11 Ekim 2013 tarihinde vizyona giren ve yankılarını günümüze kadar getirebilen film imzasını taşıyan Kelebeğin Rüyası ödüle doymuyor.  ABD’de 15. düzenlenen Moondance Uluslararası Film Festivalinde Kelebeğin Rüyası filmi konuşuldu.

Yılmaz Erdoğanın yönettiği film, Rahman Altın’ın müziği ile “En iyi Film Müziği” dalında ödülünü aldı. Sonrasında “En İyi Aktör” ödülünü Mert Fırat oyunculuğuyla alarak filmi ödüle boğdu. Bu kadarıyla yetinmeyen türk yapımı film “En İyi Film” ödülünüde kimselere kaptırmadı.

Uluslararası yönden beğeniye sahip olan Kelebeğin Rüyası oyuncuları, oyunculuğu ve senaryosu ile oldukça dikkat çekici bir role bürünmüştür.

Filmde Kıvanç Tatlıtuğ, Mert Fırat ve Belçim Bilgin Erdoğan başrolleri paylaşmıştı. Biyografi, Dram türünde olan bu filmin konusu ise; Yılmaz Erdoğan’ın “Aşk en güzel bahanesidir şiirin” dediği filmde aşk, şiirin, hayatın ve tüm yaşamın başrolünde olduğunu izleyicilerine kanıtlar nitelikte. İkinci dünya savaşı gölgesinde iki yakın şairin hikayesinde gelişen aşkın anlatımı olarak tabir ediliyor.

kelebek

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here