Kadınlar olarak anlaşılmayan varlıklar olduğumuz doğrudur. Bunu biz artık kabul ediyoruz zaten ama itiraz ettiğimiz bir nokta var ki, yer yüzünde aynı özellikleri taşıyan bir canlı daha var. Kediler.:) Şimdi bu açıdan bakıldığında, kadınların kedi manyağı olmasının nedenlerini anlayabiliyoruzdur herhalde.

Kadınlarla kediler arasında normal olmayan bir benzerlik yok mudur sizce de? Bana kalırsa ikisi de aynı türden ve başka hiç bir canlıda olmayan bir anatomiye sahiptirler. Kızgınlıkları, umursamazlıkları, refleksleri ve zekaları ile diğer bütün canlıları açık ara geride bırakacak bir donanıma sahiptirler. Ama ikisinin de bizim günlük hayatta çok da farkına varmadığımız, aşırı bir şekilde benzerlik gösteren bazı özellikleri vardır. İlginçtir ki, bu özellikler başka hiç bir canlıda da bir arada bulunmaz.

Mesela içgüdüleri diğer bütün canlılardan daha fazla gelişmemiş midir? Bana kalırsa doğa üstü bir sezgi yetenekleri var bu kedilerin. Bu açıdan bakınca kadınları da aynı kategoride değerlendirebiliyoruz. Yer yüzünde aldatıldığını hisseden başka canlı var mıdır yahu! Kedi de öyledir işte, içgüdüleri ile hareket eder ve bu yüzden kimseye güvenmediği için, nankör damgası yapışmıştır üzerine. Ama kedi besliyorsanız çok iyi bilirsiniz kediler asla nankör değildirler; sadece fazla zekidirler.:)

1.İkisinin de Anlam Verilemeyen Hareketleri Vardır;

kadinlar_ve_kediler_arasindaki_10_inanilmaz_benzerlik1

Kadınların anlamsız hareketlerine örnek verirken, alışveriş konusuna girmeyeceğiz bile.:) Garip şeylere takılır, anlamsız konulara üzülür, komik olmayan bir şeye gülmediniz diye tribi basar, ağzınızı açarsanız küser. Anlamsız gelse de, içinde açıklamaları bulunduran bu hareketler kedilerin de, kadınların da en belirgin özellikleri arasındadır.

2.İkisi de Kuyruğuna Basınca Tırmalar;

tumblr_mxz0c4xcnk1slwpo8o1_400

İkisinin de muhteşem sevimli olduklarını kabul ediyoruz. Ama bu sevimliliklerinin altında her an tırmalamaya hazır pençeler barındırmayı çok iyi bilirler.

3.Kadınlar Saç, Kediler Tüy Döker;

tumblr_mxd61gzzqD1t0i1e4o1_400

İkisinin de en sıkıntı veren özelliğidir belki de. Ama tüyleri ya da saçları bir ömür boyu gideri tıkasa da onlardan bu yüzden vazgeçemeyeceğinizi çok iyi bilirsiniz.

4.Kadın Ağlar, Kedi Mırlar;

tumblr_mgijqaRLN01qbyxr0o1_250

İkisine de böyle anlarda yürek dayanmaz. En öfkeli durumlarda bile en katı yürekleri yumuşatabiliyorlar.

5.İkisi de Ölümüne Umursamaz Olabilirler;

tumblr_mvsx1npiXI1spnz0yo1_400

Bazı şeyleri kafalarına çok takan kadınlar, özellikler de sizin önemsediğiniz konularda ölümüne umursamaz olabiliyorlar. Bu durum sizi çoğu zaman çıldırtsa da genel olarak bu ruh hallerinde inanılmaz sevilesi olup çıkarlar.

6.İkisi de Sürekli Sırnaşmayı Sever;

kadinlarla_kediler_arasindaki_10_inanilmaz_benzerlik

Beni sev beni sev mesajları ile doludur kedilerin ve kadınların her hareketi. İstedikleri her an size sırnaşır bir şekilde kendilerini sevdirmeyi başarırlar.

7.Uzanamadıkları Ciğere Pis Demek Doğalarında Var;

kadinlar_ve_kediler_arasindaki_10_inanilmaz_benzerlik2

İkisi de hemcinsi ya da karşı cinsi olsun hiç fark etmez, eğer bir şeye ulaşamıyorlarsa, bu o şeyin pis olduğu ile ilgilidir, onların bu durumla hiç bir alakaları yoktur.

8.Sadece Canları İstedikleri Zaman Onları Sevebilirsiniz;

kadinlar_ve_kediler_arasindaki_10_inanilmaz_benzerlik4

Onlar istemezse, üzgünüz ama avucunuzu yalarsınız.:)

9.İkisinin de Sağı Solu Hiç Belli Olmaz;

tumblr_mrwjwctxRh1sf1yzpo1_400

Bir sonraki hareketlerini asla tahmin edemezsiniz. Kadınların da kediler gibi, nerede ne yapacakları, kimin yanında nasıl davranacakları asla tahmin edilemeyebiliyor. Her durumda sizi şaşırtmayı başarabilecek bir potansiyelleri vardır.:)

10.Kapriste Ve Bencillikte Sınır Tanımazlar Ama Sevgiye Karşı Koyamazlar;

tumblr_mot3jjKCGq1rw1wnno1_400

İkisinin de ne kadar gizemli, anlaşılamayan, adı konulamayan özellikleri olsa da sevgiye asla karşı koyamazlar. Bu da kaprislerini, bencilliklerini ve umursamazlıklarını gözle görülmeyecek derecede perde arkasına saklayabiliyor. Kadınları anlaşılmaz varlıklar olarak tanımlayanlara da bu son maddemiz ile karşılık veriyor ve onların tek isteğinin sizin ilginiz ve sevginiz olduğunu vurgulamak istiyoruz.:)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here