Kilo vermek bazıları için birkaç kilodan ibaret olsa da bazıları için ne yazık ki ikili rakamları görmüş durumda. Özellikle yaz başlangıcında derdine düşülen fazla kiloların sadece estetik açıdan değil, sağlık açısından da kötü olduğunu düşünürsek kadınların bu konuya bu kadar önem vermesini anlayabiliriz.

Hayatımız boyunca diyete ne kadar çok başlarsak başlayalım kadınların diyete adapte olabilmek için yaptıkları değişmiyor. Kendilerini bu ulvi amaca adapte etmek için çeşitli yöntemler deneyen istikrarlı kadınlar bu istikrarın karşılığını hayal ettikleri vücutlarla aynada karşılaşarak alıyorlar. Demek ki bu yöntemler gerçekten işe yarıyor. Denemekten ne çıkar…

kadinlarin kilo vermek icin diyet harici yaptiklari 09

Peki kadınların kilo verme aşamasında diyet haricinde yaptıkları şeyler, başvurdukları motive yöntemleri hangileridir, merak ediyor musunuz? Diyet yapan, yapmayan her kadının tahmin edebileceği cevaplar aşağıda sizi bekliyor.

Motivasyon Fotoğraflarına Bakmak

Bir kadına başka bir kadını gösterip “Bunun gibi ol.” demek cesaret ister. Ama gelin görün ki kadınlar kilo vermeye karar verdiklerinde internetten kendilerine istedikleri vücutların fotoğraflarını derlerler. Bazen kaslı, bazense sadece biraz daha kıvrımlı. İşe yarayan bir yöntem olacak ki kilo vermek isteyen kadınlar bu fotoğrafları çekinmeden telefon ya da  bilgisayar ekranlarına koyabiliyor ya da mantar panosuna asabiliyor. O vücudu devamlı görebileceği yerlerde tutmak kadınların bir numaralı hırs kaynağı olabiliyor.

kadinlarin kilo vermek icin diyet harici yaptiklari 04

Ama tabi ki bu fotoğraflarla ilgili en yaygın eylem, özellikle gece acıkıldığında iştahın kesilmesi için bir doz hayal edilen vücuda sahip kadın fotoğrafı bakmak!

Spor Yapmak

Diyetin olmazsa olmazıdır spor yapmak. Evet, belki de spor yapmadan da sadece diyetinize sadık kalarak da kilo verebilirsiniz. Ama hızlı kilo vermek, kilo verirken oluşacak sarkmaları ve deformasyonları önlemek için spor şart.

kadinlarin kilo vermek icin diyet harici yaptiklari 05

Vücudunuza uygun, diyetinize uygun ve elbette isteklerinize uygun bir spor bulup uygulamak diyet aşamanızda size yardımcı olacaktır. Ayrıca spor yapmanın en az çikolata kadar mutluluk hormonu salgıladığını unutmayın. Çikolata yemek yerine spor yapın, yağlarınızı yakın!

kadinlarin kilo vermek icin diyet harici yaptiklari 06

Spor/Diyet İçin Spor Alışverişi Yapmak

Eğer bir kadın diyet yapmaya, onun yanında da spor yapmaya karar vermişse alışveriş kaçınılmazdır. Bu alışverişler kadınların diyetlerine ve spor rutinlerine bağlanabilmelerinin temel kuralıdır. Koşuya çıkmak için uygun bir tayt, ayakkabı, tişört almadan olur muymuş hiç? Sporu sevebilmek yeni ciciler şart.

kadinlarin kilo vermek icin diyet harici yaptiklari 11

Aynı şekilde diyet alışverişi yapmak da mühim bir mesele. Light ürünlerin reyonunu ezberlemek, alınacak diyet bisküvilerin kalorilerini didik didik incelemek, sütlü çikolatalardan bittere kaymak derken diyet için yapılan düşük kalorili alışverişler de kadınları mutlu eden ve diyete motive eden unsurlar arasında. Hele diyeti seven ve istediği şekilde kilo veren kadınlar için market ziyaretleri bir süre sonra bir zevke dönüşebiliyor. Market alışverişi de diyetin sevilen yönlerinden biri olmayı başarıyor.

kadinlarin kilo vermek icin diyet harici yaptiklari 03

Instagram’da Diyet Hesabı Açmak

Sosyal medyanın yaygınlaşması kadınların kilolarına bile yansıdı. Önceden diyeti için ne yaptığını arkadaşlarıyla, yakın çevresiyle paylaşan kadınlar artık yediği her öğünü ve yaptığı her sporu sıcağı sıcağına Instagram hesabında, diyetdaşlarıyla paylaşıyor. Hiç tanımadıkları, belki dünyanın diğer ucundan bu serüvene katılan diyetdaşlar ise motive konusunda iyi bir iş çıkarırken aynı zamanda diyetinizle ilgili hiç aklınıza gelmeyecek püf noktaları önerebiliyorlar. Dahası siz de bir şeyler yemekten “Diyet arkadaşlarıma ne söylerim?” diyerek vazgeçebiliyorsunuz.

kadinlarin kilo vermek icin diyet harici yaptiklari 02

Öte yandan diyet yaparken insanın yediklerini not etmesi önerilirdi her zaman. Ama yapılan araştırmalar gösteriyor ki yediklerini yazmak yerine fotoğrafını çeken insanlar daha çabuk kilo veriyormuş. Denemeye değer bir yöntem. Hem kendinizi denetlemek hem de birilerine karşı hesap vermek amacıyla açacağınız bir Instagram hesabı kilo verme konusunda hırslanmanızı sağlayabilir.

kadinlarin kilo vermek icin diyet harici yaptiklari 12

Küçük Kıyafetler Almak

Diyet motivasyonunu artırmak, spora adapte olabilmek için eski zamanlardan beri en çok kullanılan yöntemlerden biridir küçük kıyafetler almak. “Bir gün bunun içine gireceğim!” diyerek aldığınız kıyafetler yatırdığınız para sayesinde sizi hırslandırabilir.

kadinlarin kilo vermek icin diyet harici yaptiklari 07

Ancak tabi ki bu aşamada kendinizi fazla hırpalayıp işin suyunu çıkarmanıza gerek yok. Kendinize küçük hedefler koyarak bir ya da 2 beden küçük kıyafetler alarak kendinizi zorlamadan, mutlu kalarak kilo vermenin kapılarını açmış olursunuz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here