Mutfak yaşam alanları arasında en sık vakit geçirilen yerler arasındadır. Mutfağın tarzı, mutfak dolabının kapakları, kullanılan malzemeler bir mutfağı var eden yegane şeylerdir. Mutfak dolabı seçerken de buna dikkat etmek faydalıdır. Mutfağın bir bütün oluşturması ve bu bütün içerisinde göze hitap etmesi de bir avantajdır. Sizler için lüks mutfak dolabı modellerini derledik. Gelin yakından bu mutfak dolabı modellerini inceleyelim.

Lüks Mutfak Dolabı Modelleri

Lüks mutfak dolabı modelleri farklı model ve renklerde karşımıza çıkıyor. Peki bir mutfağı lüks yapan şey nedir? Elbette kullanılan malzemeler. Peki bu malzemeler nasıl olmalı? Aslında mutfağı lüks yapan bir kaç şeyden biri: aydınlatma, fayanslar, kullanılan malzemedir. Bu üçlüyü bir araya getirmeden mutfağın lüks görünmesi pek mümkün olmayacaktır.

Peki renkler önemli mi? Elbette ama kesin bir kural değildir. Koyu renkler daha lüks bir görünüm verirken asıl olan bütünlüğü sağlamaktır.

Örnekte gördüğünüz gibi aydınlatma çok doğru yapılmış yine zemin ile mutfak dolabı bir bütün içinde.

Modern mutfak dolabı modelleri için kullanılan detaylar mutfağın lüks görünmesini sağlamış.

Gri ve tonları ilke yapılan bu mutfak dolabı modeli oldukça şık ve marjinal. Amerikan mutfak dolabı modelleri arasında iyi bir seçenek.

Özellikle koyu renk mutfak dolabı modelleri için iyi aydınlatma yapmak oldukça önemlidir. Koyu renkler lüks görünümü verse de ortamın daha küçük görünmesini sağlayacaktır.

Amerikan mutfak için farklı bir örnek.

Gri mutfak modelleri arasında lüks ve şık bir örnek.

Vazgeçilmez beyaz mutfak dolabını cam kapaklar ile daha şık bir hale getirmek.

Beyaz mutfaklarda farklı tonlarda fayans kullanılabilir. Bu mutfağa daha lüks bir görünüm için yardımcı olacaktır.

Mutfağı hem lüks hem de kullanışlı bir hale getirmek için iyi bir alternatif. Lüks mutfak modelleri arasında en dikkat çekici detay tavanlardaki aydınlatmalar olmuştur.

Şömine gibi detaylarda lüks görünüm için yardımcı olacaktır.

Mutfak masası ve tezgahı birleştirmekte iyi bir fikir. Avize ve sarkıtlar da oldukça önemli detaylardır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here