Türk sinema tarihinin usta komedyenlerinden Kemal Sunal, 3 Temmuz 2000 tarihinde kalp krizi sonucu aramızdan ayrılalı 15 yıl oluyor. Sevdikleri ve hayranları tarafından datekrardan rahmet ve saygıyla anılıyor.
İşte ekranlarda kahkahalarla izlediğimiz Kemal Sunal’a dair çok az kişinin bildiği 10 gerçek.

 

 

1.

komedinin ustadi kemal sunal ve 10 gercek 1Kemal Sunal aslen 10 Kasım 1944 tarihinde doğmuştur fakat doğum gününü her yıl bir gün geç kutlardı. Bunun nedeni sorulduğunda ise “Aslen 10 Kasım doğumluyum. Ama Mustafa Kemal Atatürk’ün vefat ettiği günde doğum günü kutlayamam, sevinemem. 11 Kasım doğum günümdür” sözleriyle cevap vermiştir.

2.

komedinin ustadi kemal sunal ve 10 gercek 2Kemal Sunal’ın kızı Ezo Sunal, bir gün karşılaştığı birinden “Bena babanız baktı.” sözlerini duydu. Bu duruma şaşıran Ezo Sunal “Nasıl yani” diye sormuş. Gelen cevap ise biraz hüzünlü “Ablam çalışmak zorundaydı, babamı kaybettik, annem çalışıyor. İki Kemal Sunal filmini arka arkaya koyar, giderlerdi. Bilirlerdi ki ben onları izlemeden oradan kalkmam.”

3.

komedinin ustadi kemal sunal ve 10 gercek 3Kemal Sunal kendisi gibi oyuncu olan eşi Gül Sunal ile tanışmalarından sonra 2.5 sene boyunca mektuplaşmışlar.

4.

komedinin ustadi kemal sunal ve 10 gercek 4 Kemal Sunal evlendikten sonra oturdukları ilk evde fazlasıyla rutubet kokusu vardı. Eve her misafir geldiğinde bu kokuyu bastırmak için mutlaka patates kızartması yaparlarmış.

5.

komedinin ustadi kemal sunal ve 10 gercek 5 O dönemde oynadığı dizi film olan Bay Kamber beklenen reytingi alamamış. Bunun nedeni ise diğer kanallarda gösterilen Kemal Sunal filmleri imiş. Yani Kemal Sunal, Kemal Sunal’a karşı.

6.

komedinin ustadi kemal sunal ve 10 gercek 6 Filmleriyle fazlasıyla yüzümüzü güldüren Kemal Sunal 48 yaşına bastığında yüksek lisans tez konusu olarak kendisini ele almış. Sorulduğunda ise “Beni kimse araştırmayacak galiba, ben yapayım” diyerek cevap vermiş.

7.

komedinin ustadi kemal sunal ve 10 gercek 7 Okula hayatında çocukları ve arkadaşları “İneğin çocuğu” diye dalga geçerlermiş.

8.

komedinin ustadi kemal sunal ve 10 gercek 8Kendi evinde hep filmlerde giyilen kostümlerle gezermiş.

9.

komedinin ustadi kemal sunal ve 10 gercek 10Çiğ köfteyi seven ve tavana atan bir ünlü de Kemal Sunalmış. Eşi Gül Sunalı kızdırarak bunu sıkça yaparmış.

10.

komedinin ustadi kemal sunal ve 10 gercek 9Sesinin yanıklığından mı, yoksa çiğ köfteye olan sevgisinden mi bilinmez ama en çok dinlediği sanatçı İbrahim Tatlıses imiş.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here