İp gibi alınmış kaşlardan hiçbir zaman hoşlanmadım. Hiç doğal durmuyor çünkü. Bugüne kadar kimi gördüysem kaşlarını ya kalınlaştırmaya çalışıyor ya da gürleştirmeye. Hiç “Aaayy ben ince kaş severim yaaa.” diyen yok. Ama nedense bir ara herkesin kaşları incecikti. Demek ki o, o zamanın modasıymış deyip geçiyorum. Şimdi pek öyle kaş yok neyse ki.

 

Artık kalın ve belirgin kaşlar moda. Çünkü bakışları ortaya çıkarmanın bir yolu da kaşlardan geçiyor. Gür, düzgün kaşların altında gözler çok daha mükemmel, çok daha göz alıcı duruyor. Sanıyorum modayı yönlendiren kişiler artık bunun farkına vardı.

Belirgin kaş deyince aklınıza kim geliyor peki? Benim akıma gelen kişi Cara Delevingne.

Güzel kız, tamam kesinlikle kabul ediyorum. Ama sizce de bütün dikkat kaşlarında toplanmıyor mu? Bu kadarını yapmak mantıklı mı? Üstelik sarışın bir çehresi ve açık kumral saçları var, ama kopkoyu, kapkalın kaşları. İtici bir görüntü. Üstelik ifadeyi çok çok sertleştiriyor bence. Bahse girerim, bu burada olsa, arkadaş grubunda dalga geçilen kişi olabilirdi. Sarı saç, ama siyah kaşlar… Bu dalgayı elbet duymuşsunuzdur. Ama sanıyorum davulun sesi uzaktan hoş geliyor. Hele bu fotoğrafta sadece kaş görebiliyorum. Neyse tamam, bu yazı Cara’yı eleştirme yazısı değil. Ama yine de cımbızı alıp girişmek istiyorum!

Evet, tamam devam ediyorum. Öncelikle siz de kalın, belirgin kaşlara sahip olmak istiyor olabilirsiniz. Ama kaşınız çok ince olabilir bir kuaför hatası yüzünden. Bu durumda yapmanız gereken şey: En az 3 ay o kaşlara dokunmamak ve bu 3 ay zarfında kaşları kafasına göre inceltmeyen bir kuaför araştırması yapmak. Zaten şu kaş inceltmeyi kim çıkardı bilmiyorum. Alttaki dağınık tüyler toparlansa ortaya lokum bir görüntü çıkacak ama kendisi sadistti sanıyorum.

Peki ya kaşlarınız seyrekse…

Bir sürü yönteminiz var. İlk olarak doğal yöntemlerle gürleşmesini sağlayabilirsiniz. Kaş ve kirpik serumları satılıyor piyasada bir çok, sarımsak yağının iyi geldiğini söyleyenler de duydum. Ama tecrübeyle sabittir ki badem yağı bir işe yaramıyor.

Kurşun kalemle doldurabilirsiniz. Hiç belli olmuyor. Bir kuaför tanıdığım söyledi bunu, ve bir çok yapan arkadaşım da var.

Kaş kitlerinden satın alabilirsiniz. Kaş kitlerinde iki renk olur genelde. Bu iki rengi kendinize göre ayarlayıp kaşınıza en uygun rengi bulmanız beklenir. Yassı kesik uçlu bir fırçası olur ve bununla ilk olarak kaş sınırlarınızı belirleyip sonrasında doldurma işlemini yapabilirsiniz. Krem ya da toz formda bulunabiliyorlar.

Hiç uğraşmayın, far paletleriniz var. En çok kullanılan far paletleri kahverengi ve tonlarını içeren far paletleri oradaki farlarınızla da yapabilirsiniz aynı işlemleri.

Kaş kalemleri de var ama gerçekten çok yapay duruyorlar. Tavsiye etmiyorum.

Evet kızlar, belirgin kaşlar gerçekten çok güzel ama lütfen bütün dikkati kaşlarınıza çekmek gibi bir hata yapmayın. Onlar sadece yüzünüzün aksesuarı lütfen unutmayın. Size baktıklarında “Aa kaşa bak.” demesin insanlar.

Sevgiler..

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here