Yalan ve kadın kelimeleri bir araya gelince aklıma Cem Yılmaz’ın bu konuyu irdelemesi gelir. Hatırlayanlar bilir, erkek yalan söyleme konusunda donanımsız yetiştirilir, çünkü kız çocuğuna göre daha serbest imkanlara sahiptir. Kız çocuğu baskı ve kontrol altında büyütüldüğü için yalana her alanda ihtiyaç duyar.  Yalan söylemeden yaşayamaz, kaçamaklardan, minik heyecanlardan faydalanmak için müthiş bir yalan söyleme mekanizması geliştirir. Eee şimdi bakınca 4 yaşından beri bu mekanizmayı kullanan kız ile 28 yaşında yalan söylemeye başlayan erkek bir olabilir mi?

Konu yalan söylemek olunca bir kadın ile bir erkeği aynı keseye koymak da olmuyor tabi. Bu yüzden kadınlar zor kanar.  Yalanı hissetmek dedikleri budur aslında. Kadın aynı yollardan 10 yıl kadar bir süre önce döndüğü için doğal olarak şüphelenir, kendinden bilir yani, altında doğa üstü anlamlar aramaya gerek yok.:)

Tabi bütün bunlar söz konusu olsa bile kadınların da kandıkları yalanlar yok değil. Zafiyetin ve aşkın gözü kör ettiği zamanları hepimiz  tecrübe etmişizdir. Ama yine de her durumda kadınların kesin olarak anladıkları, erkeklerinse bunun farkına varmadıkları bazı yalanlar vardır. İşte kadınların kesinlikle anladığı 10 yalan,

1-) İlkokul Arkadaşıma Benzettim O yüzden Bakıyorum O Kıza;

article-1204148-05F1003D000005DC-309_468x383

Bu durum en çok metro ya da toplu taşıma araçlarında olur. Bir yere takılı kalan erkek arkadaşınızın bakışlarının olduğu yöne gözlerinizi çevirdiğinizde orada güzel bir kız görüyorsanız, nereye bakıyorsun? diye sorulduğunda bilinen en büyük yalandır “birine benzettim” ki bu genelde ya lise ya da ilkokul arkadaşı olur. Ama her kadın bilir; bu kocaman bariz bir yalandır.

2-)Orkide Sevdiğini Bilmiyordum;

1003673_298x298

Biliyordu.:) Ama siz yine de ayıp olmasın diye, “olsun düşünmen yeter” deyip geçiştirirsiniz. Kibar varlıklar olarak çoğu zaman yalanlarını yüzlerine vurmaktan kaçınırız. Tabi bunlar incitici olmadıkları sürece. Ama bu orkide ya da papatya her ne tür çiçek olursa olsun, onu sevdiğinizi bildiğinden eminseniz -ki çoğu zaman eminsinizdir.- işte o zaman yüzüne vurmaktan kaçınmamanızı tavsiye ediyorum. Ne yazık ki başka türlü anlamıyorlar.:)

3-)Hiç Bir Yerde Bulamadım;

giphy (1)

Her kadın, istediği ya da beklediği şey her neyse onun bir yerlerde hatta nerelerde bulunduğunu bilir.” Her yerde aradım ama bulamadım” cümlesi külliyen yalandır. Arayan bulur arkadaş. Gerçekten arayıp bulamamışsa, kadın bilir. Ama diğer türlü onu atlatmak imkansızdır.:)

4-)Akşam Evdeydim;

giphy

Erkek, yarım aklıyla kadını kandırdığını sanır. Kadın o en ufak ipucunu çoktan yakalamış ve bunun kuyruklu bir yalan olduğunun farkına varmıştır bile.

5-)Ne Gezmesi Bütün Gün Evde Oturacağım;

giphy (2)

Ne olursa olsun, bir kadın erkeğini gözünden tanır. Evde oturmayacağını,daha bıraktığı ilk andan adamın hemen planlar yapacağını bilir.

6-)Ben Sana Daha Güzelini Alırım;

shopmanwoman

Gözünün içine baka baka söylenen bu cümlenin, olay her neyse onun gazıyla o yalancı dudaklardan döküldüğünü ve gerçekleşmeyeceğini anlar. Tabi burada sözünün eri erkekleri meclisin dışında tutuyoruz.:)

7-)İlk Önce O Mesaj Attı Cevap Vermek Zorunda Kaldım;

aldatan-erkek

Muhtemelen sütten çıkmış ak kaşık olan erkek arkadaşınız, aslında o kızla konuşmak istememiştir ama mesaj gelince ayıp olmasın diye cevap vermiştir ve muhabbet uzamıştır da uzamıştır. Eğer konuşmayı erkek arkadaş başlatmışsa kadının bunu anlaması an meselesidir.

8-)Kızlar Var Ama Hepsi Şişman;

şlkjhg

Filinta gibi kızlar olduğunu gözünden anlar.:) Bununla hiç bir kadını kandıramazsınız.

9-)Ne İçmesi?

kadinlarin_anladıklari_10_yalan

Ses tonunu bırakın, adam sarhoşluğu gizleme konusunda master yapsa, kadın tek bir harfin telaffuzundan bile bunu anlayabilir.

10-)Ne Alakası Var Ya?

giphy (3)

Her kadın bilir ki; çok alakası vardır.:)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here