Herkesin Paris Hilton gibi giyinme odaları olacak değil elbette. Birçoğumuzun kıyafetlerimize göre oldukça küçük gardropları var. Sığmaya çalışıyor, bir yandan da alışveriş yapmaktan geri kalmıyoruz. Hal böyle olunca biz de küçük odalar hakkında öneriler verirken neden küçük gardroplar hakkında öneriler vermeyelim dedik ve sizler için küçük gardoplarınızı daha büyükmüşçesine kullanabilmeniz için kullanışlı tüyolar derledik. Buyrun!

6.Organizer kullanın.

Çoraplarınız, kemerleriniz ve iç çamaşırlarınız için gardrobunuzun ebadına göre bulabileceğiniz organizerler mevcut. Bu organizerler sayesinde aynı alanı kullanmanıza rağmen çok daha fazla eşya sığdırabilirsiniz.

5.Kapaklara şans verin.

Çantalar, fularlar gibi fazla yer kaplamayan ancak bir araya geldiği zaman muazzam bir kalabalık yaratan aksesuarlarınızı kapak kısmına takacağınız askı aparatları sayesinde düzenleyebilirsiniz. Bu minik tüyo sayesinde gardrobunuzda ne kadar yer açıldığına inanamayacaksınız.

Bu arada kadınlara özel minicik bir tüyo daha, eğer sütyenlerinizi askılarından dolap kapaklarına asarsanız hem yerden tasarruf edersiniz, hem bulmanız kolaylaşır hem de sütyenlerinizin formu bozulmaz.

4.Aynı tip askılar, düzenleyiciler kullanın.

Aslında çok küçük bir ayrıntı gibi gözükür ancak farklı askılar ve düzenleyiciler kullanmak dolabınızdan edineceğiniz yer performansını azaltır. Aynı tip askılar ve düzenleyiciler hem dolabınızı daha düzenli gösterir, hem de yer konusunda sıkıntı yaşamazsınız.

3.Sık kullandıklarınızı öne çıkarın.

Günlük hayatta en çok kullandıklarınızı en kullanışlı bölüme koyun, diğer yerlere fazla kullanmadıklarınızı yerleştirin. En azından iş sabahları ne, neredeydi stresine girmezseniz.

2.Daha çok askı kullanın, daha az katlayın.

Bazen askılara kat kat kıyafetler asarız. Ancak bu yanlıştır, çünkü bir askının hacmini tek başına inanılmaz yükseltmiş oluruz. Onun yerine bir askıya fazla yüklenmemek, onun yerine daha fazla askı kullanmak daha mantıklı bir adım olacaktır.

Öte yandan katlı olarak kullandığımız kıyafetleri de daha az katlamanız gardrobunuzun hacmini artırmanız açısından size yardımcı olacaktır.

1.Düzenli olun.

Bazen bu madde çok zor biliyorum ancak düzenli olmak en küçük gardropları bile bir giyinme odası kadar geniş gösterebilir! 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here