Koç burcu yönetici olarak doğmuş bir burçtur. Dürüst, yardım sever ve bireysel olarak kendilerini var eden bu burcun erkeği ve kadını benzer özellikler taşısalar da bazı konularda düşünceleri ayrıdır. Gelin detaylı olarak inceleyelim.

Güçlü yönleri: Cesur, kararlı, kendine güvenen, hevesli, iyimser, dürüst, tutkulu

Zayıf yönler: Sabırsız, huysuz, dürtüsel, agresif

Koç hoşlandığı şeyler: liderlik rolleri, fiziksel zorluklar, bireysel sporlar alarak rahat kıyafetler

Koç hoşlanmadığı şeyler: Hareketsizlik, gecikmeler, yeteneklerini kullanmayan işler

Koç burcu özellikleri

Koç burcu genel özellikleri için bir göz attığımızda bu burcun daima enerjik olduğunu görüyoruz. Bu burç sürekli dinamik bir hayat yaşamaktan, hız ve rekabetten haz alan bir burçtur. İktidar olarak doğan koç burcu doğası gereği her daim ön planda olmayı sever.

Koç burcu genellikle el işlerinde yatkın burçlardır. Yetenekli ve hamarat olan koç her daim bu yeteneklerini kullanmayı isterler. Takım çalışmasını seven, hedefleri doğrultusunda koşan, istedikleri şeylerde başarılı olmak için tutkulu olarak çalışan koç burcu özellikleri arasında: inatçılık, sabır ve istikrar bulunmaktadır.

Bu burcun insanları kurallarına bağlıdır. Onlar için prensipleri ve kuralları oldukça önemlidir. Güce sahip olmak onlar için vazgeçilmez olduğu için de bu kurallara sahiptir. Cesur ve riskten korkmayan bu burca sahip kişiler genellikle girişimci olabilmektedir. Gücün onlarda olmasını istedikleri için bu burçtan doğan kişiler girişimci bir özelliğe sahiptir.

Bu burcun insanları kahraman olmayı, sırtında çok fazla tehlike olmasını, güçsüz insanlara yardım etmeyi sever. Koçun bu gücü ona bir çok ihanet kapısı aralar. Yardım etmeyi çok seven bu burç bir STK’da görev alabilir.

Koç Burcu Cinsellik ve Aşk

Koç, romantizm söz konusu olduğunda sorumluluk alan bir burçtur. Aşık olduklarında duygularını gizlemeden ifade etmesini bilen bir burçtur. Koç tutku dolu bir burçtur. Duygularını ve zevklerini yaşamayı severler.

Karşılıklı ilişkilerde olmaktan hoşlanan koç burcu aşk konusunda tutucudur. Tek eşlilikten yana olan koç burcu flört etmeyi sevse de ilişki konusunda seçici olacaktır. Onlar huzuru, aşkı ve romantizmi bir arada ararlar. Çoğu zaman uyumlu olan bu burç için hayatı yaşamak, gezmek ve yardımda bulunmak ön plandadır.

Koç Burcu Aile ve Aşk

Koç burcu iyi birer arkadaştır. Sıcak kanlı, yardım sever, dinlemeyi seven koçun çok sayıda arkadaşı vardır. Koçlar bu arkadaşları her daim koruyup kollama eğilimindedir. Farklı görüşler onlar için bazen zor gelebilmektedir. Bu sebeple, kendilerine benzeyen insanlarla ilişki kurar ve onlarla arkadaş olurlar.

Arkadaşları için fedakar olan bu burç için aile de önemlidir. Fakat ailesi ile çok vakit geçirmekten yana değildir. Arkadaşları onlar için daha baskındır. Bağımsızlıktan hoşlanan koç kendi ailesine kurana kadar arkadaşları ile vakit geçirecektir.

Koç Burcu Kariyer ve Para

Koç burcu oldukça çalışkan bir burçtur. Fiziksel işlerde de iyi olan bu burç için çalışma ortamı oldukça önemlidir. Yaratıcılık, yeni şeyler denemek ve kendini keşfetmek tam ona göredir. Enerjilerini yönlendirecek bir işte oldukça başarılı olabilirler. Emir almaktan çok emir vermeleri gereken bu burçlar girişimci, yönetici ve kendi işinin patronu olabilirler.

Rekabetten hoşlanan bu burcun insanları, iyi bir sporcu, asker, yönetici, polis olabilir. Bu burç hem fiziksel hem zihinsel olarak çalışabileceği bir işte mutluluğu yakalayabilir.

Koç Burcu Erkeği Özellikleri

Koç burcu erkeği özellikleri arasında: şakacı, ağır başlı, ketum, heyecanlı gibi özellikleri saymak mümkün. Evet saydıklarımız oldukça zıt çünkü çözülmesi ve anlaşılması zor adamlar. Yani eşref saatine göre size yaklaşacaklar. Size nasıl davranacağını da siz belirleyeceksiniz. Gelin detaylı bakalım.

Bağımsızlık, Koç’u anlamanın anahtarıdır, çünkü başkalarından emir almak istemezler. Bir Koç erkeğini baştan çıkarmak için, oyunu kendi kuralları ile oynamayı öğrenmelisiniz. Koç burcu erkeği arzularının peşinden gider. Bu noktada ona alan açmalısınız.  Sizin için mücadele etmesine izin vermelisiniz.  Meydan okumayı ve kazanmayı seven bu bu burcun erkeği oldukça sadık bir eş olabilirler. Kültürel aktüaliteler, doğanın içinde konforlu tatiller tam onlara göredir. Hareketli bir yaşam için koç erkeği biçilmiş kaftandır. Heyecanlı, şakacı bir o kadar da ağır başlılığı sizi şaşırtabilir.

Koç Burcu Kadını Özellikleri

Koç kadınlar korkusuz ve doğal liderlerdir. Enerjik, dinamik ve meydan okumaya ve maceralara bayılan koç burcu kadını dikkat çekmeyi çok sever. Tüm ilginin ve dikkatinin onun üzerine yoğunlaşmasını ister. Bir koç kadını dikkat çekmek istiyorsa elinden geleni yapacaktır. Sürekli hareket halindedir ve kimi zaman bir erkek tarafından kontrol edilmeyi sever.

Koç burcu kadını için süs ve güzellik çok önemlidir. Bu sebeple yatırımını bu yönde yapacaktır. Dikkat çekme arzusu onu güzel ve bakımlı bir kadın haline getirir. Koç kadını aşk ve sevgi konusunda oldukça isteklidir. Sürekli birileri ile birlikte olmayı ve eşini bulduğuna inandığı zaman evlenmeyi diler. Onunla birlikte olacak erkeğin kıskançlık seviyesinin yüksek olmaması gerekir. Çünkü sürekli dikkat çeken koç kadını ile uyum sağlamak zor olabilir.

Koç burcu kadını, erkeğine göre daha az lider vasfı taşır. Onun hayattan en büyük beklentisi güzellik içinde yaşamak diyebiliriz. O ihtiyaç duyduğu şeylere sahip olmak ister. El işlerinde başarılı ve yetenekli olan koçlar genellikle bu yeteneklerini fark ederler.

Kendine güvenen ve otoriter olmayan, onu takip eden biri ile ilginç ve macera dolu bir ilişki yaşayabilir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here