Kısa boylu bayanların sıklıkla aradığı konu nasıl giyinecekleri oluyor. Yanlış giyilen kıyafetler, takılan çantalar gibi birçok unsurun boyunuzu kestiğinin farkında olmanız gerekiyor. Sadece kısa boylular için değil uzunlarında boylarının kısa görünmemesi için yapması gereken aslında çok basit adımlar var. Bunları birlikte inceleyelim ve bugüne kadar yaptığımız yanlışları bir daha yapmayarak hem şık görünelim hem de uzun görünelim.

10) Fit Görünün

Kısa Boylu Bayanlar için 10 Stil Önerisi (1)

Evet ilk basit stil önerimiz fit görünmeniz kısa ve kilolu olduğunuz zaman giyineceğiniz kıyafetlerin skalası düştüğünden dolayı kilolu yapıda olmanız sizin daha kısa görünmenize sebep olacaktır.

9) Tek Renk Kıyafetler Tercih Edin

Kısa Boylu Bayanlar için 10 Stil Önerisi (5)

Değişik desenler kullanarak boyunuzu kestiğinizin farkındamıydınız ? Daha uzun görünmek için tek renk elbiseler, kıyafetler tercih etmeniz gerekiyor.

8) Bacaklarınızı Gösterin

Kısa Boylu Bayanlar için 10 Stil Önerisi (4)

Eğer düzgün bir bacak şekline sahipseniz bacaklarınızı göstermekten kaçınmayın. Bacak boyunun uzunluğu sizi olduğunuzdan daha uzun görünmenizi sağlayacaktır. Mini etek, şort gibi yardımcı kıyafetleri dolabınıza fazla sıklıklarla almanız gerekiyor.

7) Küçük Çantalar Tercih Edin

Kısa Boylu Bayanlar için 10 Stil Önerisi (7)

Kısa boya kocaman çanta takıldığı zaman vücudunuzu örtecektir ve bu sayede sizin uzun görünümünüz engellenecektir. Bu nedenden dolayı büyük çantalara elveda demenin zamanı geldi.

6) Yüksek Bel Giyinmeye Dikkat Edin

Kısa Boylu Bayanlar için 10 Stil Önerisi (6)

Bacak boyunuzu uzatabilmek veya uzun bacaklarınızı daha belirgin kılabilmek için pantolon ve eteklerinizi yüksek bel olarak kullanın. Bu sayede hem beliniz ince görünmüş olacak hem de bacak boyunuz uzayacaktır.

5) Dikey Çizgileri Tercih Edin

Kısa Boylu Bayanlar için 10 Stil Önerisi (2)

Pantolon veya kazaklarınızda aldığınız desenlere dikkat etmelisiniz. Dikey çizgileri olan modeller kullanım açısından oldukça rahattır. Hem ince hem de uzun gösteren bu çizgiler hayatınızda sıklıkla olması gereken modellerdir.

4) Doğru Ayakkabı Tercih Edin

Kısa Boylu Bayanlar için 10 Stil Önerisi (8)

Özellikle yaz aylarında sıklıkla yapılan bir hatadır bu stil önerimiz. Bilekten bağlamalı modeller bacak boyunuzu keser bu durumda boyunuzun uzun görünmesini sağlayacak faktörler ortadan kalkar.

3) İnce Kemerler Kullanın

Kısa Boylu Bayanlar için 10 Stil Önerisi (3)

Yüksek bel giyildiğinde yapılan hatalardan biri kalın kemerler kullanmaktır. Fakat buradaki asıl amacın beli ince gösterek boya uzunluk katmaya çalışmak olduğunu unutmamak gerekir ve bu yüzden ince kemer kullanımlarını arttırmak lazımdır.

2) Pantolon Seçimlerine Dikkat Edin

Kısa Boylu Bayanlar için 10 Stil Önerisi (10)

Seçtiğiniz pantolonların geniş olmamasına dikkat etmeniz gerekiyor. İspanyol paça pantolon alırken bile bacaklarınızın bir bölümüne yapışır tarzda olmasına dikkat edelim. Aynı zamanda ayak bileğine kadar olan pantolonlar boyunuzu olduğundan daha kısa gösterebileceğinden tercih edilmemesi gerekmektedir.

1) Topuklu ayakkabı Giyin

Kısa Boylu Bayanlar için 10 Stil Önerisi (9)

Kısa ya da uzun boylu farketmez biz bayanlar topuklu ayakkabı giymeye bayılırız. Sürekli giyemesek bile özel günlerde ve ofislerde sıklıkla kullandığımız türlerdir. Kısa boyluların ise işe hile katmadan uzun görünebilmesini sağlayan en temel faktör uzun topuklu ayakkabılardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here