Günümüzde özellikle gençler tarafından sıklıkla okunan Fantastik Edebiyatın bir eseri olan Derin Sularla Şeytan Arasında kitabı bugünün kitap önerisi olacaktır. Özellikle şu sıralar farklı türde kitaplar okumak istiyorum diyenler için böyle kitapları tavsiye edebiliriz. Peki neden mi bu tür kitapları tavsiye ediyoruz. Aslında nedeni çok basit, fantastik türde yazılmış olan kitap dillerinde sadelik mevcut değildir. Yazar daha çok meraklandırma konusunu ilke edinmiştir. Bulunduğunuz ortamdan hiç hayal etmediğiniz bir aleme seyahat edebilir ve farklı varlıkları hayatınıza alabilirsiniz.

Kitap Önerisi: Derin Sularla Şeytan Arasında

Derin Sularla Şeytan Arasında kitabının girişi aslında oldukça sade bir başlangıçla ve küçük merak kırıntılarıyla başlıyor. Yazarımız April Genevieve Tucholke bence bu kitapla amaçladığı beğeniye ve kitap alımına ulaştı. Kitap hakkında fikir edinebilmeniz için biraz kitap içeriğinden alıntılar yapalım.

“Şeytanla El Ele Yürürken Ondan Korkamazsın. Ben küçükken böyle demişti Freddie. Sonra da bana, erkek kardeşimi sevip sevmediğimi sormuştu.

Luke, lanet olası bir zorba, diye cevap vermiştim.

(…)

Lanet olası deme Violet. Lanet kelimesini kullanma.

Ama sen kullanıyorsun. Gerçekten de kullanıyordu. Hem de hep. Bir defasında Luke, beni bu lanet olası merdivenlerden aşağı itmişti, demiştim bakışlarımı ayaklarımdan çekmeden. Eğer istediği buysa o düşüş beni öldürememişti, ama iki dişim kırılmış ve alnım deli gibi kanayarak yarılmıştı. Kardeşimi sevmiyorum, demiştim. Ve şeytanın bu konuda ne düşündüğü hiç de umurumda değil. Gerçek bu”

Bölüm 1’den alıntıladığımız bu metin sonrası Freddie ölerek, Luke ve Violet’i tek başına bırakıyor. Annesi ve Babası ressam olan Violet yalnız başına evin derdine düşerek artık paralarının kalmayışından dolayı bir kulübesini kiralamak zorunda kalıyor. Hiç bir bilgisi olmayan bu kiracı Violet ve Luke’un başına büyük dertler açabilir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here