Kışın en zorlayıcı zamanları ülkenin kara teslim olduğu zamanlar. Kar topu oynamak haricinde dışarı çıkmak pek keyifli olmuyor. Böyle havalarda evinize geldiğinizde bir battaniyenin altında saatlerce yatmak yerine güzel bir film seyredebilirsiniz. Tabi evinizde sıcacık bir ortamda seçtiğiniz filmlerin karla ilgili filmler olması da içinizi biraz daha ısıtacak ve siz karı sadece pencerenizden değil bir çok yerden görmüş olacaksınız. Kış filmleri bu anlarda imdadınıza yetişecek ve size güzel dakikalar yaşatacak. Gelin birlikte bakalım bu kış filmleri hangileri?

Kar Yağarken İzlenecek Filmler – En İyi Kış Filmleri

7.Kış Uykusu

kışla ilgili filmler (4)

Nuri Bilge Ceylan’ın gerçekliği harika yansıttığı ödüllü filmi kış ayları için en sıcak filmlerden. Kışın film izleme konusunda kararsız kalanlara harika bir kış filmi.

6.Fargo

kışla ilgili filmler (3)

Kış hiç bu kadar aksiyon dolu olmamıştı. Filmin içinde ki olaylar sizi başka bir evrene sürükleyecek. Ayrıca Oscar ödülü olmak üzere film bir çok dalda ödül almıştır.

Film, kışı iliklerinize kadar hissedeceğiniz bir senaryo etrafında geçiyor. Her yer kar, soğuk. Bu soğuk ile birlikte cinayetler, adam kaçırma ve suçun en kötü halleri. Filmi izlerken iliklerinize kadar üşüyeceksiniz.

5.Dikey Limit

kışla ilgili filmler (1)

2000 yapımı bu filmde korku ve macera bir arada.

4.Sil Baştan

kışla ilgili filmler

İlişkileri gözden geçirmek için çok başarılı bir film. Kış doğasını içinde barındıran film en başarılı aşk filmlerinden. İki aşığın sürekli olarak birbirlerini zihinlerinden sildirmesini anlatıyor. Ne olursa olsun aşk bir şekilde tekrar onları bir araya getiriyor. Tekrar tekrar tanışmanın verdiği o muazzam tat, soğuk, sıcak iklimler. Yaşanılacak ne çok şey var!

3.Everest

kışla ilgili filmler (5)

Zor şartlar altında sıcak bir mekana sahip olamayan insanların mücadelesini izlerken oturduğunuz sıcak eviniz için şükredebilirsiniz. 🙂 Çünkü Everest gerçek bir hikayeden Everest dağına tırmanın bir grup dağcının hikayesini anlatıyor.

2.Prisoners

kışla ilgili filmler (2)

Çok fazla kar olmamasına karşın oldukça soğuk havalarda ve zor hava koşullarına sahip müthiş bir hikaye. Kızı kaçırılan babanın verdiği çetin bir mücadele hikayesi. Bir baba çocuğu için ne yapabilir? Bu sorunun en çarpıcı cevabı bu filmde.

1.Kar Kürleyici

kışla ilgili filmler (6)

Artık dünya da sadece bir mevsim vardır; kış. Ve o mevsim asla değişmeyecek her yer kaplı kalacaktır. Müthiş bir aksiyon, dram filmi. İzledikten sonra hem kara hem de tren yolculuklarına bakışınız değişecek.

ilgili yazı: İzlenmesi Gereken Filmler Listesi  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here