Kova burcu ünlüleri kimlerdir? Hava grubunun dâhileri olan kova burcu ünlülerini sizler için araştırdık. İşte kova burcu ünlüler.

Kova Burcu Ünlüleri

1-Ajda Pekkan

Ajda Pekkan oyunculuk ve şarkıcılık alanlarında ciddi başarılar elde etti. Kova burcu ünlülerinden olan Pekkan’ın, Süperstar lakabını sonuna kadar hak ettiğiyse yadsınamaz bir gerçek.

Estetikle bile olsa, benim diyen genç mankenlere taş çıkartacak güzelliğiyle de hala göz dolduruyor.

2-Serdar Ortaç

Serdar Ortaç pop müzik dünyasının mihenk taşlarındandır. “Karabiberim”, “Bilsem ki”, ”Gecelerin Adamı”, Yaz Yağmuru” gibi şarkıları 90’larda piyasaya çıkmaya başlamış olsa da, o dönemleri yaşamış herkesin hala aklındadır.

Şöhrete ilk adımını özel radyolarda program yapımcılığı ve sunuculuğu yaparak atan Ortaç, şu anda Şarkıcılığın yanı sıra söz yazarlığı ve bestekarlık da yapıyor.

3-Candan Erçetin

Candan Erçetin de kova burcu ünlülerinden.

Huzur veren güçlü sesi ve ağır başlı tavırlarıyla beğeni toplayan Erçetin’in, “Gamsız hayat”, “Elbette”, “Yalan” gibi unutulmaz pek çok şarkısı var.

4-Mehmet Ali Erbil

Mehmet Ali Erbil’in, oyunculuk, sunuculuk ve şovmenliğiyle ilgili ne desek az kalır. Genç yaşta En İyi Tiyatrocu ödülüne layık görülen Erbil yıllar içerisinde yeteneğine tecrübesini de ekleyerek izleyenlerin gönlünde taht kurmayı başardı.

Uzun süre “Çarkıfelek” isimli yarışma programını sunan Erbil herkesi ekranlara kilitledi.

Sivri dili, ince esprileri ve hazır cevaplığıyla a kova burcu olduğunu fazlasıyla belli ediyor.

5-Shakira

Shakira dünyaca ünlü bir şarkıcı, söz yazarı ve dansçı… Daha ne olsun ki?

Meziyetlerinin yanında çok yumuşak ve yardımsever bir kalbe sahip olan Shakira’nın yoksul çocuklara yardım edem vakıflarla bağı var.

6-Aysel Gürel

Aysel Gürel’i, saçı, gözlükleri, neşeli halleriyle hatırlıyoruz hepimiz. İşte o çılgın kadın da kova burcuydu.

Yazdığı şarkılarla nice gönüllere dokunmuş olan Aysel Gürel 17 Şubat 2008’de aramızdan ayrıldı. Şarkılarını da biz sevenlerine bıraktı.

7-Özge Borak

Özge Borak sevgililer gününde dünyaya gelmiş olan bir kova burcu kadını.

Sakin mizaçlı, yetenekli ve başarılı bir oyuncu.

“Küçük Kadınlar”, “Eşref Saati” gibi projelerde yer alan Borak’ın en ses getiren projesiyse, Ata Demirer’le birlikte oynadığı “Eyvah Eyvah” filmidir

8-Asuman Dabak

Asuman Dabak, kariyerine yaptığı seslendirme çalışmalarıyla başladı. Oyunculuk alanında eğitim almamasına rağmen tiyatro ve dizi/film oyunculuğuna yönelen Dabak, doğuştan gelen yeteneği sayesinde kendisini gösterdi. En büyük çıkışını da, Haluk Bilginer ve Türkan Şoray’la birlikte oynadığı “Tatlı Hayat” dizisindeki Menekşe rolüyle yaptı.

2006 yılında, ”Asuman Dabak Tiyatrosu”nu kuran oyuncu da, kova burcu ünlülerinden.

9-Hande Soral

Hande Soral, 2008 yılına kadar oyunculukla, ünle, şöhretle uzaktan yakından alakası olmayan bir hayat yaşıyordu. Psikoloji mezunu olan Soral’ın 2008 yılında Tolga Çevik’in oynadığı “Komedi Dükkanı” adlı programa izleyici olarak gitmesi, kendisine şöhret kapılarını açtı. Tolga Çevik program sırasında Soral’ı konuk oyuncu olarak sahneye çıkardı. İzleyici olarak gittiği programda şans eseri oyunculuk yeteneğini sergileyen Hande Soral, kısa süre sonra oyunculuk teklifi aldı ve hayatı tam anlamıyla değişti. Kova burcunun şansı işte.

10-İrem Sak

İrem Sak, son dönemlerde yeteneğiyle herkesi kendisine hayran bırakmayı başarabilen nadir oyunculardan. Özellikle komedi alanında muhteşem performanslar sergiliyor. Oyunculuğa lise yıllarında tiyatroyla başlayan Sak, çeşitli reklamlarla ünlü olma yolunda ilk adımlarını attı. 5’er Beşer isimli programdaki performanslarıyla da kendisinden söz ettirmeye başladı. Asıl çıkışıysa “Yalan Dünya” adlı dizide canlandırdığı Tülay karakteriyle yakaladı.

11-Aslıhan Gürbüz

Aslıhan Gürbüz, yeteneği ve aldığı eğitimi harmanlayarak ekranların aranan yüzü olmayı başarmış bir oyuncu.

Kova burcu ünlülerinden olan Gürbüz, güzelliğiyle de göz kamaştırıyor.

Pek çok projede yer almış olan güzel oyuncu, “Bir Bulut Olsam”, “Yahşi Cazibe” gib,i döneminin fenomen dizilerinde rol aldı.

Son dönemdeyse “Ufak Tefek Cinayetler” dizisinde Merve karakterine hayat veriyor.

12- Engin Günaydın

Engin Günaydın, yani namı diğer Burhan Altıntop.

Oyunculuğa çok daha önceden başlamış olsa da, Günaydın’ın, hayran kitlesinin zirve yapmasını sağlayan en önemli proje Avrupa Yakası adlı dizidir. Pek çok karaktere hayat vermiş olsa da çoğumuz onu panik atak hastası Burhan Altıntop olarak tanıyoruz. Oynadığı rolleri adeta yaşayan ünlü sanatçı da kova burcu ünlülerinden.

13-Eser Yenenler

Eser Yenenler de çocuk yaşta tiyatro oyunculuğuyla tanışanlardan.

Döneminin en çok izlenen dizisi olan Aliye’de küçük bir rolle aklımızda yer etmeye başlayan Yenenler, Yılmaz Erdoğan’ın yönettiği BKM Mutfak’ta hem oyunculuk, hem sunuculuk hem de yazarlık yaparak hayran kitlesini genişletti.

Çeşitli televizyon programlarında yer almaya devam eden Yenenler de kova burcu.

14-Tuncel Kurtiz

Tuncel Kurtiz 27 Eylül 2013’te aramızdan ayrıldı…

Usta sanaçtı 1950lerden itibaren aktif olarak oyunculukla uğraşıyordu. Kariyerine tiyatroyla başlamış olan ünlü oyuncu daha sonra çok sayıda film ve dizide de rol aldı.

Pek çok ödül kazanmış olan Kurtiz’in,“Ezel” adlı dizide canlandırdığı Ramiz Dayı karakteri yeni neslin de kendisiyle tanışmasını sağladı.

Ses tonuyla kendisini dinleyen herkesi büyüleyen Duayen oyuncu da kova burcu ünlülerindendi.

15-Emre Aydın

Emre Aydın, Onur Ela ile birlikte kurdukları 6. Cadde isimli grupla, 2002 yılında Türkiye’de gerçekleştirilen “Sing Your Song” beste yarışmasında birinci oldu. Ardından albüm çıkaran grup, albüm çıkardıktan 2 yıl sonra dağıldı.

Aydın, 2006 yılında tek başına çıkardığı “Afilli Yalnızlık” adlı albümüyle şöhreti yakaladı.

Kova burcu ünlülerinden olan şarkıcı müzik kariyerine devam ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here