412915_306673146074604_1392281737_o

Konser denince aklımıza doğal olarak müzik, şarkılar, dans ve eğlence gelir. Ancak bu güzel şeylerin tadına her zaman varmanız mümkün değildir. Çünkü bu gibi organizasyonlarda kalabalık faktörü ortaya çıkar ve buralarda her türlü insanla karşılaşma olasılığınız artar. Şimdi sayacağımız tiplerle karşılaşmanız için hangi şehirde ya da hangi ülkede olduğunuzun bir  önemi yoktur. İnsan her yerde insandır.

Bu tiplerin hepsine gıcık oluyorsunuz, ama sizde o tiplerden olabiliyorsunuz bazen. Kendimizle ve başkalarıyla tanışma zamanı. Çoğu konserde karşılaşabileceğimiz 10 tip:

10- ÖNÜMÜZDE DURUP TÜM SAHNEYİ KAPATAN UZUN BOYLU TİP

conser

Ya hocam uzunlar arka sıralara oturmuyor muydu, öğretmenim? Konsere gitme amacınız bir sırtı izlemek değildir. Ama oluyor. Siz arkada kızarıp bozarır iken uzun arkadaşımız konserin keyfini sürüyor.

9- “PARDON GEÇEBİLİR MİYİM”  DEYİP SÜREKLİ ÖNE İLERLEYEN TİP

BUmF2ntCUAASEdM

Pis pis geçişlerini izliyoruz bu tiplerin. Geçerken sizi ezmeleri yetmiyormuş gibi bir de nazik bir cümleyle giriş yaparak sıyrılmaya çalışıyorlar.

8- KOLU KOLUMUZA DEĞEN SAPIK TİPLİ ADAM

mahmut-tuncer-bakkal-amca-orjinal-klip_136329-20580_640x360

Biraz ileri gider misiniz lütfen! Gider tabi neden gitmesin. Ama geri gelir. Sonuçta metrekareye 21545445 insan düşüyor. Bu tip de pastadan kendine düşen dilimi yiyor efendim.

7- ARA ARA ÇARPAN GERÇEK SAPIK ADAM

b-302509-amca

Cidden mi? Ya senin buraya neden geldiğin belli. Amcayı linç edebilir miyiz rica etsem. Ah teşekkürler.

6- ÇOCUĞUNU/SEVGİLİSİNİ OMZUNA ALAN TİPLER

duzce_5201

Çünkü uzun boylulardan çektiğimiz yetmemişti. Çünkü biraz daha itilip ezilmeliydik. Çocuğunu omzuna alan tiplere nispeten sempatik yaklaşılsa da sevgili durumlarında bir göz devirmeler bir aşağılayıcı bakışlar saçılıyor diğerleri tarafından. Haklılar valla. Devir kardeşim gözlerini devir devir devir sal, hah oldu tamam.

5- BEBEK ARABASIYLA KALABALIĞA DALAN TEYZE

untitled

Üzerinden geçilmedik ayak bırakmaz bu teyzeler. Bebek arabasını bir çim biçme makinesi edasıyla kullanıp insanları dağıta dağıta inatla öne ilerlemeye çalışırlar. Bebek arabasından dolayı uzaktan boşluk gibi görünen noktayı fark edip boşluğa ilerleyen “pardon geçebilir miyiz” cileri de buna eklersek teyzelerin verdiği acı büyür. Çocuğun psikolojisini de sonra tartışalım.

4- TAM KAFAMIZIN ÜZERİNDE BELİRİP KONSERİ KAYDA ALAN CEP TELEFONU/KAMERA

konserde_cep_telefonu_sallamak

O an Super Mario gibi zıplayıp kafanızla tek tek düşürmek istiyoruz o telefonları biliyorum.

3- ZIRT PIRT AYAĞIMIZA BASIP HUNHARCA DANS EDEN APAÇİ 

apaci-dans-tum-dunyada

Çünkü çok güzel dans ediyorlar, bunu göstermeliler.

2- HİÇBİR ŞEY YAPMADIĞI HALDE GÜNAHINI ALDIĞIMIZ TİP

gage

Cehennemde yanacaksın.

1- SELFİE ÇEKEN TİP

sonymobile_ayniandaselfie

Bu da yeni moda. Sanatçıyla dev selfie çekimi. Sizde selfie çekiyorsunuz ve selfie içinde selfie gibi bir durum oluşuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here