Akıllı telefonlar artık herkesin elinde. Bundan 10 yıl öncesinde e-maili olan insanlar havalıyken şimdi e-maili olmayanlar sanıyorum sadece okuma yazmayı henüz öğrenmemiş olanlar. Akıllı telefonunuzu sadece sosyal medya için kullanıyor olabilirsiniz ancak telefonunda oyun oynamaktan hoşlananlar da var. Ve oyun oynarken ‘Biraz da bir şeyler öğrensem…’ mantığıyla bakan kişiler de hiç az değil. Size genel kültürünüzü arşa çıkaracak oyunlar öneremeyiz belki ama kelime dağarcığınızı geliştirebileceğiniz, yeni kelimeler öğrenebileceğiniz kelime oyunları önerebiliriz. Hazırsanız başlıyoruz!

Kelimelik

İnanılmaz bir popülerliğe sahip, online bir oyun. ‘Scrabble’ isimli masa üstü oyununun mobil hali diye düşünebilirsiniz. Oyunun sizin için ayarladığı oyuncularla oynayabileceğiniz gibi kendi arkadaşlarınızla da oynayabilirsiniz.

A Word

Karışık harfler halinde verilen kelimeler arasından doğru olanları bulmanız için size kelimelerin neyle ilgili olduğu söyleniyor bölümün başında. Kolay mı geldi? Gelmesin. Bölümlerde hiç karşılaşmadığınız kelimelerle karşılaşabilirsiniz. Ya da olduğundan emin olduğunuz bir kelimenin orada hiç bulunmadığını fark ederek hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

Resimli Kelime Bulmaca

Size 4 resim veriliyor ve bu resimleri bir tane kelimeye çevirmeniz isteniyor. Bazen resimler size çok alakasız gelebilir ancak emin olun o kelime ortaya çıktığında çok mantıklı gelecek.

Kelime Cambazı

Karışık verilen harfler arasından 3-4-5-6-7 harfli kelimeler üretiyorsanız. O kadarcık harfle o kadar fazla kelime üretilebildiğini gördüğünüz zaman şok olacağınıza eminiz.

Kelime Avı

Size verilen süre içerisinde yine karışık olarak verilen harflerden kelime üretiyorsunuz. Ancak zaman faktörü olması ve online olması bu oyunu Kelime Cambazı’ndan ayırıyor. Üstelik süre sonlandıktan sonra olabilecek tüm kelime kombinasyonlarını da sizinle paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here