Aslan burcu farklı değişkenlere sahip bir burçtur. Ateş grubunda yer alan bu burcun insanları iddialı, girişken ve kendine önem veren kişilerdir. Sizler için aslan burcunun özellikleri ve diğer değişkenleri sıraladık.

Güçlü yönleri: Yaratıcı, tutkulu, cömert, sıcak yürekli, neşeli, esprili

Zayıf Yönleri: Kibirli, inatçı, ben merkezli, tembel, esnek olmayan

Aslan burcunun hoşlandığı şeyler: Tiyatro, tatiller, hayranlık duymak, pahalı şeyler, parlak renkler, arkadaşlarla eğlenmek

Aslan burcunun hoşlanmadığı şeyler: Gözardı ediliyor olmak, zor bir gerçekle yüzleşmek, bir kral ya da kraliçe gibi muamele görmemek.

Aslan burcu hangi ay

Aslan burcu hangi ay sorusunun cevabı: Temmuz sonundan başlayarak Ağustos sonu olan tarihlerdir. Aslan burcu tarihleri: 23 Temmuz – 22 Ağustos.

Aslan burcu simgesi

Aslan burcu yükseleni

Aslan burcu yükseleni doğduğu tarihe ve saate göre farklılık göstermektedir. Yükselen burç hesaplama takvimlerinden faydalanarak burç ölçümü yapabilirsiniz.

Aslan burcu özellikleri

Aslan burcu olarak doğan insanlar doğal olarak doğmuş liderlerdir. Dramatik, yaratıcı, öz güvenli, baskın ve direnmek için son derece zor olan, yaşadıkları herhangi bir alanda istedikleri her şeye ulaşma kabiliyetine sahip bir burçtur. Aslana güç veren “orman kralı” olan aslan figürüdür. Aslan kendine güvenen, cömert ve sadıktır. Aslan yönetme yeteneğine sahiptir. Aslan burçları genellikle çekici bakışlara sahiptir. Arkadaşlarıyla vakit geçirmekten hoşlanan aslan burcu bazen zor bir arkadaş olsa da güvendiği insanlar için harika birer dosttur.

Aslan, Koç ve Yay burcu gibi ateş grubuna ait bir burçtur. Bu onları eğlenceli bir hale getirir. Güldürmeyi seven aslan burcunun yanında keyifli vakit geçirmek mümkündür. Aslan burcu sürekli olarak egosunu tatmin etmeyi de sever. Onun övülmediği, az kabul gördüğü bir ortam mevcut değildir. Sivri dillidir. Düşündüklerini açıkça ifade edebilen aslan burcu kendisini çok fazla önemsemektedir. Fedakarlıkta yapabilen aslan burcu ancak bunu sevdiği zaman yapabilmektedir.

Aslan burcu özellikleri arasında korkusuz olmaları, meydan okuyan bir kişiliğe sahip olması yer almaktadır. Tek zayıf yönleri, kavga ve tartışma esnasında saldırgan olabilmeleridir. Korktukları veya kaygı duydukları zaman saldırgan olabilirler. Bu sebeple aslan güven ilişkileri içerisinde oldukça sakin bir insan olabilir.

Aslan Burcu ve Seks

Aslan Burcu Özellikleri

Ateş temsili bu burç duygularını rahatlıkla ifade edebileceği bir partnerle farklı tecrübeler yaşamaya hazırdır. Aşık olduklarında sevdiği insana karşı sadık, saygılı ve çok cömert olabilirler. Onlar için seks bir eğlence ve zevktir. Eşlerine de bunu hissettirmek için ellerinden geleni yaparlar.

Aslan burcu seks yapacağı partnerinin aynı seviyede entellektüel bilgiye sahip olmasını bekler. Akıllı ve zeki kişileri bu anlamda seçerler. Aslan burcu ve  seks bir arada düşünüldüğünde ego tatmini de burada devreye girmektedir. Yani bir aslan yatakta iyi olduğunu duymaktan hoşlanır. Zaten iyi olmak için elinden geleni yapacaktır. Aslan karşı tarafı dinler ve onunla birlikte hareket eder.

Aslan burcunun cinsel hayatı bir macera, eğlenceli ve çok enerjiktir. Bu, cinsellik ve sevgi arasındaki sınırları net bir şekilde anlayan, ancak yakınlık ve duygusal bağlantının cinsel yaşam kalitesine ne kadar önemli olduğunu göremeyen bir kişidir. Her Aslan’ın, farkındalıklarıyla savaşmak ve anlamlı bir ilişkide gerçek bir tatmin bulmak için duyarlı, bilinçaltı çekirdeğine ulaşmak için bir ortağa ihtiyacı vardır. Leo’nun diğer işaretlerle nasıl eşleştiğini öğrenmek için aşağıdan bir eşleme oluşturun:

Aslan Burcu ve Aile

Bu burç ailesine bağlı fakat bireysel özgürlüğünün farkında olan bir burçtur. Yardımsever bir burç olan aslan, başkalarına ve ailesine yardım etmekten mutluluk duyar. Aile ilişkileri oldukça kuvvetli olan aslanlar nadiren yalnız kaldıklarını hissederler. Aile kurma konusunda ise ancak aşık oldukları zaman karar verebilirler.

Aslan Burcu Kariyer ve Para

Aslan burçlar enerjik bir burç olduğu için kariyer konusunda da girişken bir burçtur. Sürekli meşgul olma eğilimleri onları işinde yoğun çalışanlar haline getirebilir. Onlar daha çok kendi işinin patronu olma konusunda eğilimlidir. Aslan burçlarından: üst düzey yönetici, girişimci, sanatsal yeteneklerini kullanacağı bir iş beklenir.

Aslan burcu para konusunda oldukça savurgan olabilir. Lüks yaşamayı seven aslan burcu için para bir araçtır. Güzel bir yaşam sürmek için para kazanırlar veya harcarlar.

Aslan Burcu Erkeği Özellikleri

Aslan Burcu ÖzellikleriBu burcun erkeği yakın ilişkiler bir kral gibi muamele görmek ister. Bu sebeple oldukça narsist görülebilir. Fakat onların bu özelliği narsizm ile kıyas edilmemelidir. İç dünyaları oldukça geniş olan aslan burcu erkeği özellikleri arasında: dikkatli, titiz, takıntısız, rahat ve konfor tutkunluğu sayılabilir.

Aslan burcu erkeği cinsellik konusunda da oldukça özenlidir. Cinselliği yaşayacağı kadını özenle seçer. Onun için önemli olan akılların uyum sağlamasıdır.

Aslan burcu erkeği sadık, güvenilir, onun yaşamına ve özgürlüğüne saygı duyacak, gereksiz kıskançlık yapmayacak bir kadınla birlikte olabilir. Aşık oldukları zaman pahalı hediye alan, sevgilisini şımartan ve ona her anlamda açık olan bir adam olacaktır.

Aslan Kadını Burcu Özellikleri

Aslan Burcu ÖzellikleriAslan burcu kadını özellikleri arasında yönetici olma arzusu birinci sıradadır. Eşini yönetmek veya yönlendirmek tam bu kadına göredir. O isteklerini açıkça söyler. Arzulu olan aslan kadını eşiyle uyum içerisinde olmaktan hoşlanır. Romantizm onun damarlarında akar.

Aslan burcu kadını nelerden hoşlanır? Aslan burcu kadını eşiyle vakit geçirmekten, lüks yaşamdan, hediyelerden hoşlanır. İltifat almak onun için yeterli değildir. Tiyatro veya sinemaya gitmek, yeni yerler gezmek tam ona göredir. Yeni şeyler deneyimlemeyi çok sever.

Aslan kadını burcu özellikleri başlığını özetleyecek olursak: Aşık olduğu zaman sevgi dolu ve kabullenici olan bu burç, gezmeyi, yeni şeyler denemeyi, romantik sürprizleri, el üstünde tutulmayı sever.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here