Yapılan araştırmalarda gebe kadınları %83’ü gebelik halinde günde en az 2 fincan kahve ve 15 adet sigara tüketmekte oldukları istatistiklere yansıdı. Bu zararlı alışkanlıklar sonucu gebelikte erken doğum ve düşük yaptıkları tespit edilmiştir. Sigara ve kahve tüketen kadınların bebeklerinin kemik yoğunluğunun daha düşük olduğu saptanmıştır.

 

a pregnant woman is holding her tummy
Gözümüzden bile sakındığımız çocuklarımıza doğum öncesi ne kadar önem veriyoruz? Vazgeçemediğimiz alışkanlıklarımızdan dolayı hamilelik döneminde bebeğinizin gördüğü zararı duyunca şok olacaksınız.

pasif3Hamilelik döneminde içilen sigara sonucu düşük ve erken doğum yapan kadın sayısı bi hayli fazla. Bunu engellemek için nefis köreltme olarak nitelendirdiğimiz günde en az 1 en fazla 3 defa sigara tüketimi yapılmalıdır.Eğer kullanmamak sizi sinir krizlerine sokmuyorsa bırakmanızı tercih ederiz.

 

türkkavesi
Türk kahvesinin tüketimi çok olduğu gibi bebeklerimize zararı da bi hayli fazla. Gebelik döneminden kahve tüketen kadınların %43’ünde düşük ve erken doğum görüldü.

ÇOCUĞUNUZ EKSİK DOĞMASIN!

Sigara ve kahve kullanımı sonucu doğan bebeklerde kemik yoğunluğunun ve kalsiyum eksikliğinin düşük olduğu görülmektedir.Uzman Diyetisyen Şefika Aydın Selçuk’un yaptığı araştırma sonucu hamile kadınların kafein,sigara,türk kahvesi,çay gibi zararlı maddelerden uzak durup, sağlıklı besin tüketmelerini vurguladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here