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here