Makyajın bir sanat olduğunu her zaman söylemişimdir. Öyle bir sanat ki sizi olduğunuzdan daha güzel ya da daha çirkin gösterebilir. Ama elbette bu yazımızda da sizi daha güzel gösterecek makyaj hilelerine yer vereceğiz. Hile deyince nedense kötü bir şey olarak algılansa da bu hileler aksine çok çok iyi şeyler!

makyaj yapmanizi kolaylastiracak 5 oneri 02

5.Kaşları Kalkık Göstermek

Yay gibi görünen kaşlar her zaman için bakışlarınızı daha anlamlı ve daha güzel gösterir. Doğuştan kalkık kaşlara sahip olmak bir avantaj olsa da eğer düşük ya da yeterince kalkık olmayan kaşlarınız varsa sorun değil. Beyaz yumuşak bir kalemle kaşlarınızın altından ince bir çizgi çekip, sonra bu çizgiyi parmak uçlarınızla dağıtarak kaşlarınızı daha kalkık gösterebilirsiniz.

makyaj yapmanizi kolaylastiracak 5 oneri 08

4. Alt Kirpiklere Maskara Sürmek

Alt kirpiklere maskara sürmeyi ne severim ne tercih ederim. Ama bazılarınızın bundan vazgeçemediğini, göz makyajını alt kirpiklere maskara sürmeden tamamlayamadığını da biliyorum. Haliyle alt kirpiklere maskara sürmekle ilgili bir tüyo da vermek boynumun borcu.

makyaj yapmanizi kolaylastiracak 5 oneri 07

Alt kirpiklere maskara sürerken kirpiklerinizin altına bir kaşık yerleştirebilirsiniz. Böylece alt kısma bulaştırmadan daha kolay bir şekilde maskaranızı sürebilirsiniz.

3. Kedi Gözü

Kedi gözü makyajı yapmak için keskin ve dışarıya taşmayan eyeliner ve far uygulamasına ihtiyaç duyarsınız ama bunu yapabilmek her yiğidin harcı değil. Göz kenarınıza bir bant yapıştırarak siz de göz makyajınızda istediğiniz formu yakalayabilirsiniz. Tabii bantı kirpiklerinize yapıştırmamaya özen göstermelisiniz.

makyaj yapmanizi kolaylastiracak 5 oneri 05

2.Daha Canlı Farlar

Far renginizin sönük kaldığını düşünüyorsanız, farınızdan önce göz kapaklarınıza beyaz bir far uygulayabilir böylece farlarınızın daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

makyaj yapmanizi kolaylastiracak 5 oneri 04

1.Kıvrık Kirpikler

Kirpiklerinizin daha kıvrık görünmesi demek, daha uzun görünmeleri dolayısıyla da gözlerinizin daha etkileyici görünmesi anlamına geliyor. Ama bazen kirpik kıvırıcı bile yetersiz kalıyor. Böyle durumlarda kirpik kıvırıcınızı kurutma makinesiyle birazcık ısıtmanız çok daha etkili bir sonuç almanıza yardımcı olacaktır.

makyaj yapmanizi kolaylastiracak 5 oneri 03

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here