Koç burçları hareketlilikleri ve bencillikleriyle biliniyor genelde. Lider yapılarıyla daima ön planda olmaları da cabası. Karakterleri sebebiyle ünlü olmaları çok kolay. Peki kim bu koç burcu ünlüleri?

1-Emma Watson

Harry Potter serisinin zeki ve çalışkan kızı Hermione Granger olarak hepimizin hayranlığını kazanan Emma Watson koç burcu ünlülerinden.

Başka projelerde yer almaya devam ediyor olsa da, bizim gönlümüzde daima Hermione olarak kalacak.

2-Nurgül Yeşilçay

Nurgül Yeşilçay yirmili yaşlardayken, Türkan Şoray ve Şener Şen gibi usta oyuncularla birlikte rol aldığı “İkinci Bahar” isimli dizide kendisini göstermeye başladı. Güzelliğiyle de göz kamaştıran oyuncu, çok sayıda projede yer aldı. Döneminin fenomenlerinden olan Asmalı Konak dizisiyle de herkesin gönlünde taht kurmayı başardı. Geçen yıllara rağmen güzelliğinden bir şey kaybetmeyen Yeşilçay tipik bir koç burcu.

3-Sarah Jessica Parker

“Sex and the City” dizideki “Carrie Bradshaw” rolüyle en büyük çıkışını yapan ve dünyaca ünlü biri haline gelen Sarah Jessica Parker, daha küçük yaşta bu işe gönül verenlerden.

Çok sayıda ödüle layık görülen güzel oyuncu 3 çocuk annesi. Yani çocuk da yapmış kariyer de.

4-Şebnem Ferah

Rock müziğin kraliçesi olarak anılan Şebnem Ferah, yaşadığı onca sıkıntıya rağmen müziğine sarılıp ayakta kalmayı başarabilmiş, çok güçlü bir kadın. Allah vergisi olan sesi ve söz yazarlığı alanındaki yeteneği birleşince ortaya Şebnem Ferah gibi muhteşem bir sanatçı çıkmış.

5-Okan Bayülgen

Okan Bayülgen kariyerine genç yaşta tiyatro oyunculuğu ve yönetmenliği yaparak başladı. Ardından radyolarda haber spikerliği ve program sunuculuğu yaptı. Televizyon hayatına başladıktan sonra iyice ünlenen Okan Bayülgen, halen yönetmenlik, seslendirme, fotoğrafçılık, sunuculuk ve oyunculuk alanlarında işler yapmaya devam ediyor.

6-Kadir İnanır

Kadir İnanır 1968 yılında Saklambaç gazetesi tarafından düzenlenen “Fotoroman Artisti Yarışması”‘nda da birinci olduktan sonra bir süre fotoromanlarda oynadı. Türk Sineması’na girişiyse küçük bir rolle oldu. Ancak yakışıklılığı ve yeteneği sayesinde kısa zamanda Yeşilçam’ın en ünlü aktörlerinden olmayı başardı. İlerleyen yaşına rağmen yakışıklılığıyla adından söz ettiren İnanır’da koç burcu ünlülerinden.

7-Sadri Alışık

İlkokul yıllarından itibaren oyunculuğa hevesi olan ve işe tiyatro oyunculuğuyla başlayan merhum sanatçı Sadri Alışık’ın Sinemayla ilk tanışması, 1945 yılında “Günahsızlar” filmiyle gerçekleşti. Yeteneği sayesinde kısa sürede filmlerin aranan ismi haline gelen Alışık’ın 500’ü aşkın filmi var.

8-Kartal Tibet

Yönetmen, senarist ve aynı zamanda oyuncu olan Kartal Tibet’in, Türk Sineması’na olan katkıları inkar edilemez bir gerçek. Filmlerini günümüzde bile sıkılmadan, tekrar tekrar izleyebiliyoruz.

Döneminin en yakışıklı jönlerinden biri olan Tibet, günümüze uyarlanan “Hababam Sınıfı” filmlerinde de yönetmenlik yaptı.

9-Jackie Chan

Daha sekiz yaşındayken rol aldığı “Big and Little Wong Tin Bar” filmiyle sinemaya adım atan Jackie Chan, ilk büyük çıkışını 1978 yapımı “Snake in the Eagle’s Shadow” filmiyle yaptı. 1980’li yıllarda dünyaca ünlü bir oyuncu haline gelen Chan, tehlikeli sahnelerde dublör kullanmamasıyla biliniyor.

10-Ezgi Mola

Oyunculuk yeteneğiyle herkesi kendisine hayran bırakan güzel oyuncu Ezgi Mola, ekranların aranan yüzlerinden biri.

Ufak rollerle deneyim kazanarak başladığı oyunculuk hayatında ilk büyük çıkışını, “Hayatımın Kadınısın” filmindeki rolüyle yaptı. Bu rol sayesinde Mola, “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” dalında “Sadri Alışık Ödülü”nü kazanma şansını yakaladı.

11- Özge Özpirinçci

“Cesaretin Var mı Aşka” ve “Kavak Yelleri” adlı dizilerle ekranlarda kendisini göstermeye başlayan Özge Özpirinçci’nin yıldızı, başrol oynadığı “Melekler Korusun” dizisiyle parladı.

Güzelliği ve sempatikliğiyle de ilgi toplayan başarılı oyuncu da koç burcu ünlülerinden.

12-Zeki Alasya

Sanat hayatına Millî Türk Talebe Birliği tiyatrosunda amatör olarak başlayan Zeki Alasya, 1973 yılında film piyasasına girdi. Metin Akpınar’la birlikte çektiği filmlerin başarısı, muhteşem bir ikili haline gelmelerini sağladı.

1977 yılında yönetmenlik de yapmaya başlayan Alasya, 2014-2015 yıllarında son projesi olan “Küçük Ağa” dizsinde oynadı. 2015 yılında da hayata gözlerini yumdu.

13-Binnur Kaya

Binnur Kaya da oyunculuğa tiyatroyla başlayanlardan. Yetenekli oyuncu, bir arkadaşının önerisiyle Hülya Avşar Show’da “Asiye” karakterini canlandırmaya başladı. Televizyon dünyasına yaptığı bu hızlı girişin ardından, “Kaynanalar”, “Çarli”, “Sen Hiç Ateşböceği Gördün Mü?”, “Yabancı Damat”, Avrupa Yakası”, “Babam ve Oğlum” gibi birçok önemli projede yer aldı.

14-Kadir Doğulu

Ağabeyi araçlığıyla tanıştığı Hande Yener’le aşk yaşayan Kadir Doğulu, bir süre sonra Yener’in menajerliğini yapmaya başladı. Zamanla işi büyüttü ve “T.p.a” isminde bir şirket kurdu. Aynı zamanda Hande Yener’in bir klibinde oynayarak ekranlara da merhaba dedi. Ardından “Küçük Sırlar” adlı dizide rol alan Doğulu, yeteneği ve yakışıklılığıyla dikkat çekmeyi başardı. Şu anda magazin programlarında sıkça karşımıza çıkan Kadir Doğulu da koç burcu ünlülerinden.

15-Emre Altuğ

Emre Altuğ müzik ve tiyatroyla ortaokul yıllarında ilgilenmeye başladı. Üniversite eğitimine de bu alanda devam etmek istedi ve İstanbul Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümüne girdi.

90’lı yıllarda, Sezen Aksu, Sertab Erener, Levent Yüksel gibi ünlü şarkıcılara vokalistlik yapmaya başladı. Aynı dönemde tiyatroyla ilgilenmeye de devam etti. 90lı yıllardan 2000lere geçerken ilk albümünü çıkardı. O günden bu güne hala çizgisini bozmadan, müzik hayatına başarılı bir şekilde devam ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here