Birçok kişi tarafından kezban ne demek sorusunun cevabı sıklıkla merak edilmektedir. Kezban, insanların diline dolanan ve sosyal medyada kızları aşağılamak için sıkça kullanılan bir isimdir. Aslında Kezban ismi çok öncelerden beri kızlara verilen bir isim olarak kullanılmaktaydı. Günümüzde sosyal medyanın gelişmesiyle yeni türetilen bu kavram insanların aklına kezban kime denir sorusunu getirmektedir.

Herkes tarafından merak edilen sorulardan birisi olan Kezban ne demek TDK’da da isim olarak nitelendirilmektedir. Kezban ismi sosyal medyada kötü bir anlamda kullanılmakta ve kullanıcılar tarafından da argo olarak nitelendirilmektedir. İsmin gençler tarafından popülerleştirilip kullanılmasının ardından birçok insan kezban isminin anlamını merak etmiştir. Bizde bu yazımızda size Kezban ismiyle ilgili tüm bilgileri vereceğiz.

Kezban Kime Denir?

Normalde isim olarak bilenen Kezban, sosyal medyada dalga geçmek amacıyla kullanılmaktadır. Bu nedenle kezban kime denir sorusu internette sıkça aratılmaktadır. Bu ismin bıyıklı, tek ve kalın kaşlı kızlar için kullanıldığı rahatlıkla söylenebilir. Kezban kızların trip yapması, kendini üstün görmesi ve garip hareketlerde bulunması üzerine de kullanılmaktadır. Sosyal medya araçlarından insanlar karşısında ki kızları aşağılamak Kezban kelimesine sıklıkla başvurur. için Kezban kelimesi sıklıkla Twitter’daki istatistiklere göre 14 ve 22 yaş aralığında kızların bu ismi dalga geçmek için kullandığı açıklandı.

Kezban İsminin Anlamı

Türkçe’de Kezban isminin anlamı bir yerin yöneticisi olan kadın kahya olarak bilinmektedir. Bunun yanında kezban ismi kocasına ve evine bağlı olan kadın anlamına da gelmektedir. Kezban ismi eskilerin popüler isimleri arasında yer alır. Günümüzde ise yeni doğan çocuklara bu isim genellikle tercih edilmemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here