Günümüzde artık yapılan evlerin büyük çoğunluğu küçük yapılmaktadır. Özellikle evde eşyadan kaçınmayı sevmeyen bir toplum olduğumuz için ev içerisinde daralmadan çok ferahlatma yöntemlerini düşünür hale gelindi. Eğer sizlerde evinizi yeniden dekore etmek ve daha geniş alanlar yaratmak istiyorsanız yapmanız gereken kullanılabilecek her yeri depolama yöntemiyle dönüşümden geçirmeniz olacaktır.

Küçük Evlere Ferahlatan Öneriler (1)

Evimizde bulunan merdivenlerden her zaman fazla yer kaplamasından dolayı şikayet etmişizdir. Peki bu merdivenleri kullanabilirsek böyle bir durum hala söz konusu olur mu ? Tabii ki hayır. Odanızda bulunan fazla eşyalarınızı, ayakkabılarınızı ve bunun gibi birçok eşyayı saklayabileceğiniz dolapları merdiven altında kullanabilirsiniz.

Küçük Evlere Ferahlatan Öneriler (2)

Yemek masanızın koltuklarının fazla yer kapladığının farkındayız. Özellikle küçük evlerde fuzuli bir alan kaplayan yemek masalarına özel koltuklar yaparak sadece masanın bu alanı kaplamasını sağlayabilirsiniz. Bu size oldukça fazla bir alan kazandıracaktır.

Küçük Evlere Ferahlatan Öneriler (3)

Oyulmuş bir koltuk hayal edebiliyor musunuz ? Bu koltuk sayesinde bir masaya ihtiyaç duymayacaksınız. Kitaplarınızı ve dergilerinizi oyulmuş olan bölüme koyarak evinizi ferahlatabilirsiniz.

Küçük Evlere Ferahlatan Öneriler (4)

Saklanmış bir çalışma masası oldukça değişik bir fikir gibi geliyor kulağa. Fakat uygulandığı zaman yerden kazandığınız alanı gördüğünüzde doğru bir seçim yaptığınızı anlayacaksınız.

Küçük Evlere Ferahlatan Öneriler (5)

Ev içerisinde kendimize ait bir alan olsun çok isteriz. Eğer bu alanlara ayıracak yeriniz yoksa yemek masanızı bilardo masasına çevirebilirsiniz. Bunun için gerekli olan sürgülü bir yemek masası olacaktır.

Küçük Evlere Ferahlatan Öneriler (6)

Panjurlar banyolarımızı olmazsa olmazları arasındadır. Peki panjurların nasıl kullanım alanlarını genişletebiliriz derseniz verilecek cevap çok kolay çamaşır asklığı. Panjurların üzerinde bulunan alana çamaşırlarınızı asarak bir yükten daha kurtulmuş oldunuz.

Küçük Evlere Ferahlatan Öneriler (7)

Kapınızı kapattınız ve karşınızda bir pinpon masası ! Hem evinizde yaptığınız aktiviteler çoğalacak hem de evinizde artı bir alan gerektirmeden bu işlemi gerçekleştirmiş olacaksınız.

Küçük Evlere Ferahlatan Öneriler (8)

Hepimizin evinde küçük masalardan vardır. Peki bunları çok amaçlı kullanmak hiç aklınıza geldi mi ? Masaları üst üste koyarak bir dolap yapabilir aynı zamanda dekoratif amaçlı kullanabilirsiniz.

Küçük Evlere Ferahlatan Öneriler (9)

Aile bireylerinin her birinde birden fazla ayakkabı olduğu için büyük ayakkabılıklarla evin boş alanları işgal edilmekte. Eğer merdivenli bir evde oturuyorsanız merdiven altınızı kullanabilirsiniz. Çekmece olarak dizayn edilen merdivenler ile evinizde büyük bir alan size kalacak.

Küçük Evlere Ferahlatan Öneriler (10)

Dekorasyona önem veren her bireyin evinde tablo bulunmaktadır. Hem evinizin görüntüsünü bozmaz hem de içerisinde saklamanıza yarayacak türden bir ürün konumuna gelebilir. Açılır kapanır tablo ile takılarınızı düzenli bir şekilde saklayabilirsiniz.

Küçük Evlere Ferahlatan Öneriler (11)

Bol bol kitap okuyup artık koyacak yer bulamayanlar için yine merdiven altları ve yanları devreye girmekte. Bu demek oluyor ki merdivenli küçük bir evde oturduğunuzda alanınızı genişletecek birden fazla yöntem bulunmaktadır.

Küçük Evlere Ferahlatan Öneriler (12)gi

Hepimiz boy aynalarında saatlerimizi harcayabiliriz. Elbisemizin şıklığı, makyajımızın düzeni derken aynalar odamızda büyük bir yeri kaplamaktadır. Resimde görmüş olduğunuz örnekte aynanızı ütü masası formunda kullanarak yerden tasarruf etmiş görünüyorsunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here