Sizce de artık kendimizi şımartmanın vakti gelmedi mi bayanlar ? Evet tam zamanı eğer kendinize ayıracak vaktiniz kalmadıysa ve kafanızı işinizden ayıramıyorsanız tüm bunları bir kenara bırakın çünkü vakit artık sizin. Güzelleşmek, sohbet etmek, alışveriş yapmak, arkadaşlarla dedikodu yaparak gününüzü geçirmek aklınıza ne geliyorsa hepsini yapın kısacası anı yaşayın. Günlük hayatın monotonluğundan ve durağanlığından kurtulmanın tek yolu kendinizi şımartmaktan geçiyor. Eğer başkalarından şımartılmayı beklemiyorum artık kendim birşeyler yapmalıyım diyorsan ve ne yapacağını bilmiyorsan doğru yerdesin.

1) Alışverişe Gidin

Kendinizi Şımartmanın 7 Basit Yolu (1)

Evet vazgeçilmez ilk kuralımız Alışverişe Gidin ! Her bayanın kesinlikle hayır diyemeyeceği ve bu eylemi gerçekleştirdikten sonra üzüleceği sanırım dünya tarihinde görülmüş bir durum değil. O halde şımaralım hanımlar oluşturun listenizi alışverişe çıkıyoruz.

2) Kuaföre Gidin

Kendinizi Şımartmanın 7 Basit Yolu (2)

Saçlarınızın rengini değiştirin, biraz kırıklarından alın ve manikürünüzü yaptırın işlem tamam. Yüzünüzde beliren gülümsemenin anında farkına varacaksınız. Sertap Erener’in bir şarkısında dediği gibi “Kendime yeni bir ben lazım”

3) Kız Arkadaşlarınızla Buluşun

Kendinizi Şımartmanın 7 Basit Yolu (3)

İsterseniz evde buluşup pijama partisi verin isterseniz dışarıda buluşup tüm gün boyunca erkeklerin dedikodusunu yapın. Nerede ve ne şekilde olursa olsun üzerinizde bulunan tüm yükü bir anda atmanızı sağlayacak nadir kurallardan birisini gerçekleştirmiş olacaksınız. Şakası bir yana erkekleri konuşmak zorunda olmasınız bile konuşmanın, dert anlatmanın ruh sağlığına büyük katkısı olduğunu düşünen topluluktayım.

4) Cilt Bakımı Yapın

Kendinizi Şımartmanın 7 Basit Yolu (4)

Kafanızı işten kaldıramadığınız için unuttuğunuz bir nokta olabilir Cilt Bakımı. Evde kullandığınız ürünlerin ne kadar etkisini görebilirsiniz ki ? Şımarmak istiyorsak kendimiz değil güzel el masajlarıyla deneyimli ellerin yapması daha iyi olacaktır.

5) Makyaj Yapın

Kendinizi Şımartmanın 7 Basit Yolu (5)

Aslında her bayanın sabahın ilk ışıklarında bile olsa yapmaya asla çekinmediği bir eylemdir Makyaj ama olsun yapmayı unuttuğumuz hafif yaptığımız zamanlara inat daha güzel görünmeli, daha canlı renkler kullanarak kendimizi güzel hissetmeliyiz bu şekilde mutluluğumuzu arttırabiliriz.

6) Tatlı Yiyin

Kendinizi Şımartmanın 7 Basit Yolu (6)

Kilolarımıza dikkat ederek tatlı yiyebiliriz fazla abartmadan ama hanımlar. Bildiğiniz gibi tatlı, çikolata gibi besinler mutluluk hormonu salğılamamızı ve hatta sürekli gülümsememizi sağlayacaktır. Nasıl ki her mutsuz olduğumuz anda çikolata yiyoruz, kendimizi şımartmak içinde bunu kullanabiliriz.

7) Kendinizi Ödüllendirin

Kendinizi Şımartmanın 7 Basit Yolu (7)

Uzun süredir almak istediğiniz fakat almaya hiç vaktiniz olmadığı birşeyler elbette vardır değil mi. İşte şimdi tam zamanı gidip kendimize uzun süredir hayalini kurduğumuz o güzelliği alıyoruz. Şımarmak bazen hepimizin hakkı ve ihtiyacı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here