Biz kadınlar için para harcamak, dışarıya çıkıp bazen bir cüzdan almak, en azından çantamızdan cüzdanı çıkarmak çoğu zaman para akıtılan terapilerden daha değerli, daha özel. Peki ya hiç düşündünüz mü, en çok hangi ürünlere para yatırıyoruz diye… Düşünmenize gerek kalmadı. Sizler için araştırdık, sizler için yazdık!

20.Çikolata

Yazımıza tatlı mı tatlı, baştacı olan ürünümüzle başlayalım. Kadınlar elbette ki çikolataya fazlasıyla para harcıyor. Gerek depresyon dönemlerinde, gerek diyet aralarında gerekse regl dönemlerinde kendimizi paket çikolataların kucağına atmaktan güzeli yok efendim.

kadinlarin en cok para harcadigi 20 urun 05

19.El Kremi

En bakımsız kadının bile bir tane el kremi vardır. Siz bir de bakımlıları düşünün… Gece için el kremleri ayrı, gündüz için ayrı. Onu geçtim, insan bir süreden sonra bir tanesiyle yetinemiyor bile. Dolayısıyla el kremleri de bu listede yerini alıyor.

applying hand lotion

18. Çanta

Bir kadının asla bitmeyecek bir tutkusu varsa işte o tutkuya aday seçeneklerden biri de kesinlikle çantadır. Portföyünden derisine, uzunundan kısasına birçok seçenek bulabilmek de çantanın bu listedeki yerini sağlamlaştırıyor.

kadinlarin en cok para harcadigi 20 urun 12

17.Oje

Çoğu kadın için bir takıntıya dönüşmese de oje bir kadında bir tane bulunan şeylerden biri değil. Başı kırmızı çekse de bir kadının oje koleksiyonu birçok oje içeriyor. Siz onların fazla ojem yok demesine aldırmayın, kendilerinin bile unuttuğu yerlerden çıkacaktır o renk renk ojeler.

kadinlarin en cok para harcadigi 20 urun 07

16.Çorap

Kadınlar için ayakları sıcak tutmak çok önemli. Bir eteğin altından görünecek ince çorap da fazlasıyla önemli. Hal böyle olunca çorap da kadınların en çok harcama yaptığı ürünler listesine girmeyi hak ediyor.

kadinlarin en cok para harcadigi 20 urun 15

15.Saç Aksesuarı

Tacından tutun, saç bandına her türünü, allısını pullusunu bulabileceğimiz saç aksesuarları da elbette en çok para harcadıklarımızdan.

kadinlarin en cok para harcadigi 20 urun 02

14.Kot Pantolon

Genel olarak giyime fazla para harcıyoruz, evet. Ama siz de geçmiş harcamalarınızı sorguladığınızda göreceksiniz ki kot pantolon giyim harcamalarınız içerisinde oldukça büyük bir yer kaplıyor.

kadinlarin en cok para harcadigi 20 urun 06

13.Tişört

Rahat haftasonlarında ya da arkadaşlarla gezmede kullanılacak basit tişörtler belki de en sonunda toz bezi olacaklar ama yine de giyim harcamalarında azımsanmayacak bir orana sahipler.

kadinlarin en cok para harcadigi 20 urun 14

12.Bileklik

Bazı kadınlar aksesuara pek meraklı olmasa da çoğu kadın kollarının boş kalmasını istemiyor. En azından gömlek manşetlerinin üzerinde bir şeyler şıngırdasın istiyor. Gencinden yaşlısına durum bu.

kadinlarin en cok para harcadigi 20 urun 09

11.Ruj

Ruj öyle bir şey ki, kadın aynı rengin 50 tonuna sahip olsa da bir şekilde yine de cezbedilebiliyor rujlar tarafından. Öyle de sihirli.

kadinlarin en cok para harcadigi 20 urun 01

10.Yüzük

Zamanı geldiğinde kadın elbette sol yüzük parmağında alyansını görmek ister ama bunun haricinde birçok yüzüğe sahip olmak özellikle de aksesuar dünyasının gitgide geliştiği şu günlerde çok cazip.

kadinlarin en cok para harcadigi 20 urun 11

9. Dergi

Artık dergilerin, gazetelerin yerine internet sayfaları almış olsa da kadın dergisi sektörü hala dimdik ayakta ve bu elbette ki kadınların hala her ay dergilerin yeni sayılarını heyecanla beklemesinden kaynaklanıyor.

kadinlarin en cok para harcadigi 20 urun 03

8.Parfüm

Güzel kokmak, kokuyla iz bırakmak çoğu kadının isteği. Hal böyle olunca parfüm de kadınların en çok para harcadığı şeylerden biri oluyor.

kadinlarin en cok para harcadigi 20 urun 16

7.Kolye

Bazen zarif bir kolye, bazense bütün boynu kaplayan bir kolye… Ama kadınların ortak noktalarından biri de kolyeyi sevmeleri.

kadinlarin en cok para harcadigi 20 urun 04

6.Güneş Gözlüğü

Güneş gözlüğünün esas görevi gözleri güneş ışınlarından korumak ama kadınların eline geçtiğinde durum değişiyor elbette.

kadinlarin en cok para harcadigi 20 urun 17

5.Maskara

Kadınların çoğu güzel bakışların sırrını çözmüş durumda. Hal böyle olunca maskaraların öneminin anlaşıldığından eminiz değil mi?

kadinlarin en cok para harcadigi 20 urun 13

4.Cüzdan

Erkeklerin alt tarafı para konulacak şey olarak baktığı cüzdanlar kadınların gözünde daha farklı yerlerde. Cüzdanlar da kadınların fazlasıyla para harcadığı ürünlerden. Yılda birkaç defa cüzdan almak bile hayatımız boyunca bize kaç paraya mal olur acaba?

kadinlarin en cok para harcadigi 20 urun 21

3.Saç Şekillendirici Aletler

Kadınlar için saçların ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz. Her gün değişen gelişen saç şekillendirme aletleri de kadınların bu isteğini adeta kamçılıyor ve kadınlar kendilerini birçok saç şekillendiricinin arasında buluyor.

kadinlarin en cok para harcadigi 20 urun 08

2.Kaban

Kışın dışarıda da şıklığını elden bırakmak istemeyen kadınların en çok para akıttıkları şeylerden biri de kaban. E canım bunun şişmesi var kaşesi var kürklüsü var fermuarlısı var bir taneyle biter mi o iş?

kadinlarin en cok para harcadigi 20 urun 18

1. Ayakkabı

Elbette ki en çok para harcadığımız, biricik zaafımız ayakkabılar da bu listede yerini alıyor. Hayatınızda hiç “Yeterince ayakkabım var.” diyen bir kadın gördünüz mü?

kadinlarin en cok para harcadigi 20 urun 20

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here