Günümüzde keko kelimesine birçok yerde rastlamaktayız. Bu sözcüğün anlamı bilinmeyenler doğal olarak internet üzerinden keko ne demek diye araştırma yapıyor. Bizde sizlere bu yazımızda herkesin merak ettiği keko ne demek sorusunun cevabını verelim. Genelde arkadaşlar arasında sıkça kullanılan keko kelimesi argo amaçlı kötü anlamda kullanıyor.

Aynı zamanda keko kelimesinin argoda saf anlamında da kullanıldığı görülmektedir. Bunun yanında genellikle gençler birbirlerine şaka ve eğlence amaçlı da keko demektedir. Sosyal medya kanallarında, sözlüklerde ve forumlarda keko kelimesi aşağılayıcı bir söz öbeği olarak kullanıyor. Özellikle gençlerin bu kelimeyi sıkça kullanmasının ardından keko kelimesi Türkçe’ye de geçiş yapmıştır. Kekonun kelime anlamını bilmeyen kişiler keko nedir sorusunu internette araştırarak merak ediyor. Bu yazıda keko nedir? kekonun anlamı nedir? gibi soruların cevabını aşağıda bulabilirsiniz.

Keko Nedir?

Keko kelimesi aslen Kürtçe bir kelimedir. Genelde çok duyduğumuz bu kelime Kürtçe’deki keke kelimesinden türemiştir. Keko ne demek Kekonun anlamı nedir? gibi sorular birçok internet sitesinde aranıyor. Keko kelimesinin Kürtçe karşılığı ağabey, erkek kardeş ve adam kelimeleridir. Kürtçe’de keko bir büyüğe ya da abiye seslenmek amacıyla kullanılır. Keko ne demek kelimesi TDK’daki anlamı merak edilir fakat herhangi anlamı bulunmamaktadır. Kürtçe’de ağabeylere keko denir. Sanal ortamda keko yazınca karşınıza hoş görseller çıkmayabilir çünkü sanal ortamda insanı aşağılayan bir anlam olarak kullanılır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here