Boğa burcu en çalışkan burçlar arasında gösterilen, geleneklerine bağlı, mantıklı ve sabırlı burçlardır. Bu burcun kadınları el işlerinde oldukça yeteneklidir. Erkekleri ise zihinsel olarak çalışmayı, öğrenmeyi, yeni nesillerde teknoloji ile ilgili işler yapmayı sevmektedir. Gelin detaylı olarak bu burcu inceleyelim.

Güçlü yönleri: Güvenilir, sabırlı, pratik, özverili, sorumlu, kararlı

Zayıf yönleri: İnatçı, uzlaşmaz

Boğa burcunun hoşlandığı şeyler: Bahçe, yemek, müzik, romantizm, kaliteli kıyafetler, elleriyle çalışmak

Boğa burcunun hoşlanmadığı şeyler: Ani değişiklikler, komplikasyonlar, her türlü güvensizlik, sentetik kumaşlar

Boğa Burcu Özellikleri

Boğa burcu burçlar arasında en çalışkan burçlardan biri olarak bilinir. Her zaman sevgi ve güzellik tarafından kuşatılmış olan bu bu burç, maddi dünyaya, hedonizme ve fiziksel zevklere yönelme ihtiyacı duyabilir. Duygusal ve dokunsal olan bu boğa burcu özellikleri arasında: yardımsever olmak, çalışkan olmak, idare edebilmek, istikrar ve azim bulunmaktadır. Bu saydığımız bazı özelliklere bir kaç ekleme yaparsak da bu burcun insanları muhafazakar kişiler olabilmekle birlikte dayanıklı ve sabırlıdır.

Boğa, Başak ve Oğlak burcu gibi bir Dünya burcudur ve bazı şeyleri temellendirilmiş, pratik ve gerçekçi bir perspektiften görme yeteneğine sahiptir. Boğa burcu yıllar sürecek olsa da projelerinin, isteklerinin peşinde koşarak sabırla bekleyebilir. Para kazanmak onlar için önemlidir bu yüzden doğru yatırımları da yapabilirler.

Boğanın hükümdarı Venüs, aşk, cazibe, güzellik, memnuniyet, yaratıcılık ve şükran gezegenidir. Bu sebeple, boğa mükemmel bir aşçı, bahçıvan, sevgili ve sanatçı olabilir.  Ani değişimler ve plansız şeyler onlara göre değildir. Eleştiren çok haz etmezler. Kendilerini koruma alanları dışına çıkarmaktan hoşlanmazlar.

Boğa burcunun bakış açısı oldukça geniştir. Olayları bir kaç şekilde değerlendirebilir. Genellikle iyimser bir özellik taşır. Boğa burcu insan ilişkilerinde diğer burçlara oranla biraz daha pasiftir. Çünkü sürekli olarak kariyerinin peşinde koşar. Bu burcun insanları pasif agresif olabilir. Nazik ve kibar olan boğa burcu bir anda gerçek bir boğaya dönüşebilir. Anlaşılması ve tanınması kolay olan boğa burcu kimi zaman şakaları ile sevdiklerini güldürür.

Kendilerini insanlara karşı hemen açmayan boğa burcu için farklı ön yargılara kapılabilirsiniz. Onları tamamen tanımak için biraz zaman tanımalısınız. Boğa temkinli bir burçtur, bu sebeple de arkadaş sayısı sınırlıdır.

Uzun süreli ilişkiler için, çoğu zaman entelektüel ihtiyaçlarına cevap verebilen aynı sosyal çevreden insanları seçer, aynı zamanda ailelerinin ve yakın arkadaşlarının beklentilerini de karşılar. Geleneksel değerlere ve yaşamın pratik yanına dayanan bu burç, nadiren hediyeler ve maddi şeyler aracılığıyla dikkat çeker.

Boğa Burcu Arkadaşlar ve Aile

Boğa burcu çok sadık bir arkadaştır. Dostluk eli için gönüllü olan bur burç oldukça sadık ve güvenilir bir dost olma eğilimdedir. Dış dünyaya kendini kapattıkları yeni sosyal temaslar için çok açık olmayan boğa burcunun arkadaş çevresi sınırlı sayıdadır. Çoğu arkadaşlığı ömürlüktür. Sosyal çevresi geniş olsa da yakın arkadaşlık konusunda çok başarılı sayılmazlar. Bu aslında onların garantici kişiliklerinden kaynaklanmaktadır.

Boğa Burcu Kariyer ve Para

Boğa burcu genellikle parayı sever ve para kazanmak için çok çalışırlar. Güvenilir, çalışkan ve sabırlı boğa burcu genellikle istediği kazancı elde eder. İktidar konumunda olan boğalar gücü de çok sever. Statü onlar için önemlidir. Hayatı rutin yaşasalar da zevkleri için ödün vermezler.

Boğalar iyi bir danışmandır. Zeki ve mantıklı olan boğa için tam bir dengedir. Çok yönlü düşünebilir ve insanlara fikir alış verişi konusunda büyük katkı sağlayabilirler. Onlardan iyi bir danışman ve psikolog olabilir.

Maddi zevkleri ve ödül arayışı içinde olan boğa burcu kendisini tatmin edecek her türlü harcamayı yapabilir.

Kariyeri peşinde koşan boğa burcu için maddi kazanç oldukça önemlidir. Kazanmak için zekasını işe koşmaktan sakınmaya boğa burcu hırsını da doğru bir şekilde yönetip yönlendirebilmektedir.

Boğa Burcu Erkeği Özellikleri

Güçlü, sadık ve cömert bir adam arıyorsanız, Boğa sizin aradığınız kişidir. Aşık olduğunda, güvenilir, sabırlı ve hassastır.  Flört etmek yerine güvenilir bir ilişki içinde olmayı seçen boğa burcu erkeği eşini yönlendirmekten ve onu geliştirmekten hoşlanır. Sevdiği kadın için para harcamaktan, ona yeni yerler göstermekten hoşlanan boğa burcu erkeği güveneceği, bakımlı, onun tamamlayacak, istekli kadınlardan hoşlanır.

Bir boğa burcu ile birlikte olmak kolay değildir. Dikkatini yoğun tutmak için çaba harcamak durumunda kalabilirsiniz. O aşık olduğu zaman işi ve aşkı arasında sıkışıp kalır. Sabırlı ve istekli olmanız gerekir. Boğa burcu erkeği zekası ile ön plandayken romantizm konusunda kimi zaman eksik kalabilir. Bu sebeple bu ateşi harlayan siz olmak zorunda kalabilirsiniz.

Güvenilir bir erkek olan boğa burcu ile birliktelik keyiflidir. Her zaman sizi dinlemeye ve sorunlarınızı çözmeye yardımcı olacak boğa aynı özeni sizden de bekler. İyi bir baba olacak burçlardan birisi olan boğa kendi alanına müdehale edilmediği sürece harika bir partnerdir.

Boğa Burcu Kadını Özellikleri

Çalışkan bir kadın olan boğa burcu kadını, oldukça hamarattır. Boğa burcu kadını romantizm ve ilgiyi sever. Sürprizlerden çok hoşlanan boğa burcu kadını arzularını ve içgüdilerinin hızlıca cevap görmesini ister. Eşi tarafından sevilmek onun için çok önemlidir. Yakınlıktan ve sadakattan hoşlanır. Mahremiyet onun için oldukça önemlidir. Hızlı iş yapmayı ve yaşamayı sever. Pratik olmaları hayatlarını kolaylaştırır.

İyi bir dost olma özelliği taşıyan boğa burcu kadını sır tutma konusunda oldukça güvenilirdir. O hem arkadaş hem sevgili olabilir. Güzel şeylerden hoşlanır. Pratik olması olumlu bir özellik sayılırken bazen telaşı ve aceleci ruh yapısı onu yıpratabilir. Çünkü o çevresinden de pratik olmasını bekler.

Kalbi oldukça büyük olan boğa kadını ile arkadaşlık kurmak kolay olsa da hemen güvenini kazanamazsınız. Onun güvenini kazanmak sabır ve zaman işidir. Aşık olduğu zaman da temkinli olan boğa kadınını ilk aradığı şey güvendir. Güvenli hissettiği zaman yapamayacağı şey yoktur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here