Kova doğumlular utangaç ve sessizdir, ancak diğer yandan eksantrik ve enerjik olabilirler. Ancak, her iki durumda da, derin düşünürler ve başkalarına yardım etmeyi seven son derece entelektüel insanlardır. Kova burcu olan insanlar ön yargısız insanlardır bu sebeple problemleri kolayca çözebilirler.

Kova Burcu Özellikleri

Güçlü yönleri: Aşamalı, özgün, bağımsız, insani

Zayıf yönleri: Duygusal ifade, mizaç, taviz vermeden, uzak durur

Kova burcunun hoşlandığı şeyler: Arkadaşlarla eğlenmek, başkalarına yardım etmek, nedenlerle savaşmak, entelektüel sohbet, sohbet etmek

Kova burcunun hoşlanmadığı şeyler: Sınırlamalar, kırıcı sözler, yalnızlık, sıkıcı durumlar, onlarla aynı fikirde olmayan insanlar

Kendilerini çevreleyen enerjiye kolayca adapte olabilmelerine rağmen, kova burçları kendileri ile baş başka kalmaktan ve keyif aldığı şeyleri yapmayı isterler.  Kova burçları dünyaya olasılıklar olarak bakar ve bu sebeple oldukça meraklıdırlar.

Kova burcunu hayata karşı motive eden şey; zihinsel uyarımdır. O sürekli bir şeyleri düşünmek ve tartmak ister. Yaptığı iş biraz düşünce ile ilgili olmalıdır.

Kova burcu özellikleri arasında: ürkek, ani ve bazen saldırgan, vizyoner, gerçekçi olma gibi eğilimleri vardır. Bu burcun insanı hızlı düşünmeyi ve yaşamayı sever, toplulukta kendilerini daha iyi hisseder ve iyi ifade eder. Kavgacı bir burç değildir. Bu sebeple girdiği her ortamda bir çok arkadaş edinebilir.

Oldukça sosyal bir burç olan kova burcunun oldukça fazla arkadaşı vardır. Arkadaşları ile vakit geçirmekten hoşlanan bu burcun insanı, oldukça insancıldır. İnsanları anlama çabası üst seviyede olan kova burcu kısıtlanmaya gelemez. O istediği zaman dilediği kişi ile sohbet edip seyahat edebilmelidir.  Özgürlük ve eşitlik konusuna çok önem verirler. İnsanlara saygılı bir burç olan kova kimi zaman çözülmesi zor bir insan haline gelebilir.

Kova Burcu Cinsellik ve Aşk

Kova burcu cinsellik konusunda öncelikle entelektüel bir uyarım bekler. Sonrasında kendisine sadık olacağını düşündüğü kişi ile birlikte olmak ve cinsellik yaşamak ister. Onlar için ilk öncelik uzun süre sohbet edebilecekleri, hayata aynı pencereden bakabilecekleri kişi ile olmaktır.

Bu burcun insanı güven duymak ve güven vermek ister. Bunun için elinden geleni yapmaya hazırdır. Açık iletişim onlar için önemlidir, haya gücü ve riski bir ilişki içinde görmeyi ve yaşamayı ister. Kova burcu aşk hayatında hareketli ve romantiktir. Onun ilgisini uzun süre tutmak zor olacağı için biraz sabırlı olmalısınız. Sabırlı, sadık ve kendine güvenen biri ile uzun süre birliktelik sürebilirler.

Kova Burcu Aile ve Arkadaşlar

Kova burcu aile konusunda bağımsız bir burçtur. Ailesi ile ilgilenir fakat çok fazla zaman geçirmezler. Ancak kendi yuvasını kurduğunda bu durum değişebilir. Savunma yapmaktan hoşlanmayan kova burcu kendisine karışılmasını da hiç istemez. Bu sebeple kova burcuna güvenerek onu sıkmamalısınız.

Onların yakınlık davranışları, güçlü görüşleri ile birleştiğinde, onlara karşı çıkmak da pek mümkün olmayabilir. Kova gerektiğinde öz-fedakarlık noktasına sevdiği kişiler için her şeyi yapacaktır.

Arkadaşlarının bu üç niteliğe sahip olmaları gerekir: yaratıcılık, akıl ve dürüstlük. Aile söz konusu olduğunda beklentileri de az değil. Akrabalarına karşı bir görev duygusuna sahip olmalarına rağmen, arkadaşlıktaki aynı beklentilerin yerine getirilmemesi halinde yakın ilişkiler sürdürmeyeceklerdir.

Kova Burcu Kariyer ve Para

Kova burcu coşku gerektiren işlerde çalışmaya eğilimlidir. Onların hayal gücünü kullanma kapasitesi ve enerjik yapıları masa başı işler için yeterli değildir. Kova burçları yüksek zekaya ve yeteneğe sahip olduğu için isteklerinin peşinde koşacaktır. Çoğu zaman ne istediğini bilen bu burcun insanları işlerini severlerse oldukça çalışkan olacaktır.

Paraya gelince, harcama yapmak ve tasarruf etmek arasında dengeyi kurmak gibi bir yetenekleri vardır. Kendileri için para harcamayı seven bu burç lüks giyim konusunda oldukça ilgilidir. Onlar, para harcamayı kendileri ve sevdikleri için tercih ederler.

Kova burcu, oyuncu, öğretmen, fotoğrafçı veya pilot gibi alanlarda kariyer sahibi olabilir. Özgür ve yaratıcı olabilecekleri işler tam onlara göredir.

Kova Burcu Erkeği Özellikleri

Kova burcu erkeği özellikleri arasında, tahmin edilemez, zeki, sosyal, bağımsız ve mükemmel iletişimci olması yer almaktadır. Kova karakteristik bazı özelliklere sahiptir: inatçı, kararsız ve esneklik gibi bu özellikler kimi zaman onunla yaşamayı zorlaştırabilir.

Kova burcu erkeği birlikte olacağı kadının onun için en iyi olmasını ister. Duygusal anlamda güçlü, sadık ve cesur kadınlardan hoşlanır.

Kova erkeği genellikle aklı ile hareket eder. Bu yüzden yarattığı ilerici düşünceler hakkında konuşmak ve paylaşımda bulunmak ister. Eğer onunla birlikte olmak istiyorsan mutlaka öncelikle arkadaşı olmayı başarmalısın.

Kova Burcu Kadını Özellikleri

Kova burcu kadını özellikleri arasında: kişiliği bağımsız, gizemli, özgür ruhlu ve eksantriktir olması yer almaktadır. Kova kadınları eşsiz bir mizah anlayışına ve hayattaki pratik bir bakış açısına sahiptir. Ancak, tutarsızlık onlar için bir sorundur.

Kova kadını romantizm ve iyi bir sohbet istemektedir. O, soğuk ve uzak bir insan gibi görünebilir fakat sevdiği ve aşık olduğu zaman bu durum değişecektir. O, uzun sohbetlerden, ilgiden ve sıcaklıktan hoşlanır.

Kova burcu kadınını etkilemek istiyorsanız onun kişiliğini çok fark olduğunu ona hissettirmelisiniz. Kova kadınları dikkat çekici yönlerine vurgu yapılmasını ister. Onların dikkatini çekmek için de farklı olmanız önem taşımaktadır.

Kova kadını cinsellikte, düzenli olarak yeni şeyler denemek isteyen son derece yaratıcı bir seks partneridir. Ancak, onun sadece cinsel partner değil daha fazlası olduğunu bilin hissettirmeniz gerekmektedir.

Kova kadınını baştan çıkarmaya çalışırken yapabileceğiniz en büyük hata çok zorlu ve saldırgan olmaktır. Ona çok özgürlük vermelisiniz çünkü çok o, bağımsız bir kadındır ve kontrole tahammülü yoktur.  Dikkatini çekmek için ona havalı ve sakin tip olduğunuzu gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here