Günaydın, sevgili okur.

Bu sabah, tatile gidemeyenlerin yazı nasıl geçirdiğini düşünürken böyle bir yazı yazma gereği duydum. Hepimiz sıcaklardan bunaldık. Evet bazı bazı yağmur yağdı; fakat kimimiz yağmur sonrası toprak kokusu bile alamadı. Neden mi? Dev binaların, iş yerlerinin arasına sıkıştık da ondan. Özellikle metropolde yaşayanlar çok iyi bilir ki; zaman zaman keşmekeş bir hayatı sürmekten yoruluyoruz. Arada bir kafa dinlemeye, doğa ile bütünleşmeye ve doğada özgürleşmeye ihtiyacımız oluyor. Yapabiliyorsak ne ala. Peki ya imkanlarımızın bunun için uygun olmadığı bir dönem yaşıyorsak? İş yerinden izin alamadıysak, yıl içinde biraz fazla borçlandıysak, bir yakınımız hastalandıysa? Bu gibi sebeplerle aynı eve, sokağa, semte, iş yerine, şehre mahkum kaldıysak? Endişe etmeyin, bu yazı tam olarak bunun için yazıldı. En çok vakit geçirdiğimiz, en mahrem saydığımız, en güvende hissettiğimiz, en kendimiz olduğumuz evimizi doğa ile bir bütünmüş gibi dekore etmek mümkün. Gelin bakalım, alternatifler neler?

Öncelikle yatak odasından başlayalım. Kim ışıl ışıl bir sabaha uyanmak istemez ki? Gözlerimizi açtığımızda bulutlara ve gün ışığına “merhaba” demek gergi bir tavan ile mümkün.

Kalktıktan hemen sonra ilk istikametimiz banyo olacak. Yüzümüzü yıkayıp,mahmurluğumuzdan arınacağız. Tam da bu sırada, adımlarımızı balıklarla dolu, serin bir suda atıyor gibi hissetmek hangimizin hoşuna gitmez?

Uykumuzu açtık, kendimizi de ferahlamış hissediyoruz. Öyleyse, hemen kahvaltı yaparak güne zinde başlamak isteyeceğiz.

Doğru mutfağa.

Günü tüm sıcaklığıyla hissedeceğiniz, hatta kahvaltınızı hazırlarken kuş cıvıltılarını dahi duyuyor gibi olacağınız bir mutfak dekoru yapmanın da mümkün olduğunu gördüğümüze göre, kahvemizi alarak balkona geçebiliriz.

Sanırım, hepimiz günün haberlerini okurken bu sefayı balkonda da sürmek isteriz. Bunun için de karşınızda bir şelalenin olduğunu düşündürecek duvar kağıdı kullanmak mümkün.

Temizliğinizi yaparken, ya da home office çalışırken de sıkılmamanız için mükemmel alternatifler var. Hemen birine göz atalım.

Dilerseniz bu salonda çiçekler içinde, kırlarda yürüdüğünüzü dahi düşünmeniz mümkün olabilir. Üstelik hassas olduğunuz bir konuda müjdem var: Kolaylıkla temizleyebileceğiniz bu kaplamalar, anti bakteriyel olma özelliği de taşıyor.

Kadınlar olarak, en hassas olduğumuz bir diğer konu da, çocuklar. Çocuklarımızın sağlığı, huzuru, hayal dünyası ve daha nicesi… Onlarla vakit geçirebileceğimiz, ferah ve huzurlu bir ortam yaratmak da, işte bunun gibi 3d duvar kağıtları ile mümkün:

Sırada onları uykuya yatırmak var. Eminim bu konuda da elimizden gelen her şeyi yapacak ve onları huzurlu, dingin bir ortamda uyutmak isteyeceğiz. Öyleyse, bu tasarımları da bir inceleyelim:   

Uykuya geçmeden önce eşinizle bir film keyfi yapmak istersiniz, değil mi? Ortamınızı farklı ve hoş kılmak için doğal bir gergi tavan modeline ve tabloya başvurabilirsiniz.

Sanırım artık dinlenme vakti. Düşlerinize açılan bir duvar kağıdına bakarak yatağınıza girmenizi önerir; hayallerinizin önce rüyalarınızda gerçek olduğu, güzel bir uyku dilerim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here