Evde binbir emekle makyajımızı yaptık, iyi tamam… Peki gün içerisinde nelerin tazelenmeye ihtiyacı olur, neleri yanımızda götürelim? Bütün makyaj malzemelerini yanımızda taşıyacak halimiz yok herhalde. Bu konuda biraz ince eleyip sık dokumalıyız, öyle omuzlarımıza fazla yük yapmamalıyız.

makyaj cantasinda neler olmalidir 10

Yanımıza ilk alacağımız şey, ruj! Kesinlikle ruj. Hatta fazla şey taşımak istemiyorum derseniz yanınızda bir tek rujunuz olsun diyebilirim. Çünkü her zaman söylediğim gibi ruj sizi anında tazeleyen, görünüşünüzü değiştiren makyaj malzemelerinden biri. Ayrıca gün içerisinde kalıcılık ile en çok sınanan ürün. Neden mi? Çünkü devamlı bir şeyler yiyoruz, içiyoruz… Tamam hepiniz benim gibi obur değilsiniz, anladık! Ama dudaklarınızı gün içinde ıslatmıyor musunuz siz de? Onu geçtim 50 tl bayıldığım Mac ruj bile maksimum 5 saat dayanıyor. Elbette tazelenecek o ruj.

makyaj cantasinda neler olmalidir 08

Allık desem mi, demesem mi kararsız kaldım ama sanırım makyaj çantası listesine ekleneceklerden biri de allık. Çünkü onun da ruj gibi sihirli bir etkisi var. Ama fırçası biraz sıkıntı tabi. Bazı rimellerin içinden fırça da çıkıyor minicik, onlardan kullanabilirsiniz. Gerçi çok dandik oluyor çoğu. Sağlam bir eleme yapmanız gerekecek.

makyaj cantasinda neler olmalidir 02

Yağlı bir cildiniz varsa, merhaba pudra! Sabahtan kendinizi ne kadar pudraya batırmış olsanız da gün içerisinde ciltte parlama olabiliyor. Bu ne cildinizin aşırı yağlı olmasıyla ne de pudranızın kalitesiyle ilgili. Bu doğanın basit kanunlarından yalnızca biri. Ya da pudra taşımayabilir, onun yerine yağ emici mendillerden bulundurabilirsiniz makyaj çantanızda. Hem çok daha hafif. O neymiş ki derseniz, ben söylemiştim derim…

makyaj cantasinda neler olmalidir 07

Eğer far bazı kullandıysanız muhtemelen farınızı gün içinde tazelemeye ihtiyaç duymayacaksınız ama kullanmadıysanız muhtemelen bir süre sonra o farlar bütün çizgilere dolacak. Bana kalırsa far bazı büyük bir elzem.

makyaj cantasinda neler olmalidir 03

Siyah göz kalemi o günkü makyajınızda varsa, kesinlikle bulunsun çantanızda. Zira kendisi en rezil görüntümüzü ortaya seren malzemelerden biri.

makyaj cantasinda neler olmalidir 01

Bence gün içerisinde yanımızda taşımamız gereken makyaj malzemeleri bunlar kızlar. Sizce eksik kalan bir kısım var mı? Ya da fazla gelen? Siz olsanız hangi malzemeleri alırdınız? Düşüncelerinizi bizimle paylaşın. Sevgiler <3

makyaj cantasinda neler olmalidir 06

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here