Cilt temizliği cilt bakımının en önemli adımlarından biridir. Temiz bir cilde sahipseniz eğer cilt bakımında 1-0 öndesiniz demektir.

konjac sungeri nedir ne ise yarar nasil kullanilir 03

Cilt temizlemek için birçok ürün var. Jeller, sabunlar, çeşitli sular… Ama bugün bahsedeceğimiz hiçbirine benzemiyor. İşte karşınızda Konjac Sponge!

konjac sungeri nedir ne ise yarar nasil kullanilir 13

İlk olarak Konjac süngeri’ni tanıtarak başlayalım yazıya: Konjac Sponge İngiliz menşei bir ürün. %100 doğal ve hayvanlara zarar vermiyor. Alkali oranı ve nemlendirici özelliği yüksek bir bitki. Yenilebilir Konjac bitki köklerinden üretiliyor. Yani ne kadar doğal olduğunu siz düşünün.

konjac sungeri nedir ne ise yarar nasil kullanilir 11

Son zamanlarda cilt bakımında oldukça popüler olan bu süngerlerin ne yazık ki sahteleri çıktı. Bu nedenle özellikle belirttim İngiliz menşei olduğunu. Ayrıca, belirttiğim yerler haricinden almamanızı tavsiye ederim sahte üründen korunabilmek için.

Şimdi ise bu sünger ne işe yarar, nasıl kullanılır bundan bahsedelim.

konjac sungeri nedir ne ise yarar nasil kullanilir 05

Öncelikle sünger ise bir paket içerisinde geliyor ve bu paketin içindeki sünger nemli. Ama ilk kullanımdan önce nazik bir şekilde sıkmadan süngeri yıkamanız gerekiyor. Süngeri yıkadıktan sonra arkasında bulunan ipten, rutubetsiz bir yere, her iki tarafı da hava alacak biçimde asmanız gerekiyor ki kurusun.

konjac sungeri nedir ne ise yarar nasil kullanilir 16

Bu yıkama ve kurutma işlemini her kullanımdan sonra tekrar etmelisiniz. Ayrıca her kullanımdan önce süngerinizi kesinlikle ıslatmalısınız.

konjac sungeri nedir ne ise yarar nasil kullanilir 17

 

Bu süngerle beraber paketinde de yazdığı gibi yüz yıkama jeli kullanmanıza gerek yok. Ama ille de kullanmak isterseniz çok az bir miktarda kullanmanız yeterli olacaktır. Ama benim tavsiyem bu süngeri makyaj temizliğinden sonra kullanmanız ve kesinlikle yüz temizleme jeli değdirmemeniz. Çünkü jeli iyi arıtamadığınız takdirde süngerinizin kullanım süresi düşebilir ya da iyi verim alamayabilirsiniz.

konjac sungeri nedir ne ise yarar nasil kullanilir 04

Kullanım talimatlarından sonra ne işe yaradığına geçecek olursak… Bu ürün her yıkamanızda cildinize hafif bir peeling işlemi uyguluyor. Bu nedenle süngeri kullanırken aynı peeling uygularmış gibi nazik davranmanızda yarar var, aksi takdirde cildiniz kızarabilir.

konjac sungeri nedir ne ise yarar nasil kullanilir 02

Cildi doğal bir şekilde temizliyor. Sabah akşam cildine kimyasal uygulamak istemeyenler için oldukça güzel bir ürün olduğunu söyleyebilirim.

konjac sungeri nedir ne ise yarar nasil kullanilir 12

Hassas ciltlere oldukça uygun. Hatta öyle ki bebekler için özel üretilmiş Konjac süngerleri bulunuyor.

konjac sungeri nedir ne ise yarar nasil kullanilir 01

Cildinizin hem temizliğini, hem ferahladığını, hem de nemlendiğini hissedebiliyorsunuz bu ürün sayesinde. Ayrıca her zaman için kullandığınız serumlar, nemlendirici kremler böylesine temiz ve arınmış bir cilde uygulandığı için cilt tarafından çok daha kolay emiliyor ve tabi ki etkisini çok daha iyi hissettiriyor.

Uzun vadede lekelerin, sivilcelerin geçmesine, cildin tazelenmesine büyük katkı sağlıyor. Üstelik her cilt tipine uygun bir çeşidinin olması tüm cilt tiplerinin istediği şeyi alabilmesi için önemli bir şey.

Yani uzun lafın kısası talimatlara uygun ve düzenli bir şekilde kullandığınız takdirde cildinizden tüm istediğinizi size verebilecek bir ürün.

konjac sungeri nedir ne ise yarar nasil kullanilir 10

Bir de çeşitleri olduğundan bahsetmiştim. Şimdi bu çeşitleri tanıyalım.

Beyaz Konjac Süngeri: Her cilt tipi için uygun.

konjac sungeri nedir ne ise yarar nasil kullanilir 09

Bambu Kömürlü Konjac Süngeri: Özellikle erkeklere tavsiye edilen bu sünger genç, yağlı ve sivilceli ciltler için üretilmiş.

konjac sungeri nedir ne ise yarar nasil kullanilir 15

Yeşil Killi Konjac Süngeri: Karma ve yağlı ciltler için öneriliyor.

konjac sungeri nedir ne ise yarar nasil kullanilir 06

Pembe Killi Konjac Süngeri: Yorgun, yıpranmış ve cansız ciltler için birebir.

konjac sungeri nedir ne ise yarar nasil kullanilir 07

Kırmızı Killi Konjac Süngeri: Yaşlı ve olgun ciltler için uygun.

konjac sungeri nedir ne ise yarar nasil kullanilir 08

İki tane de bebekler için üretilmiş sünger koleksiyonda yer alıyor.

Şimdi gelelim bu ürünü nereden alabileceğinize. Harvey Nichols mağazalarından, Lilakutu’dan ve bazı eczanelerden bulabileceğiniz bu ürünün nerelerde satıldığına dair daha ayrıntılı bilgiye ulaşmak isterseniz tıklayın.

Bu süngerler her cilt tipinin memnun kalacağı bir ürün. Ama şunu da belirtmekte fayda var, sügerinizden tam bir verim alabilmek için kesinlikle kullanım talimatlarına uymalısınız. Ayrıca yalnızca 1-3 ay kullanım süresi olduğunu da unutmamalısınız.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here