aşk büyük harfle biteR isimli kitabın sahibi Kinyas Kartal, 15 Şubat 1982 tarihinde Van’da dünyaya geldi. Burada başladığı öğrenimini Ankara’da tamamladı. Ortaokul ve lise dönemini Ankarada sürdüren yazarımız, Atatürk Anadolu Lisesi’ni bitirdi. 2000 yılında Başken Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne girdi. 2007 yılında Tıpta Uzmanlık Sınavı olarak bilinen TUS’da Hacettepe Üniversitesi Genel Cerrahi Bölümü’ne girmeye hak kazanarak, 2013 yılında Genel Cerrahi ihtisasını başarıyla tamamladı. Ne kadar kitap yazmak gibi bir karar alsada hala İstanbul Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çalışmaktadır. Genel Cerrahi Uzmanı olarak görevini sürdüren Kinyas Kartal ilk olarak yazım hayatına kendisine ait bir blogla başladı.

Kendisine ait olan blogunda yazılarına devam eden yazarımız, eski Van milletvekili Nadir Kartal’ın oğludur. Aynı zamanda en yaşlı üye sıfatıyla tanınan Meclis Başkanlığı yapmış Kinyas Kartal’ın ise torunudur.

Kinyas Kartal - aşk büyük harfle biteR(2)

aşk büyük harfle biteR yazarımızın ilk kitabıdır. Kitabın akıcı bir dili olduğu için sıkılma gibi bir durumunuz söz konusu olmayacaktır. 196 sayfa olan ve gerçekten okuduğuna deyecek bir kitap arıyorsanız Kinyas Kartal sizler için kaleme almış bile. Umarım yazarımız tek bir kitapla kalmaz ve daha güzel kitaplarla bize bir merhabasını esirgemez. Kaleminize sağlık.

Kinyas Kartal - aşk büyük harfle biteR(1)

aşK

“bir yudum şarap, bir beyaz amasra martısı, bir yudum deniz, bir tutam rüzgar.. saçların değer kanıma, boynum sızlar.. aklımda deprem yaratır varlığın, yokluğunda hüznümü sallar artçı şoklar..hatıran, kurt gibi kemiriyor içimi.. ve işte fotoğraflar: bıçak gibi yaralıyor; mutlu olduğumuzu bilmek bir zamanlar.. anladım: önemli olan mutlu olabilmek değil, mutlu kalabilmek imiş. huzur ne kalleş bir duyguymuş.. sakinleşti dört bir yanım, huzur mu oldu şimdi adı yokluğunun ? ”

“aşk senden bana kalan en uzun kelime şimdi..”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here