Kitap okumanın ve çıkarmanın bir sonu olmadığı gibi kitap türlerininde bir sonu yok. Bazı kişiler sadece bir türe odaklanırken okumayı çok fazla seven kişiler kitap türlerinin hepsine açıktır. Şu sıralar twitter fenomenlerinin çıkardığı kitap sayısı aldı başını gidiyor desek sanırım yerinde bir cümle kullanmış oluruz. Dizüstü Edebiyat serisi bazen güldürüyor bazense nötr bir kıvamda bırakıyor düşüncesindeyim. Bu nedenle bugünün önerisinde farklı bir tür okumak isteyenler için Dizüstü Edebiyat kitaplarının tanınmış yazarlarından Pink Freud-Sorun Bende Değil Sende kitabını sizinle buluşturuyoruz.

Yazarın bugüne kadar çıkarmış 3 kitabı bulunuyor. Beni Hep Sev, Sorun Bendeymiş ve son olarak önerdiğimiz Sorun Bende Değil Sende kitabıdır.

Kitap Önerileri: Sorun Bende Değil Sende

Biraz kitap içeriğinden bahsedelim ve kafanızda bu kitapla ilgili bir senaryo oluşturalım. Kitap içerisinde süregelen bir roman veya tek bir olay örgüsü yok. Aslında kitap kısa bir anlatımla sevgilisinden ayrılmış bir kızın kendini “yıkılmadım ayaktayım” moduna nasıl getirebileceğini ve nasıl başarısız olabileceğini anlatıyor. Her zaman olduğu gibi yanımızda olan insanın değerini gittiğinde anladığımızda aslında hayatımızın onsuz geçmeyeceği düşüncesiyle yeni bir hayata başlayamayacağımızın farkına varırız. İşte ana karakterimiz sevgilisi Bora’nın ardından yaşadığı trajik olayları ve Bora’dan sonraki tüm sevgililerinde Bora’yı bulamayışını anlatıyor.

“Hiç konuşmadan kapıyı açtım ve içeri girdim. Kafe hiç değişmemişti, değişen sadece ikimizdik. Bütün dünya aynıydu ve sanki bizimle alay ediyordu.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here