Makyaj gerçekten kurtarıcı bir olay ama ne yazık ki özellikle de ilk yapmaya başladığımız zamanlarda, acemilik dönemlerimizde her şeyi bozmaya çok müsait oluyoruz. Taşırılan rujlar, fazla kaçırılan allıklar, daha neler neler… Hele maskaramızı sürer sürmez hapşırmamızı saymıyorum bile.

makyaj hatalarini duzeltmek icin oneriler 09

Bugün bu hatalarda neler yapabileceğimizden bahsedeceğim. Umuyorum işinize yarayan öneriler olur… Sevgiler!

Eyelinerı düzgün çekemediyseniz…

Eyeliner olarak göz kalemi kullanıyorsanız ve fazla sürmüşseniz ya da taşırmışsanız kulak çubuğuyla dağıtarak daha kalıcı, daha dramatik bir göz makyajı oluşturabilirsiniz. Hele bir de fırsattan istifade alt kirpik diplerinize de aynı renk kalemden sürüp dağıtarak anında dumanlı göz makyajına sahip olabilirsiniz.

makyaj hatalarini duzeltmek icin oneriler 04

Ruju taşırdıysanız…

Ruju dudak çizginizden dışarıya taşırdıysanız telaşlanmayın, özellikle koyu renk rujlarda çoğunlukla bu durum oluyor. Eğer rujunuz taşmışsa elinize kapatıcı ve fondöteni alıp dudak çevrenizi ince bir şekilde belirleyin ve yukarıya doğru dağıtın.

makyaj hatalarini duzeltmek icin oneriler 06

Eğer taşmayla hiç uğraşmak istemiyorsanız, ruj sürmeden önce dudaklarınızı tamamen dudak kalemiyle boyayın. Bu çok daha kolay uygulama sağlar. Aynı zamanda rujunuz son derece kalıcı olur.

makyaj hatalarini duzeltmek icin oneriler 02

Maskaranız bulaştıysa…

Maskarayı genelde göz makyajımızı tamamladıktan sonra süreriz. Dolayısıyla maskaranın bulaşması kız lugatında işkenceyle aynı anlama geliyor.

makyaj hatalarini duzeltmek icin oneriler 07

Eğer koyu renk bir far kullandıysanız sorun yok, koyu renk farı maskara kalıntısının üzerine uygulayın ve onu kapatın. Yok eğer açık renk bir fara bulaştırdıysanız makyaj temizleyicinizden kulak temizleme çubuğuna az bir miktar alıp maskara izini silin.

Maskara göz altınıza bulaşmışsa, kapatıcıyla kamufle edebilirsiniz.

makyaj hatalarini duzeltmek icin oneriler 05

Allığı fazla kaçırdıysanız…

Yapmadım demeyin, inanmam. Herkesin zamanında aynaya baktığında dağlarda keçi kovalamış Heidi gibi elma yanaklar gördüğünü biliyorum. Olabilir, herkesin başına gelebilir. Endişelenmeyin. Büyük pudra fırçanıza transparan pudranızdan alın ve allığın üzerine dağıtın. Yok o da olmazsa likit fondöteninizden az miktarda alın ve dağıtın.

makyaj hatalarini duzeltmek icin oneriler 03

Eğer ten makyajınızı süngerle yapıyorsanız bir ipucu: Allığınızı sürdükten sonra süngerde kalan fondöteni allık uyguladığınız yere abartmadan bastırın. Böylece makyajınız hem çok daha doğal görünecek hem de fazlalığı nötrleyebileceksiniz.

makyaj hatalarini duzeltmek icin oneriler 08

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here