Güzel görünmek dendiği zaman hepimizin aklına gelen ilk şey makyaj malzemeleri oluyor. Aslında makyaj malzemelerini sürekli kullanmamızın cildimize zararlarının olduğunu biliyor muydunuz ? Yüzümüze sürekli fondöten sürüp cildimizi pürüzsüz gösteriyoruz bu durum çok güzel ama cildimizin yağlanmasından tutun kırışıklığa kadar birçok sorunu beraberinde getirebilir. Genellikle bu durumu engellemek istiyoruz fakat nasıl yapacağımızı bilemiyoruz.

Makyaj yapmadanda güzel olabilmek, pürüzsüz kalabilmek mümkün. Gelin birlikte nasıl makyaj yapmadan güzel olabiliriz bunun püf noktalarını inceleyim. Belki yaptığımız şeyler belki atladığımız. Ama sürekli yaparak kurtulabilmek önemli.

1) Cilt Temizliği

Makyaj Yapmadan Güzel Görünmenin Püf Noktaları (7)

Makyajsız mükemmel görünüyor olabiliriz fakat doğal güzelliğimizlede herkesi kıskandırabiliriz bayanlar. Cilt temizliği sadece makyaj yapıldığında olacak bir durum değil biliyorsunuz ki. Her gün düzenli olarak cildimizi temizlemeliyiz. Cilt tipinize göre güvendiğiniz ürünlerle birlikte cildinizin kendisini yenilemesini sağlayacak ve tazeliğini gözle görebileceksiniz.

2) Güneş Kremleri

Makyaj Yapmadan Güzel Görünmenin Püf Noktaları (6)

Güneş kremlerini yaz ve ilkbahar aylarında sürekli kullanıyoruz. Ama unuttuğumuz şeyler olabiliyor. Kış aylarında güneş kremi kullanımına devam etmemiz şart. UVA ve UVB ışınları bizlere sadece güneş yoluyla geçmiyor. Ofiste, evde, dışarıda bu ışınlara sürekli maruz kalıyoruz. Yüzümüzde lekeler oluşmasını istemiyorsak güneş kremi kullanımını tüm mevsimlerde yapmamız şart.

3) Saçlarınıza Özen Gösterin

Makyaj Yapmadan Güzel Görünmenin Püf Noktaları (5)

Biz bayanların en çok dikkat etmesi gereken makyajdan çok saçları olmalı. Makyaj yapmadığınız zamanlarda saçlarınıza biraz daha fazla özen gösterebilirsiniz. Bu şekilde ön plana çıkan doğal güzelliğinizle birlikte, bakımlı ve özenli saçlarınız olacaktır.

4) Dudak ve Diş Bakımlarınızı Aksatmayın

Makyaj Yapmadan Güzel Görünmenin Püf Noktaları (4)

Dudaklarınızda oluşan doğal pembeyi bozmamak sizin elinizde. Nemlendiriciler, dudak peelingleri bunlardan sadece birkaçı. Dudağınız üzerinde bulunan ölü derileri haftada bir defa diş fırçasıyla fırçalayabilirsiniz. Bu şekilde dudaklarınız ölü derilerden arındırılacak ve daha canlı renkler elde edebileceksiniz. Dudak bakımıyla birlikte dişlerinizinde bakımını aksatmadan yapmalısınız. Hergün dişlerinizi minimum 2 defa fırçalamanız makyajsız olduğunuzda bile yüzünüze canlılık katacaktır.

5) Göz Çevresi Bakımı

Makyaj Yapmadan Güzel Görünmenin Püf Noktaları (3)

Kırışıklıkların en çok toplandığı yer göz çevresidir hepimiz çok iyi biliriyiz. O yüzden önlemimizi alalımki kırışıklıklardan biraz korunabilelim. Kırışıklıklar haricinde bilgisayara bakmaktan, az uykudan vb nedenlerle göz altlarında oluşan mor torbaları kapatıcılarla kapatmaya çalışmamız. Sürekli kapatıcı sürmeden nemlendiricilerle takviye yapabilir ve uykumuzu düzenli hale getirebilirsek bir kusurdan daha kurtulmuş olacağız.

6) 8 Saat Uyku Şart

Makyaj Yapmadan Güzel Görünmenin Püf Noktaları (2)

Kesinlikle en önemli püf noktalarından biri iyi bir şekilde uyku olacaktır. Eğer günler arasında uyku düzensizlikleriniz oluyorsa göz torbalarınız alıp başını gidecektir. Cildinizin kendini yenilemesine ve dinlendirmesine ihtiyacı olan 8 saati verebilmeniz hem sizin açınızdan hem de cildinizin görünümü açısından oldukça etkili olacaktır.

7) Haftada 1 Peeling

Makyaj Yapmadan Güzel Görünmenin Püf Noktaları (1)

Cildinizdeki ölü derilerden arınmak için peeling şart. Cilt tipinize uygun ürünleri bularak cildinizi tazeleyebilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here