Birçok makyaj malzemesini gerek sevgimizden, gerekse verdiğimiz paradan dolayı bir ömür kullanmak istesek de ne yazık ki kozmetik ürünleri de belli bir ömre sahip. Bazen bu ömrü uzatabiliriz ama bazen makyaj malzemelerimiz ‘Artık beni at!’ diye bağırır. Elinizde kalan rujunuzla ne yapacağınızı blmiyor musunuz? O zaman önerilerimize kulak verin.

makyaj malzemelerinizi kurtarin 05

Allığınız Taşlaşırsa

Aslında sadece allıkta değil, diğer toz, kompakt ürünlerde de ne yazık ki bu sorun yaşanmakta. Havayla temas eden ürün bir süre sonra üst tabakasından renk vermemeye başlıyor. Zaten siz de gözlerinizle algılayabilirsiniz bu durumu. Üst tabakada belirgin bir değişme gözleniyor.

makyaj malzemelerinizi kurtarin 03

Bu durumda yapmanız gereken farınızı, allığınızı ya da pudranızı hemen çöpe atmak değil. Üstünü fazla keskin olmayan bir bıçakla kazıdığınızda alt tabakada, henüz havayla temas etmeyen ürünle karşılaşacaksınız.

Tüpteki Ürününüz Bittiyse

Hijyenik sebeplerden dolayı tüpte ürün kullanmak her zaman için daha iyidir. Her kullanımda ürünü mıncıklamanız gerekmez, aynı zamanda hava ürüne minimum oranda temas eder. Satıcılar bu amaçla mı tüpte ürün çıkarıyorlar, yoksa başka bir düşündükleri mi var?

makyaj malzemelerinizi kurtarin 01

Kaç tane tüpte ürününüzü ‘Artık bitti!’ diyerek çöpe attınız? Emin olun bir çoğu bitmemişti. Böyle bir durumda, hele ki ürününüz pahalıysa, yapmanız gereken şey tüpü ortadan kesmek. İçinde bulunan ürünün fazlalığına şok olacaksınız! Kalan malzemeyi küçük bir kaba boşaltın ve kullanmaya devam edin.

Rujunuz Kırıldıysa

Telaşa mahal yok, onu da hayata döndürebilirsiniz! Yapmanız gereken kırılan parçalardan altta kalanın üst kısmını ateşle ısıtmak. Ama bu aşamada fazla aceleci davranıp rujunuzda kalıcı izler kalmamasına dikkat etmelisiniz.

makyaj malzemelerinizi kurtarin 02

Isıttığınız bölgeyi üst kısma yapıştırıp buzluğa atın. 2 saat sonra yeni makyaj malzemenize merhaba deyin!

Sürülemeyen Ojeler

Birçok ojenin kaçınılmaz sonudur kurumak. Ama bu kadere razı olmak zorunda değilsiniz. Kurumuş, uhulaşmış ojenizin içerisine az miktarda aseton koyup, şişeyi çalkalayarak yeni gibi kıvama sahip ojenize kavuşabilirsiniz.

makyaj malzemelerinizi kurtarin 04

Piyasada ‘oje çözücü’ adı altında ürünleri de tıpkı bunun gibi, bu amaçla kullanabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here