Limon suyunun zayıflatıcı etkisi yada yağ yaktığı konusunda bir sürü iddia vardır. Peki, ne kadar gerçeklik payı vardır. Ya da gerçekten doğruysa diyetteki uygulaması nasıldır? Limon Suyu İle Zayıflama34 Limonun o buruk, ekşi tadı yapısında bulunan yüksek orandaki sitrik asitten ileri gelir. Sitrik asit sindirim siteminde sindirim enzimleri ve mide asidi ile etkileşime girer. Limon Suyu İle Zayıflama3Araştırmaların gösterdiğine göre limonun asidik yapısı tükettiğimiz yiyeceklerdeki şekerin emilimini azaltmakta. Bunun anlamı vücutta kullanılamadığı için yağa dönüşecek şekerin azalması anlamına geliyor. Uygulamayı takip edenlerin bazıları limonun suyu yanında kabuklarını da tüketmektedir. Bu limonun kilo kaybetmedeki etkisini ikiye (2) katlamakta çünkü limonun kabuğu pektik içerir. Pektin kilo kaybına midenizdeki yiyecekleri jel kıvamına getirerek yardımcı olur sonuç olarak yiyeceklerdeki şeker bağırsaklarınızda daha az emilime uğrar. Buna ek olarak limon suyu kalsiyum emilimini arttırır. Sindirim sisteminin daha asidik olması sonucu tükettiğiniz besinlerin yapısındaki kalsiyumdan daha net faydalanırsınız.BU kalsiyum daha sorma yağ hücrelerinizde depolanır. Araştırmaların gösterdiğine göre kalsiyum yağ hücrelerinin yağ yakma kapasitesini arttırır.

Peki, Limonu Nasıl Kullanmamız Gerekecek?

Kilo kaybınızı arttırmak için limonu bünyenize almanızın birçok yolu vardır. En basitiyle limon suyunuzu sıcak su ile karıştırın. Tıpkı çay gibi içine 1 limon dilimi ile süsleyip yavaşça yudumlayın. http://www.dreamstime.com/stock-photography-lemon-wedges-glass-mineral-water-image1355662 Bazı kişiler limonun temizleyici etkisiyle kilo vermek ister. Bunu başarabilmek için içtiğiniz suya 1 dilim limon eklemeniz yeterlidir. Ve gün içinde içtiğiniz suyu bu formda almanız günlük enerjinizi de yükseltecektir. Ayrıca fazla kalori almanıza neden olacak aç olmadığınız halde tükettiğiniz yiyeceklerin de önüne geçebilmek için suyunuzun yanında limonun kendisini de tüketmenizi öneririm. Her gün içmeniz gereken 2 litre suyunuzun yanında bütün bir limonu da tüketiyor olmanız forma girmenize yardımcı olduğu kadar detoks etkisi de sağlayacaktır. Limon suyunuzu başka bir doğal besin olan bal ile de tüketebilirsiniz. Aynı etkisini koruyacaktır. TABİ bal doğal olduğu kadar 1 tatlı kaşığı 100 kkal içerecektir. Bu konuda dikkatli olmalısınız. Ve tabi ki zayıflama konusu kompleks bir konudur. Hiç biri tek başına istediğiniz sonucu vermez. Dengeli beslenmeye ve egzersize en azından hareketli olmaya hayatınızda her zaman yer vermelisiniz.

Limon Suyu İle Zayıflamaya Başka Bakış Açıları

Limon Suyu İle Zayıflama5

• Akçaağaç şurubu, limon suyu ve acı biberi içeren ve gün içinde tüm yediklerinizi elimine (çıkaran) yöntemlerden uzak durun.

• İçtiğiniz şekerli ya da tatlandırıcılı gazlı içecekler yerine limon dilimli maden suyunu deneyin. • İçtiğiniz bitki- meyve çaylarını kimi zaman 1 yemek kaşığı limon suyu ve 1 kupa sıcak suyla değiştirin.

• Kalorisi ve yağ içeriği yüksek kremalı moka kahveleri tercih etmek yerine formda ve enerjik kalmanıza imkân sağlayacak olan limonlu seçeneklerinizi deneyin.images

• Kilo kaybederken yapay tatlandırıcıların size yardımcı olmayacağından emin olabilirsiniz. Şekersiz tada alışmanız imkânsız bir şey değil sadece biraz tekrar istiyor.

• Akşamdan cam bir sürahiye 1 limonu kabuklarıyla dilimleyip atın ve taze nane yaprakları ekleyin. Ertesi sabah içindekileri çıkarıp soğuyan suyunuzu tüketin. Hoşunuza gideceğinden eminim !!

• Yemeklerden 15–20 dakika önce 1 bardak limonlu suyunuzu tüketin. Bu sizin porsiyon kontrolünüzü kolaylaştıracaktır.

• Ayrıca vitamin c içeriği sayesinde besinlerden demir emilimini de arttıracaktır. Yani zinde olmanıza çift etkili olacak.

• Unutmadan vücudunuza ihtiyacı olan suyu vermeniz formda kalmanın altın kuralıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here