Kırmızı dudaklar, Hollywood’un en gözde makyaj tasarımı. Klasik bir makyaj elde etmek için kırmızı ruj, eyeliner ve dolgun kirpikler yeterli olacaktır. Günlük yaşamda, gece hayatında, ofis yaşamında dikkatin dudaklara yoğunlaştığı bir makyaj için size bir kaç tüyo vereceğiz.

Öncelikle şunu belirtelim, kırmızı iddialı bir renktir. Kırmızı ruju kullanırken göz makyajını da bu doğrultuda yapmakta yarar vardır. Gelin sırasıyla hangi makyaj nerede kullanılır? Nasıl bir kırmızı makyaj yapmak gerekiyor detaylı inceleyelim.

Kırmızı Dudak İçin Göz Makyajı Örnekleri

1- Pırıltılı Göz Makyajı ve Kırmızı Ruj

Aslında instagram makyajı olarak bilinen makyaja bir alternatif bu makyaj. Oldukça dikkat çekici bir makyaj olacağı için özel günlerde tercih etmenizi tavsiye ederiz. Kullanılan pırıltılı farın üzerine koyu renkte bir far ile gölgelendirme yapmak gerekiyor. Seçtiğiniz farın pigmentine dikkat edin, gözünüzden akıp gitmesin. Kırmızı dudaklar için iyi bir çerçeveleme yapmak gerekiyor.

Kırmızı Dudaklar

2- Günlük Yaşamda Kırmızı Ruj

Kırmızı ruju günlük kıyafetleriniz ile uyarlamak için görseldeki gibi bir makyajı tercih edebilirsiniz. Nomakeup makeup makyajını uyguladıktan sonra göz altına mat siyah far sürebilir sonrasında kırmızı ruju uygulayabilirsiniz. Bu makyajda yüzünüzün aydınlık olması ve allık seçimini teninize yakın bir tonda yapmanız uygun olacaktır.

Kırmızı Dudaklar

3- Gölgeli Göz Makyajı ve Kırmızı Ruj

En klasik göz makyajlarından biri olan bu buğulu göz makyajı uygulamasından sonra kırmızı ruju tamamlayıcı olarak kullanabilirsiniz.

Kırmızı Dudaklar

4- Parlak Kırmızı Ruj ve Geçişli Göz Makyajı

Ruj seçimini parlak rujdan yana yapıyorsanız örnekteki gibi bir göz makyajı uygulayabilirsiniz. Siyah, beyaz veya kırmızı bir gece kıyafeti ile uyumlu olacak bu makyajı uygularken bir kaç renkte far kullanamanız gerekiyor. Koyu gri ve açık gri renkte kullanılan göz farından sonra likit uygulamasını yapın. Bu makyajı yaparken gözün katlandığı hizada makyajı bitirin. Bu makyajda iyi bir baz kullanmanızı tavsiye ederiz. Makyajın akıp gitmemesi oldukça önemli.

Kırmızı Dudaklar

5- Sıcak Tonlarda Göz Makyajı ve Kırmızı Ruj

Sıcak tonlarda makyaj yapmayı sevenler için altın tonlarında far yeterli olacaktır. Göz kapağının hemen üstüne uygulanan altın tonlarını mat bir far ile çevreleyin, likiti göz yapınıza uygun olarak sürün ve kirpiklerinize hacim katın. Kırmızı likit ruj uyguladıktan sonra makyajınız tamamdır.

6- Uzun Likit ve Kırmızı Ruj Klasiği

Uzunca bir likit çekmek oldukça iyi bir alternatif olacaktır. Likit çekmek gözleri daha küçük ve uzun gösterebilir. Badem göz için likit çekmek iyi bir alternatiftir.

7- Renkli Göz Makyajı ve Kırmızı Ruj

Renkli bir göz makyajını kırmızı ruj ile tamamlayabilirsiniz.

8- Işıltı ve Likit Kombinasyonu ile Kırmızı Ruj

En klasik olan makyajlardan bir tanesi. Bu makyaja biraz ışıltı katmak gözlerinizi olduğundan büyük göstermenize yardımcı olacaktır.

9- İçe Yapılan Işıltılar

Işıltılı makyaj gözü daha büyük gösterir. Gözlerinizin için kısmına ışıltı uygulamak gözlerinizi büyük gösterecektir. Yine dudak ayrımına dikkat etmekte de dudakları daha dolgun gösterecektir.

10- Pembe Işıltılar ve Koyu Kırmızı Ruj

Bordo dudaklar için en iyi far seçeneklerinden bir tanesi. Bu tarz bir far uyguladıktan sonra likit uygulamasına gerek yoktur.

11- Likit ve Bordo Dudak

Bu makyajı uygularken ten renginizde bir far kullanın. Göz pınarlarına ışıltı ekleyebilirsiniz. Sonrasında koyu kırmızı bir ruj ile makyajı tamamlayın.

12- Açık Kırmızı Dudaklar

Açık kırmızı ruju açık tenli kadınlar uygulamalı. Bu ruj tüm dikkatleri dudaklarda toplayacaktır. Koyu bir makyaj ile tamamlayabilirsiniz.

13- Göz İçine Beyaz Kalem Uygulayın Gözünüz Daha Büyük Gözüksün

Gözleri büyük göstermek için bu tarz bir makyajdan faydalanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here