Sir Arthur Conan Doyle’ nin kaleme aldığı Sherlock Holmes karakteri yazıldığı ilk günden itibaren oldukça dikkat çekmiştir. Usta bir kalemden çıkan karakter adeta canlanarak çeşitli bedenlerde hayat bulmuştur. Bu tipleme sadece kitaplarda değil dizi ve filmlerde de karşımıza çıkmaktadır. Yüksek popülaritesi bulunan bu serilerin kütüphanenizde yerini en yakın zamanda alması gerektiği düşüncesindeyiz.

Kitap Önerisi Sherlock Holmes - Şüphe Asla Uyumaz 1

Sir Arthur Conan Doyle, 1859-1930 tarihlerinde yaşamış, iskoç bir yazardır. Suç, gerilim, bilim kurgu ve tarihi kitaplar üzerine yazılar yazan yazarımızın en çok ses getiren ve günümüze kadar ulaşmış olan karakteri Sherlock Holmes’dur. 1887 yılında Sherlock Holmes serisine “Kızıl Dosya” ile başladı. Serinin ilk kitabında Sherlock Holmes ve Dr. Watsons’ın tanışmaları ve esrarengiz olaylar yer alıyordu.

Şüphe Asla Uyumaz

Kitap Önerisi Sherlock Holmes - Şüphe Asla Uyumaz 12

Sherlock Holmes serisine ilk olarak Kızıl Dosya ile başlamanızı tavsiye ediyorum. Nedeni ise karakterlerimizin nasıl tanıştıkları, Sherlock’un nasıl biri olduğu ve olayların odak noktasını anlamanız olacaktır. Online olarak veya kitap marketlerinde rahatlıkla bulabileceğiniz kitaplar arasından Şüphe Asla Uyumaz kitabın seçtik. Kitap sanıldığının aksine sadece bir hikayeden oluşmamaktadır. İçerisinde bulunan 10’dan fazla hikaye ile sürükleyici bir maceraya çıkmaya hazır olun.

Kitap içeriğinde bulunan hikayeler; Boş Ev, Norwood’lu İnşaatçı, Dans Eden Adamlar, Bisikletli Takip, Priory Okulu Vakası, Kara Peter Vakası, Charles Augustus Milveron Vakası, Altı Napolyon’un Esrarı, Üç Ögrenci, Altın Gözlügün Esrarı, Kayıp Futbolcu ve Abey çitfliği Vakası’dır. Hepsi birbirinden farklı sonuçlara götürebilecek bu hikayeleri çözümleyen dahi dedektifimiz Sherlock Holmes sizi hayrete düşürecektir. Kitaplarını okuduktan sonra ister istemez sizlerde küçük noktalara odaklanarak, sorunlara hızlı çözümler getirebileceğinizi göreceksiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here