Araf kitabı Jamie McGuire tarafından Providence üçlemesinin birinci kitabı olarak yazılmıştır. Tatlı Bela ve Ayaklı Bela romanlarıyla ünlenen ve çok okunan yazar, alışılmışın dışında bir seriyle bu kez karşımıza çıkıyor. Bu sayede özellikle Fantastik türde yaptığımız kitap önerisine yeni bir kitap daha ekliyoruz. Araf kitabını okuduğunuzda bu serinin diğer kitaplarını kesinlikle okumak isteyeceksiniz.

Diğer kitaplara nazaran pek fazla Fantastik Edebiyatı yansıtmayan kitapta, aşkı, nefreti, şeytanı ve gizemleri bulabilirsiniz. Genellikle daha gerçekci mekanlarda geçen Araf kitabını okuyacaklara tavsiyelerimiz arasında Providence üçlemesinin bütün kitaplarını alarak bu işe başlamaları bulunacaktır.

Kitap Önerisi: Jamie McGuire - Araf

 

Unutmayın “Işığın olduğu yerde, karanlık da vardır.”

Kitap içeriğine bakacak olursak baş karakterlerimiz Nina ve onun koruyuculuğunu üstlenen Jared’dır. Jared, Nina’ya aslında ilk günden beri aşıktır fakat aşkını söyleyemeyeceğini birden fazla nedenler bulunmaktadır. Aslında hem kendini hem de Nina’yı koruyarak geçirdiği günler Nina’nın babasının ölümünden sonra değişir. Zaman içerisinde değişik olayların arasında kalarak Nina ile birlirlerine çok sıkı bağlanırlar. Fakar şeytan Jared ve Nina’nın peşini asla bırakmayacaktır. Her mutlu sona yaklaşıldığında farklı bir engelle karşılaşan Nina, babasının söylediği yalanları öğrenince hayatı berbat bir hale girecektir. Kazanan Nina’ mı yoksa şeytanlar mı olacak ?

Kitap içerisinden küçük alıntılarla içeriğini biraz şekillendirmiş olalım;

“Gitmene izin veren kişi olmak istemiyorum baba, iyileşmeni istiyorum. Ama yorgun olduğunu biliyorum. Ve eğer uyumak istersen…iyi olacağım.”

“Jared zafer kazanmış gibi gülümsüyordu.”Mucizemiz için kabusla savaşmamız gerekmiyordu. Sen Nina… Benim mucizem sensin. Her zaman sendin.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here