Bileklikler biz hanımların vazgeçilmez aksesuarlarının başında geliyor. Biliyorsunuz, özellikle yaz aylarında zirveye tırmanan yaratıcı bileklik modelleri ile gözlerimiz kamaşıyor doğrusu.Ama yaz da olsa kış ta olsa bir hanımın kollarının boş durması olmaz. O kolları mutlaka bir aksesuarla süslemek gerekir.:)

Rengarenk, model model seçenekler arasından kendi tarzınızı yaratabileceğiniz bileklikler yaratmak istemez misiniz? Hem çok zevkli hem de muhteşem sonuçlar yaratabilecek bu tarz etkinlikler ile hem zamanınızı hem de evinizdeki kullanmadığınız şeyleri değerlendirmiş olacaksınız. Yaratıcılığınıza göre tasarlayacağınız el yapımı bileklikler dışında küpe ya da kolye bile ekleyerek kendi takımınızı yaratabilirsiniz.

Eğer herkeste olan bileklikler dışında kendi bilekliğinizi yaratmak istiyorsanız, ben size bir kaç minik ipucu verebilirim. Evde kolayca özgün bilekliğinizi yaratabileceğiniz basit bileklik modellerini biraz araştırdım ve gerçekten hem zamanınızı hem evinizdeki çeşitli malzemelerinizi değerlendirerek harikalar yaratabileceğiniz ipuçları buldum.

Kolayca Yapabileceğiniz Size Özel Ev Yapımı Bileklikler;

Plastik Şişeden Kendi Tarzınızı Yaratabilirsiniz;

Fashion Mode Styling Outfit DIY

Plastik bir şişeyi bileklik şeklinde ve bileğinize uygun bir halde keserek etrafını sevdiğiniz renkte bir kumaşla kaplayabilirsiniz. Böylece en şık elbisenize uygun bir aksesuar yaratmış olursunuz.

Örgü Her Zaman Bir Sanattır:)

kendi_kendinize_yapabileceginiz_el_yapimi_bileklikler (11)

Bir sezon gerçekten ortalığı kasıp kavurmuştu bu örgü bileklik modası. Bana kalırsa bunu bir denemeniz lazım.

 

İşe Yaramaz Metal Bir Bileziği Şık Bir Aksesuara Dönüştürebilirsiniz;

kendi_kendinize_yapabileceginiz_el_yapimi_bileklikler (10)

Hakikatten söylüyorum, uğraşmayacaksınız bile.:)Böylece evdeki eski bir bilekliğiniz de değerlenmiş olacak. Bunlardan bir kaç tane ve renk renk ipliklerden faydalanarak tasarımlar yaparsanız sonuç, daha etkileyici olabilir.

 

Işıl Işıl Bir Tarz Seviyorsanız;

 

kendi_kendinize_yapabileceginiz_el_yapimi_bileklikler (5)

Belki bu bileklik için bir kaç parça ekstra  malzemeye ihtiyacınız olduğunu düşünebilirsiniz. Evdeki işe yaramaz malzemelerinizi kaldırdığınız yerlere bir göz atın gereken malzemelerin hepsinin orada olduğunu göreceksiniz. Bu malzemeleri uygunlukları ölçüsünde birbirine dolayarak ortaya şık bir tasarım çıktığını göreceksiniz.

 

Basit Örgüleri Boncuklarla da Süsleyebilirsiniz;

kendi_kendinize_yapabileceginiz_el_yapimi_bileklikler (7)

Örgülerin arasına sevdiğiniz renk ve modeldeki boncuklardan ekleyebilirsiniz. Hem kolay hem de şık sonuçlar doğuran bu uğraş ile kendi aksesuarlarınızı tasarlamış olacaksınız.

Düğmelerden Rengarenk Bileklikler Yaratmanız İşten Bile Sayılmaz;

kendi_kendinize_yapabileceginiz_el_yapimi_bileklikler (9)

Rengarenk düğmelerden şipşirin bileklikler tasarlamanız da çok kolay. İpleri ve düğme renklerini de uyumlu seçerseniz çok olumlu bir sonuç alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Ben Yapamam Diyorsanız, İşte Basit Tekniği;

kendi_kendinize_yapabileceginiz_el_yapimi_bileklikler (3)

Her aşamasını gösteren bu fotoğrafta, merak ettiğiniz bütün detayları bulabilirsiniz. Onu sağdan, bunu soldan, ötekini ortadan dolayarak mükemmel sonuçlar alabilirsiniz.

 

İpe Dizilmiş Boncukları Örmeyi Deneyebilirsiniz;

kendi_kendinize_yapabileceginiz_el_yapimi_bileklikler (2)

Aynı örgü tekniğini bir de boncuklu iplerden deneyin.:) Işıl ışıl yeni bilekliğinizi siz de çok seveceksiniz.:)

 

Boncuk Tekniği:)

kendi_kendinize_yapabileceginiz_el_yapimi_bileklikler (1)

Bu resimde boncukları iplere nasıl geçireceğinizi detaylıca görebilirsiniz. Hem kolay yapılabilen hem de çok şık olan bir aksesuarınızın olması fena mı olur yani:)

 

Ve Şık Bir Seçenek;

kendi_kendinize_yapabileceginiz_el_yapimi_bileklikler (1)

Şirin ve şık metalleri de değerlendirmek istiyorsanız, başka bir seçenek de bu şekilde tasarlayacağınız kendi aksesuarınız olacaktır.:)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here