Kim istemez fazla para harcamadan evi daha lüks görünsün, daha iyi bir görünüme bürünsün… Kendimiz için istediğimizi aynen evimizde de istiyoruz. İstiyoruz ki fazla para harcamayalım ama çok güzel ve büyük değişiklikler yaratalım. Peki mümkün mü böyle bir şey? Evet, bugün size vereceğimiz bu önerilerle az parayla çok büyük değişiklikler yaratmak ve dekorasyonunuzu daha lüks göstermek elinizde!

Yapmanız gereken ilk şey marjinallikten uzak durup duvarlarınızı açık renge boyamaktır. Çünkü açık renk duvarlar odanıza yapacağınız her küçük değişimi dahi daha göz alıcı gösterecek ve daha ön plana çıkaracaktır. Bir odada ön planda olması gereken şey kesinlikle duvarın rengi değildir.

luks gorunen bir dekorasyonun sirri 06

Her yeri doldurmaktan kaçının. Odanın tamamını eşyalarla doldurmaya çalışmak birçok Türk ailesinin huyudur, ancak odayı boğar ve tabir-i caizse dekorasyonun tadını kaçırır. Bu nedenle daha az eşya kullanarak kendinize daha sakin bir ortam yaratın.

living-room with the modern furniture. 3d render.
l

Bol bol tablo kullanın ve abartmamak kaydıyla duvarlarınızı doldurun. Büyük, renkli tablolar duvarlarınızı ve dekorasyonunuzu daha zengin gösterecektir.

luks gorunen bir dekorasyonun sirri 02

Eski objeler kullanmaktan çekinmeyin. Son zamanlardaki vintage modasına siz de uyum sağlayın. Anneannenizden, annenizde kalan eşyaları korkmadan sergileyin.

luks gorunen bir dekorasyonun sirri 05

Bol bol yastık ve minder kullanın. Hatta aynı renkte ve desende olmasına gerek yok, hep farklı renkler ve desenler kullanın. Böylece odanıza renk gelir ve koltuğunuzun üzerinde zengin bir görüntü oluşur.

Luxury home living room with a fireplace.

Bu dönemde pencereleri çıplak kullanmak oldukça moda. Eğer manzaranız müsaitse odanızın bir penceresini tamamen boş bırakabilirsiniz.

luks gorunen bir dekorasyonun sirri 01

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here