Modern kadın artık hayatın her alanında söz sahibi. Evlenip çoluk çocuğa karıştım diye hayallerinden vazgeçmiyor. Çalışıyor, kariyer yapıyor, hayata karışıyor. Tüm bunları tek bir potada eritebilen kadınların en göze çarpan özelliği, organizasyon yetenekleri. Çalışan bir kadın, bir eş ve anne olmak kimi zaman yorucu olsa da ofislerinde evlerinin konforunu yaşayan kadınlar daha mutlu ve verimli oluyor.

Kendinize Sıcacık Bir Ofis Ortamı Yaratın (10)

Siz de günün büyük bir bölümünü ofiste geçiriyorsanız birkaç küçük dekorasyon ofis ortamını daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Rahat bir masa, rahat bir koltuk Çalışma masası gereğinden büyük ya da küçük olmamalı. Çok bölmeli, yanları raflı çalışma masaları dağınıklığı ortadan kaldırmak için birebirdir. Cam malzemenin biraz soğuk bir etkisi vardır; bu nedenle ahşap, krom, suntalam malzemeler daha uygundur. Doğal ahşap renkleri ve beyaz konsantrasyonunuzu güçlendirir. L tipi masalar birden çok bilgisayar kullananlar, çizim yapanlar için ideal bir seçimdir. Aynı koltukta uzun saatler oturmak belinizi ağrıtır, eklem ağrılarına yol açar. Çalışma koltuğu olarak sırt desteği uzun olan, kolçaklı, yükseklik ayarı yapılabilen ergonomik tasarımları öneririz.

Kendinize Sıcacık Bir Ofis Ortamı Yaratın (1)

Keson olmazsa olmaz Gün içinde size enerji verecek atıştırmalıkları, makyaj çantanızı, ajandanızı, kişisel eşyalarınızı güvenle saklamak için masanızın yanında kilitli bir gözü olan 3-4 çekmeceli ve tekerlekli bir keson kullanmalısınız. Ne kadar dağınık çalışsanız da masanız düzenli, her şey yerli yerinde görünür.

Kendinize Sıcacık Bir Ofis Ortamı Yaratın (6)

Yaşasın kahve molaları Çok çalıştınız, yoruldunuz. O zaman güzel bir kahveyi de hak ettiniz! Biev  porselen kupanızı alıp en yakın iş arkadaşınızla bir kahve molası verebilirsiniz. Ofisinizde kahve ve espresso makinesi, french press gibi mutfak gereçleri varsa bu küçük molalar daha keyifli hale gelecektir.

Kendinize Sıcacık Bir Ofis Ortamı Yaratın (2)

Sevdikleriniz hep yanınızda olsun Eşinizden, çocuklarınızdan uzakta saatler geçirmek kolay değil elbette. Ama fotoğrafları
hep sizinle olabilir! Masanızın en güzel köşesine koyacağınız bir çerçeve, mantar panonuza asacağınız birkaç küçük sevgi notu, kızınızın çizdiği çöp adam en stresli anlarınızda bile yüzünüzü güldürmeye yetecektir.

Kendinize Sıcacık Bir Ofis Ortamı Yaratın (8)

Fazla mesai fazla yormasın Ne kadar çok çalışırsanız çalışın, bazen işler yetişmez. Masanızın karşısındaki duvar saati  18.00’i geçiyorsa size fazla mesai görünüyor demektir! Akşam saatlerinde çalışırken daha az yorulmak için ortamın sağlıklı bir aydınlatmaya sahip olması gerekir. Tepeden vuran, sert merkezi ışık göz yorar. Bu nedenle masanızda daima bir masa lambası bulundurun. Eğer kendinize ait bir ofisiniz varsa son yılların trendi olan lambader modelleri de işinize çok yarayacaktır.

Kendinize Sıcacık Bir Ofis Ortamı Yaratın (5)

Şık ve fonksiyonel bir çalışma masası. Öyle rahat ki kendinizi evinizde hissedeceksiniz! Keyifli çay ve kahve molaları için birbirinden renkli Biev kupalar… Çalışma masanıza renk katacak sıra dışı fotoğraf çerçeveleri için Evim.net’i ziyaret edebilirsiniz. Dekorasyon zevkinize uygun bir çalışma lambasıyla gözlerinizi yormadan işinizi yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here