Game of Thrones dizi ile tanıdığım Kit Harington hayatımıza öyle bir girdi ki artık her şey Jon Snow ile anılır oldu. Dizide sürekli birileri ölürken, Kit Harington onların aksine yaşamayı başarmış bir karakter Jon Snow ile diziye apayrı bir soluk getirdi. Ölüp dirilmesi bir yana dursun yaşadıkları ile kalbimizde taht kuran ünlü oyuncu Kit Harrington kimdir? sorusunu sizler için cevaplayacağız.

Kit Harington Kimdir?

Tam adı Christopher Catesby Kit Harington olan Kit Harington 26 Aralık 1986 tarihinde dünyaya geldi. Ve çok erken yaşlarda televizyon ve sinema dünyasına adım attı. Dünyada herke  tarafından bilinen Game Of Thrones dizisinde Jon Snow karakterine hayat veren Kit’i gelin yakından tanıyalım.

Kit Harington  Hakkında 15 Bilgi

15. Gençken kameraman, savaş muhabiri veya gazeteci olmak istiyordu.

14. Annesi Deborah Jane  bir oyun yazarı ve sanatçıdır ve babası David Richard Harington emekli bir işadamıdır.

13. Kendini her şeyden önce tiyatro eğitimli bir oyuncu olarak görüyor.

12. Kit saçları doğal kahve rengidir. Jon Snow rolü için saçlarını boyatmıştır.

11. Kit, Taht Oyunları dizisi öncesinde saçlarını kısa kullanıyordu. Bu sebeple pilot bölümlerde peruk kullandı.

10. En sevdiği filmler 25. saat (2002), Romeo ve Juliet (1996), Jurassic Park (1993), Büyük Hesaplaşma (1995), Bazıları Sıcak Sever (1959) ve Ne Ekersen (1968) filmleridir.

9. Bazılarının favorileri arasında Cinnet (1980), Halka (2002), The Wicker Man (1973) ve Scream serisinin de bulunduğu bir korku filmi tutkunudur.

8. Örümcekler, iğne ve uçma korkusu var. Araba ya da trenle seyahat ediyor.

7. Gerçek ismi 11 yaşındayken Christopher’dı.

6. Ünlü yönetmen David Lynch’in büyük hayranıdır.

5. Bir zamanlar McDonald’s’da , yanındaki kıza çarptığı için bir adamla feci şekilde kavga etmişti. Son yıllarda da alkol alarak barda kavga ettiği haberleri duyuldu.

4. Floş tuvaletinin mucidi olan Sir John Harington’un torunudur.

3. Taht Oyunları dizisindeki rol arkadaşları:Richard Madden, Alfie Allen, John Bradley Rose Leslie ve Emilia Clarke en iyi arkadaşları arasındadır.

2. Pisuar kullanırken yanlışla, şarkıcı-söz yazarı Ed Sheeran ile arkadaş oldular.

1. Eylül 2017’de Rose Leslie ile nişanlandı (Game of Thrones oyununda Ygritte oynadı).  Dizide kavuşamayan aşıklar gerçek hayatta evlendiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here