Gün geçtikçe kitap okuma oranının artmasıyla doğru orantılı bir şekilde kitapların üretimininde fazlalaştığını görebiliyoruz. Bazen yeni bir türde kitap arayışında oluyoruz bazen ise aynı türün farklı yazarlarından kütüphanemize eklemek istiyoruz. Fakat büyük bir gerçektir ki biz Türk halkı olarak öneriyle alışveriş yapmayı seven insanlarız. Bilinen gerçekten yola çıkarak bugünün önerisiyle sizleri başbaşa bırakalım. Bu sayede yeni kitaplar keşfederek kütüphanemize katkı sağlamış ve kültürümüze katkı sağlamış oluruz.

Türk yazarlarımızın önemli isimleri arasında olan Ayşe Kulin gerek yeni dönemde çıkardığı kitaplar gerekse daha önceki yıllarda yazmış olduğu kitaplar ile dikkatleri üzerinde topluyor. Bizim Ayşe Kulin ile serüvenimiz “Sevdalinka” kitabıyla başlamıştı. Sonrasında diğer kitaplarını her elime aldığında gerçekten Türk yazarlarıyla herkesin övgü dolu söz etmesi gerektiğini ısrarla vurguluyor oldum.

Kitap Önerisi: Ayşe Kulin - Köprü

Ayşe Kulin’den gelecek olan önerimizin ismi “Köprü” . 2001 yılında kaleme alınmış olan bu romanda töreye teslim olan insanlar konu edilmiştir. Bu kitap, yıllarca beklenen ve kavuşulan bir köprü, Doğu’nun peşini bırakmayan kaderi olan töreyle birleşmesinin hikâyesini okuyacağınız bir eser olmuş. Olayın geçtiği ortamın şivesi kullanılmıştır. Bu şekilde kurgulanan roman ve karakterlerin okuyucuyla daha sıkı bir ortamda kaynaşmasını sağlamıştır. Sadece bu romanda değil diğer yazılan tüm roman/hikâye/öykü ‘ lerde karakterlerin benimsenmesi sizin konsantre olmanızı sağlayacak ve kitabı elinizden bırakmamanızı düşündürecek sihirli bir güç olmuş olacaktır. Ayşe Kulin yalın dili ve kurgunun birleştiriciliği ile okurlarına güzel bir kitap armağan etmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here