Oje sürmek mi zor, yoksa ojeyi kurutmak mı?

Hadi kızlar itiraf edelim ki oje sürmek değil de asıl o ojeleri sürdükten sonra hareketsiz beklememiz gereken süre bezdiriyor bizi canımızdan. Tam her şey halloldu, normal yaşamımıza dönebiliriz derken mis gibi sürülmüş ojemizin üzerinde beliren izler adeta ömrümüzden ömür götürüyor. Hele ki huzurlu bir uyku çekmek için uzandığımız yatağımızdan yastık izleriyle kalktığımız günler tam bir cehennem azabı. Ojelerin daha hızlı kuruması için damlalar, spreyler mevcut. Ancak elimizde hiçbiri yoksa ne yapmalı, bu azaptan nasıl kurtulmalı?

kurumayan ojeye sac spreyi destegi 02

Eğer ojelerinizi olabilecek en hızlı şekilde kurutmak istiyorsanız ve elinizde herhangi bir oje kurutucu ürün yoksa birçok kızın makyaj masasının demirbaşı olan saç spreyini kullanarak bu işi kolay bir şekilde halledebilirsiniz. Markası ya da kalitesi hiç önemli değil, bu iş için sıradan bir saç spreyi yeterli olacaktır. Saç spreyi nasıl kullanılır merak ediyorsanız ilgili yazıdan ulaşabilirsiniz.

kurumayan ojeye sac spreyi destegi 03

Yapmanız gereken şey oje sürme işleminizi tamamladıktan sonra bir 5 dakika bekleyip, saç spreyini tırnaklarınıza doğrultmak ve spreyi tırnaklarınıza sıkmak. Ojelerinizin bozulmaması için arada güvenli bir mesafe bırakmanız şart tabi. Yaklaşık 20-30 santimetre bırakacağınız bir mesafe sayesinde ojeleriniz hem hızlıca kuruyacak hem de bozulmayacak.

kurumayan ojeye sac spreyi destegi 04

Ancak saç spreyi el ve tırnak diplerinizde hafif bir yapış yapış hissi bırakabilir. Bunu önlemek için tırnak kısımları kesilmiş bir eldiven kullanabilirsiniz. Ya da spreyi sıkıp, ojelerinizin kuruduğundan iyice emin olduktan sonra ellerinizi yıkayıp iyice nemlendirerek bu sorunu da başınızdan savabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here