Da Vinci Şifresi ile adını tüm Dünya’ya duyuran Dan Brown’un Cehennem adlı eserini şiddetle tavsiye ediyorum. İçerisinde İstanbul’da geçen sahneleriyle Türk hayranlarında daha fazla merak uyandırmayı başaran yazarın bu kitabı Da Vinci’nin şifresinde olduğu gibi film haline getirilecektir.

danbrown

Bir gerilim ve gizem romanı olan Cehennem ( Inferno) ABD’li yazarın Robert Langdon serisinin 4. kitabıdır. En fazla okunan yazarlardan biri olan Dan Brown Cehennem kitabıyla bu unvanın kendisinden hiç ayrılmayacağını kesinlikle kanıtlamış gibi görünüyor.

Bundan önceki kitaplarında olduğu gibi Simgebilim uzmanı Robert Langdon Cehennem romanında bulunuyor. Kahramanımız gözlerini hastanede açtığında ise aklında son olarak Harvard üniversitesindeki bir anısını hatırlayan Langdon, İtalya’da başından vurulmuş bir şekilde kendisini buluyor. Daha tam olarak ne olduğunu anlamadan hastanede bir saldırıya daha uğrayan Langdon, doktor sayesinde bu saldırıdan kurtuluyor. Cebinde bulduğu tehlikeli bir cihazla ülke konsolosluğundan yardım isteyen kahramanımız ülkesinde bulunanlarında kendisini öldürmek istediğini öğrenerek gizemin içinde kendisini buluyor. Floransa ve Venedikte yaşanan maceralar sonrası kendisini Cehennem Haritası ile ilişkilendiren deha birinin peşinde bulan Langdon, bu dehanın 1 hafta önce intihar ettiğini ve virüsün yayılmaya başlamasının az kaldığı öğreniyor.

danbrown2

Mükemmel bir maceranın içerisinde kendinizi bulacağınız bir roman. Sizi maceranın odak merkezine sürüklüyor. Kitap içerisinde tarihi nesneler, gizemli olaylar bulunuyor. İstanbul’un tarihi köşelerinin bulunduğu bu roman Türk hayranlarının kalbini kazanması bakımından oldukça önemli. Yerebatan sarayı, Ayasofya ve Kapalı Çarşı’nın bahsedildiği kitapta mükemmel anlatım ile kendinizi oldukça farklı ve özel hissedeceksiniz.

Cehennem adlı kitabın filmi çekileceğinden birçok sahnesinin İstanbul’da olacağı düşüncesi yazarlar ve okurlar arasında kulaktan kulağa duyulmaktadır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here