Yaz mevsiminin muhtemelen en güzel yanlarından biri, akşam hafiften hava serinlediğinde çay faslını balkona taşımaktır. Hatta yazı sevmeyen kişiler için bile yazdan kışa geçerken balkondan ayrılma biraz üzücü olabilir. Bugüne kadar internette pek çok balkon dekorasyonu fikri görmüş olabilirsiniz ancak ne yazık ki bu fikirlerin birçoğu bize büyük balkonları gösterir. Artık büyüyen şehirlerde balkon alanları gitgide küçülüyor, hal böyle olunca da küçük balkonların sayısı artıyor ve balkonlar daha kullanışsız hale geliyor. Ancak artık en küçük balkonu bile en iyi şekilde değerlendirebilmeniz için mükemmel fikirler var. Bu öneriler sayesinde balkonda geçirdiğiniz zamanı artırabilir ve yazın keyfini çıkarabilirsiniz.

Balkonunuzun bir kenarında kullanabileceğiniz bu asma raflar hem sehpa derdini ortadan kaldırır, hem de balkon dekorasyonu konusunda kullanabileceğiniz alanı artırır.

Yer vermek istediğiniz bitkiler için duvara böyle bir platform yerleştirebilirsiniz. Bu aynı zamanda balkonunuzu renklendirecek dekoratif eşyalar için de iyi bir fikir olur.

Küçük balkonları en iyi şekilde değerlendirebilmek için en önemli madde kuşkusuz portatif mobilyalar kullanmak. Açılıp kapanabilen sandalye ve masalar balkona en çok yakışanlardan.

Bitkiler ve çiçekler için raflı platformlar kullanmak hem size hem de bitkilere daha çok yer bırakır.

Alanınız küçük diye kilimlerden vazgeçmeyin! Artık her ebatta bulunabilen kilimler sayesinde balkonunuz ne kadar küçük olsa da harika bir dekorasyon yaratmanız mümkün.

Gördüğünüz üzere en küçük balkonda dahi korkuluklara sabitlenmiş portatif bir masa ve bar tabureleriyle mükemmel bir sofra kurabiliyorsunuz. Siz yeter ki hayal edin!

İlgili yazılar:

Mutfak Dekorasyonu

Ev Dekorasyon Fikirleri

Salon Dekorasyonu

Evde Yapılabilecek Dekoratif Eşyalar

Gelin Evi Dekorasyonu

Yatak Odası Dekorasyonu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here