Bazen canınız hiç o banyoya girmek istemez. Banyoya girmek kolay da gerisi zor değil mi kızlar? Çık saçları kurula, sonra şekillendir falan zor iş. Hele ki şu soğuk, upuzuuuun gecelerde duş almak, yıkanmak cazip bir seçenek olmuyor çoğu zaman.

kuru sampuan nedir nasil kullanilir 03

Ama saçlarımız her zaman kabul edemiyor bunu. Bazen öyle yağlanıyor ki siz o halinizle aynaya bakmaya çekinirsiniz ama ne yazık ki dışarıya çıkmanız gerekir. İşte bu durumlarda adeta Superman gibi imdadınıza yetişecek bir ürünle tanışma vakti geldi kızlar… Karşınızda kuru şampuan!

kuru sampuan nedir nasil kullanilir 06

Kuru şampuan deyince insan bir afallıyor değil mi? Ama hiç de gerek yok afallamaya. Çok basit bir mantıkla üretilmiş çünkü bu isim. Bu şampuanı kuru saçlarınıza uyguluyorsunuz.

Gelin şimdi nasıl uygulandığına bakalım…

*Öncelikle saçınızda herhangi bir karışıklık olmamasına dikkat edin. Saçlarınızı güzelce tarayın.

kuru sampuan nedir nasil kullanilir 01

*Ardından saçlarınızı tutam tutam ayırıp diplere en az 15 cm uzaklıktan kuru şampuanınızı sıkın. (Genelde sprey formda oluyorlar.)

kuru sampuan nedir nasil kullanilir 07

*Saçlarınızda kuru şampuanı yağı emebilmesi için 4-5 dakika beklettikten sonra saçlarınızı öne atın ve saçlarınızda beyazlık kalmaması için ellerinizle dipleri bir güzel karıştırın, şampuan kalıntılarını dağıtın.

Kuru şampuanların bir diğer avantajı ise, saçlara hacim vermesi. Yani yağı emiyor, bir de üzerine sanki hiç yağlanma olmamış gibi saça hacim veriyor. Saçınız kafanıza yapışmıyor böylece.

kuru sampuan nedir nasil kullanilir 04

Üstelik benim kullandığım (Watsons) ve yorumlarını okuduğum kuru şampuanlar çok güzel kokuyor. Yani hem temiz kokan hem de temiz görünen saçlara kavuşuyorsunuz. Ama yine de bütün bu olumlu güzelliklere rağmen bunu sadece çok zor durumda kaldığınızda kullanmanızı tavsiye ederim. Alışkanlık haline getirmemenizde fayda var. Bir süre sonra saçınız isyan edebilir.

Siz kuru şampuan kullandınız mı? Deneyimlerinizi bizimle paylaşın. Sevgiler <3

 

kuru sampuan nedir nasil kullanilir 05

İlgili yazı

En İyi Şampuan Hangisi ve Doğru Şampuan Nasıl Seçilir?

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here