Doğa ile iç içe olanların çok seveceğini düşündüğümüz ve el becerilerini daha da geliştirebilecekleri çok güzel hediye fikirlerimiz var. Mis gibi kokan çam ağaçlarının kozalak nimetinden faydalanmaya ne dersiniz? İçerisinden fıstık çıkan kozalardan bahsediyoruz… Dekoratif olarak değerlendirebileceğiniz ve zamanınızı farklı bir şekilde geçirmenize vesile olacak kozalakları çok seveceğinizden eminiz. İçerisinde kendi emeğinizin de olacağı bir doğum günü hediyesi arayışındaysanız bu önerilerimizi de göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Kozalak ile Yapılan El Yapımı Hediyeler

1. Kapı Süsü Modelleri 

Doğum günü olan arkadaşınız bayansa ve süslere meraklı biriyse, kozalak ile yapabileceğiniz bu kapı süsleri görülmeye değer… Kapı süslerini kurdele ya da sim ile daha da gösterişli hale getirebilirsiniz.

2. Kozalak ile Yapılan Hayvancıklar

Süs olarak ya da çocukları mutlu etmek amacıyla kozalaklardan istifade edebilirsiniz. Ağaç dallarından, ceviz ve keçeden de faydalanarak yapabileceğiniz bu şirin hayvancıklar, doğum günü olan bir çocuğa verilebilecek en eğlenceli hediyeler arasında yer alıyor.

3. Kozalaktan Çiçekler 

Çiçeklerin solması sizi de üzüyorsa, siz de solmayan çiçekler yapmaya ne dersiniz? Kozalakları guaj boya yardımıyla boyayarak ve boya kuruduktan sonra onları vernikleyerek unutulmaz bir sürpriz yapabilir, sevdiklerinizin hafızasına yetenekli biri olarak kazınabilirsiniz.

4. Kozalak Mumluk Modelleri 

Hem romantik hem de otantik bir doğum günü hediyesi yapmayı planlıyorsanız, mumluk olarak kullanabileceğiniz bu kozalakları çok beğeneceğinizi umuyoruz.

5. Mini Çam Ağacı Seçenekleri

Yılbaşında doğan sevdiklerinize günün anlam ve önemine uygun, kendi ellerinizle yapabileceğiniz bir doğum günü hediyesi vermeyi planlıyorsanız, kozalaklar yardımıyla yapabileceğiniz bu mini çam ağaçlarını muhakkak görmelisiniz.

6. Çocuklar için Kozalak Bebekler

Anahtarlık, çanta süsü ya da oyuncak olarak kullanabileceğiniz mini kozalak bebekler sadece çocukların değil büyüklerin de ilgi odağı olmayı başarıyor.

7. Kozalak Süslemeli Dekoratif Çalışmalar

İşe yaramayan kavanozları değerlendirmek hiç bu kadar dekoratif olmamıştı… Çam ağacı yapraklarıyla ya da kurutulmuş çiçeklerle süsleyebileceğiniz bu kavanozları dilerseniz mumluk olarak da kullanabilirsiniz.

8. Kozalaktan Kolye Yapımı 

Kadınların takılara olan zaafını bilen herkes doğum günü hediyesi olarak aksesuar almayı tercih ediyor. Bu kolye fikirlerinin de işinize yarayacağından eminiz. Yine de aklınızda bulunsun.

9. Kozalak ile Çevrili Ayna ve Çerçeveler

Sıradan bir aynayı ya düz bir fotoğraf çerçevesini renklendirmek oldukça eğlenceli olacaktır. Annenize doğum günü sürprizi yapmayı planlıyorsanız onun makyaj aynasını ya da ailecek çekildiğiniz bir fotoğrafı yerleştirebileceğiniz fotoğraf çerçevesini kozalaklarla süsleyebilirsiniz.

10. Kozalaktan Yapılmış Ev Süsleri 

Dekoratif şıklığa daima önem verenlerin büyük beğenisini kazanacağını düşündüğümüz bu süsleri de es geçmemek istedik. Hele ki kozalakları sim ve vernik yardımıyla daha da gösterişli hale getirerek unutulmaz kılabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here